0

Własnie- kluczowe jak to ktos niżej napisał jest fakt tak późnego ogłoszenia kary. Przepisy przepisami, ale jeżeli Barca de facto została ukarana w grudniu 2013 roku, to ma niebagatelne znaczenie. W takim momencie Barca odbyłaby już karę za zimowe okienko ( nikogo nie sprowadziliśmy i nie było ku temu żadnych planów czynionych) i teraz letnie. Wtedy Barca mogłaby się dogadać w kilki sprawach i wzmocnić się w zimę - i tym samym dać sobie szansę na udany sezon. Co więcej Barca mając tą wiedze w grudniu mogłaby podjąc odpowiednie działąnia wcześniej:
- jezeli kara bylaby niesprawiedliwa - błoby ponad 6 miesiecy do okienka letniego. Teraz są juz tylko 3 miesiące - a znajac ta organizacje, to nasze odwolanie zostanie rozpatrzone we wrzesniu (co i tak bedzie juz za pozno)
- mogłaby na wiekszym spokoju dokonac planowania na przyszly sezon (kto zostaje / kto odchodzi)
- zawodnicy mieliby swiadomosc jaka jest sytuacja i byc moze po rozmowach z klubem zdecydowali by sie pozostac na swoich waraunkachh . Obecnie klub musi szybko dzialac i sprobowac zatrzymac takich pilkarzy jak Macherano, czy Song (bo nie bedzie dla nich zastepstwa). Pytanie jaki ta sytaucja bedzie miala wplywa na tych zawodników, co jedna noga byli juz poza naszym klubem, a teraz beda musieli zostac?

Co sie okazało, że FIFA zwklekała z karą ponad 4 miesiac - i nie mowimy tu o kwestiach merytorycznych ale samym ogloszeniu. W grudniu sytuacja Barcy byla komfortowa - lider La Liga, zwyciestwo w lidze nad Realem, 1 miejsce w grupie LM. A teraz? Nie dosc ze to mocno komplikuje sytuacje na przyszly sezon, to jeszcze ten cios pada przed rewanzem 1/4 LM z Atleti, przed finalem PK, przed 7 finalami w lidze hiszpanskiej.... Wszyskto to jest co najmniej dziwne,

0

To chyba oznacza, że Real trafia w 1/2 na PSG ;)

0

Ja mam wrażenie, że jak pokazali Pepe powtórki to się w ogóle zorientował, że był nad nim but - przecież był zbyt zajęty symulowaniem po spięciu z Fabregasem ;)

0

Jest jednak różnica trafic do mocnej grupy, a pozniej grac z ogorkami, a odwrotnie nie uwazasz? W grupie masz 6 meczów - 4 drużyny - masz czas zeby naprawic bledy i do tego mozesz wyjsc z drugiego miejsca - jak to Real uczynil z City i Borussia. W dwumeczu nie mozna sobie pozwolic na błędy.

Swoja drogą drabinka Arsenal + Szachtar jest znacznie mocniejsza niż CSKA + Apoel np. - takiej drabinki to Barca chyba nigdy nie miala z calym szacunkiem dla mistrza Cypru.

0

Jakby spojrzeć na statystyki meczu Real - Borussia to można zauważyć jedną prawidłowość - na każdego gola Realu BVB odpowiadało... żółtą kartką ;)

0

albo jesli atleti nas wyeliminuje (tfu tfu) to wykartkowane Atleti ;)

0

Fakt, ale ta z 2011 też niezbyt mocarna drabinka - chcoć znając Białych powiedzą, że to był wielki rewanż z Lyonem za te poprzednie klęski (Lyon się trochę zmienił od tego czasu), tak jak z Borussią teraz. Będzie napinka - jakiego to oni wielkiego rewanżu nie wzięli na wielkiej Borussii ;)

0

Przypomni sobie ich drabinkę w 2011 roku. Najpierw grali z CSKA, a pozniej z Apoelem - to dopiero była mocarna drabinka :D

0

Bo Cristiano jest skrzydłowym ;)

0

Ale Krystiano jest skrzydłowym ;)

0

Ronaldo chyba gra z protezami, ze złamanymi żebrami i z bólem tyłka,. Ależ on jest niesamowity ten Cris - mimo, że kuleje to bieg na pełnej predkosci, mimo tych zlaman - skacze tak samo wysoko - Geniusz

0

szkoda tylko ze to nie byl Bayern. W koncu pozostale druzyny traca do nich ponad 20 pkt w lidze.

0

ja mam nadzieje ze Barca przejdzie Atleti, bo jak nie to czuje, ze wykartkowane Atletico (tak pewnie bedzie po rewanzu) bedzie idealnym kandydatem do wylosowania przez Figo dla Realu

0

ja myślę, że największym problemem jest brak Schmelzera, Bendera, Gundogana ( zawodnika, którego pół Europy chciało, Goetze, Lewandowskiego ( gracza co potrafi strzelic 4 gole w polfinale), Nevena Subotica (wg niektorych najlepszego obroncy Borussi - wcale nie Hummels, i jakby nie patrzec Błaszczykowskiego (zawsze jakies pole manewru) ;)

0

A co na co wy liczyliscie?

To było oczywiste, że Real ich zgniecie. Przecież Borussia to taki poziom Schalke obecnie

0

Spoko, zaraz Perez razem z Fifą ogłoszą, że Barca musi oddać Messiego i Neymara do Realu w ramach tego, że Real mimo, ze wydaje tyle kasy ile szejki, to nie jest w stanie wygrać w sezonie z Barcą. Dodatkowo zawieszą Xaviego - bo nikt poza Crisem nie może mieć żelu na włosach.

Aha i jeszcze Barca rozpocznie sezon z -15 punktami, żeby wyrównać szanse dla Białych ;)

0

i Messiego oddać do Realu ;)

0

Ja bym nie powiedział, że strzały z daleka to klucz. W tym meczu Barca strzelała zza 16m (Iniesta, Busquets, Messi) i niestety ale Curtoius był na miejscu. On ma taką formę, że ciężko o będzie zaskoczyć strzałem z dystansu i obrona Atleti też o tym wie.

0

W lidzie na Calderon było 0-0 - więc nie zawsze padały bramki ...

0

Mówienie, że Barca bez problemu strzeli 2 bramki na Calderon jest wielką naiwnością. Barca w tym sezonie strzeliła w 4 meczach! przeciwko Atleti tylko 2 bramki. A teraz strzelenie 2 bramek to ma być łatwe zadanie?

Oni mają Courtoisa - któy wyciąga wszystko co leci z dystansu, a obrona Atleti nie pozwala na swobodne wjeżdanie Barcy w pole karne - trochę to przypomina obronę Chelsea ( doskonał bramkarz - Cech + świetna obrona)

Co więcej jak zagrają bez Diego Costy - tym bardziej może być ciężko z przebiciem się przez ich obronę. A u Barcy rozgrywanie piłki w obronie nie będzie łatwe (brak Valdesa i Pique na to z pewnością wpłynie), co też ogromnie wpływa na konstrukcję ataku.

0

Nie ma co gdybać -strzał był niesamowity i dodatkowo zaskakujący

0

Nikt nie został wykluczony z powodu kartek

0

W lidze było 0-0

0

Fajnie się zachował Suarez - walczy o króla strzelców, złotego buta - ale od razu pokazywał na Hendersona.

0

True - spojrzałem na fazę pucharową - w sezonie 08/09 odpadli w 1/4 finału. Tak czy inaczej Liverpool sporo namieszał w XXI wieku w LM - a później przez kilka ostatnich lat zupełnie zgasł.

0

Swoją drogą ciekawy będzie powrót Liverpoolu do LM - mogą być bardzo groźni jak nie zrobią wyprzedaży. Trochę czasu minęło od ich ostatniego występu. Ostatni raz grali w LM w pamiętnym sezonie 2008/2009.

0

Raul Garcia jest zawieszony na LM

0

Czy wiecie może czy jacyć gracze Atletico są zagrożeni w LM żółtymi kartkami?

0

Jeżeli mówisz o sytaucji z Mascherano, to faul był przed polem karnym - więc jesli już to żołta + rzut wolny

0

Colotto powinien wylecieć za faul taktyczny na Messim,

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?