0

@Ratamahatta Z tym top skład to bym nie przesadzał akurat. Mają niezłą pakę, możliwe że najlepszą od lat, ale nadal daleko im do najlepszych na świecie. Za dużo pozycji obsadzonych zawodnikami dobrymi, ale nic więcej.

2

@Drozdu7 Nie opowiadaj bzdur, LaLiga to największa marka na świecie - Javier Tebas

0

@maroon Widziałeś kiedyś ten samochód? Wg mnie jego projektanta zwolnili w trakcie pracy nad nim, więc dokonał kilku zmian estatycznych żeby się odwdzięczyć za zwolnienie. Innego wyjaśnienia tego fenomenu nie widzę.

3

@takisobiektos Wg mnie to powinien weryfikować VAR. W końcu jeśli został uderzony w twarz to czerwona, a więc nadaje się do VARu, prawda? Sędzia by sobie popatrzył, zobaczył co się stało i nagrodził delikwenta żółtą kartką za szczeniacką symulkę.

2

@AmigoBlancos Fede jest wybitny. W niczym nie jest najlepszy na świecie, ale ma wszystko na wysokim poziomie. Praktycznie bez słabych stron. Umiejętnościami nie ustępuje takiemu FdJ, w formie jest obecnie lepszej i tylko hype mniejszy.

1

@Deviler Masochizmem

1

@Mixtape A ceny ropy na świecie wcale nie są wysokie....

1

@FioletoweOczy Wątpię. Konfederacja ma dwa problemy... Jest zbyt skrajna światopoglądowo by trafić do umiarkowanego elektoratu i jest prawicowa gospodarczo przez co nie trafi do raczej ubogiego, konserwatywnego elektoratu, który przyciąga PiS.

7

@CatalanDream Popularne są poglądy lewicowe, a nie Lewica, bo każdy wie jakim są oderwanym od rzeczywistości zbiorem dziwaków.

0

@Cochise Skoro już chcemy poszukać najbardziej depresyjnego kawałka ever to ja nominuję Alice in Chains - Nutshell

0

@Cochise A po meczu Fade to black żeby się dostosować do nastroju w szatni

0

@Kurkmen Temat zamykania kopalni i elektrowni węglowych też nie ma wpływu na obecną sytuację Turowa. Cała UE ma obowiązek przestawienia się na inne źródła energii chyba do 2050 roku z uwagi na kwestie klimatyczne. Nie ma to natomiast nic wspólnego z Turowem, bo tu się rozchodzi o to, że wykonanie kopalni jest fuszerką i zagraża dostępowi do wody. Odejście od węgla tyczy się całego rynku energetycznego, a to jednostkowy przypadek, w którym powodu problemu są całkowicie inne.

Poza tym nikt nas nie zmusza do przejścia na gaz. Możemy np przerzucić się na OZE wspomagane elektrownią atomową. I gdzie tu Niemcy zrobią wtedy ten wielki biznes, o którym mówisz? Gaz jest lepszy od węgla, ale OZE są jeszcze lepszym rozwiązaniem. Prędzej czy później zacznie się też odchodzenie od gazu.

A jeśli sądzisz, że odejście od węgla i kwestie klimatyczne to "durne pomysły" to troszkę Ci współczuję. Chyba że wychodzisz z założenia "mogę śmiecić, bo sąsiad też śmieci, więc co za różnica?", ale wtedy współczuję Ci jeszcze bardziej.

1

@Kurkmen Co ma piernik do wiatraka? NordStream2 to porażka UE i nie ma co tego ukrywać, ale co to ma do Turowa? Zero związku. Kwestia jest prosta... Spieprzono robotę, bo nikogo się nie słuchano i są konsekwencje. Tu nie chodzi o wielkość kopalni, o politykę, czy kasę, ale po prostu o to, że ją wykonano olewająć zastrzeżenia ekologów. Tak się tego nie robi.

Swoją drogą... Jakie to jest polskie żeby w każdej sytuacji widzieć zdradę, wyzysk i zewnętrznego wroga. Polska zawsze ofiarą, a sama święta. My robimy wszystko ok, ale ci cholerni obcy nam się wpychają z butami i wszystko psują, bo nienawidzą Polaków. Ot co!

1

@Ls0811 Bo może mają je lepiej zlokalizowane i lepiej wykonane? Tu po prostu chodzi o to, że Turów jest fuszerką, bo nikt się nie przejmował zdaniem jakichś aktywistów i ekologów, który od lat alarmowali, że będzie problem. Zrobili po swojemu i teraz mają za swoje. Różnica jest taka, że w Niemczech po prostu by zrobiono konsultacje społeczne, posłuchano zdania ekologów, przeanalizowano sprawę i ewentualnie poprawiono projekt. Nasi tego nie zrobili, bo "co nam się obcy będą wtrącać w nasze sprawy" i skończyło się tak jak to wygląda. To nie żadna teoria spiskowa dziejów tylko totalny brak umiejętności załatwienia takich spraw jak należy.

0

@pres 3 faule w 3 sekundy? Zero kartki. Sztuczka techniczna? Żółta kartka, bo to ośmiesza i prowokuje rywala.

1

@barcelonaLM Cóż... Przekonałeś. Nie za bardzo mam jak polemizować, więc po prostu się zgodzę z tym co napisałeś.

0

@barcelonaLM Akurat elektrownie jądrowe to już też mało nowoczesne rozwiązanie. Natomiast inwestowanie w OZE to inna sprawa. Zabawne jest to, że zabieramy się za energię atomową jakieś 70lat po reszcie świata i to w momencie, gdy reszta świata powoli stara się przerzucać z elektrowni atomowych na inne źródła energii.

1

@barcelonaLM Najbardziej na łopatki mnie rozkłada, że jedynym powodem transformacji energetycznej jest to, że UE ją wymusza. Kwestie klimatyczne tam nikogo nie interesują i to jest przerażające...

1

@Pawel13sz Super zawodnik, ale nie jest nam nikt potrzebny na tą pozycję. To lewoskrzydłowy z prawą nogą, a mamy już Ansu, Depaya i od biedy Coutinho lub Martina. Potrzebujemy środkowego napastnika albo kogoś z lewą nogą na prawe skrzydło jeśli chodzi o wzmocnienia ataku.

7

@Vempers Ani trochę, a nieczęsto mi się z Panem Tomkiem zdarza niezgadzać

0

@LeoMessiah Rock, metal, jazz, rap, trochę elektronicznej, trochę filmowej i ostatnio podkochuję się w soundtrackach z anime

2

@KrwawiaceoczyVEB Jak tak dalej pójdzie to wywalczą awans do Segunda, ale nie będą mogli tam zagrać, bo pierwsza drużyna spadnie ;)

0

@Azi "Twoje poglądy są błędne" "Dlaczego?" "Bo tak". Po co kontynuujesz dyskujsę, w której ewidentnie nie masz nic do powiedzenia? :)

0

@Azi A czy ja mówię o ludziach, czy o polskich konserwatystach w polityce? Nie odwołuję się do tego co uważa przeciętny Polak, bo to bardzo zróżnicowane. Pochodzę z jednego z bardziej konserwatywnych rejonów kraju, a mieszkam w chyba najbardziej liberalnym, więc coś o tym wiem. Wszystko o czym mówię to natomiast poglądy polskiej konserwatywnej prawicy, czyli polityków, a te są średniowiecznym betonem.

Ty natomiast nie przytoczyłeś żadnego argumentu na obalenie tego poza "nie wiesz jak wygląda świat, nie znasz się, nie odzywaj się".

0

@Azi Polska się nie zmieniła? Że niby kiedyś nie była postępowa, tak? Ostoja wolności religijnej w czasach wojen religijnych w Europie. Zero wypędzania Żydów i przypadkó antysemityzmu aż do XX wieku. Jeden z pierwszych krajów, który przyznał kobietom prawa wyborcze. Jedna z pierwszych konstutucji na świecie. A teraz? Twarde trzymanie się "kultury i tradycji" pod przykrywką których kryje się zwykły strach przed zmianami ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia o tym, że zmiany społeczne są naturalnym procesem i starają się trzymać usilnie tego co znają. Bo nowe jest straszne i złe. Polski konserwatyzm to mentalna betonoza podszyta strachem. Nic więcej.

Swoją drogą podoba mi się Twoja argumentacja... Totalny jej brak. Ignorancja wylewa się z Ciebie wiadrami. Przykro mi.

3

@Kgorecki2500 PiS wcale nie ma tendencji autorytarnych. PiS i PO - jedno zło. A swojego jednorożca trzymam w piwnicy.

0

@Cule1234 Jastrzębski ma łatwą grupę, Warszawa trudniejszą, ale też do przejścia. Najgorzej trafiła ZAKSA, bo Lube i Lokomtiv to bardzo trudni rywale. Ciężko powiedzieć kto zajdzie najdalej, bo po roszadach w składach jednak forma wszystkich zespołów będzie wielką niewiadomą.

0

@Azi Tu nie chodzi o to co ja uważam tylko jak zmienia się świat. To normalny proces, przed którym nasza prawica broni się rękami i nogami odwołując się do poglądów, których aktualność w obecnym świecie jest znikoma. Po prostu mi wstyd, że Polska będąca kiedyś krajem bardzo postępowym zmieniła się w totalny beton światopoglądowy i że bliżej nam teraz do Rosji, niż do krajów zachodniej Europy.

0

@Azi Mi też absolutnie chodzi o poglądy. Szczególnie kwestie światopoglądowe. Po prostu to co w Europie jest "konserwatywne" u nas można uznać za "centrolewicowe". A to co u nas jest konserwatyzmem w Europie jest radykalizmem rodem z średniowiecza. Tak jak mówię... Świat idzie do przodu, a nasza prawica (światopoglądowa) nadal wpatruje się jak w obrazek w poglądy z lat 20stych ubiegłego wieku. Ich jakieś bzdury jak postęp nauki, rozwój społeczeństwa, czy naturalne przemiany społeczne nie obchodzą, bo to niezgodne z naszą "tradycją i kulturą". Co ciekawe... Jakby Dmowski te 100lat temu miał poglądy z lat 20stych XIX wieku to by nawet o narodzie nie mówił, bo takie pojęcia się wtedy dopiero zaczynało tworzyć, ale naszym nie przeszkadza mieć poglądy jak sto lat temu i twierdzić, że wszelkie zmiany są złe. To jest mentalny troglodytyzm niestety, a nie konserwatyzm.

0

@Azi Nie jest. Dla naszej prawicy lewacka jest nawet europejska prawica (poza tą skrajną). Dla nich wszystko co śmiało wychylić głowę z średniowiecza jest lewactwem. Po prostu są bandą zacofanych troglodytów. Świat idzie do przodu, a u nas prawica nadal wzdycha do Dmowskiego i poglądów sprzed... 100lat.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?