1

Nie przystoi mistrzowi La Liga rozgrywać mecze w taki sposób. Jeszcze mecz z Alaves można tłumaczyć imprezą po zdobyciu mistrzostwa, ale dzisiejszej porażki, ani tym bardziej stylu, w jakim Barca jej doznała, nie tłumaczy już nic. Ani zmiany w trakcie meczu, ani brak podstawowych “skrzydeł”, obrony czy pomocy, ani brak stawki, a nawet zbliżający się mundial.

Chłopakom należy się solidny op%#%dol od Herr Flicka, bo wybaczyć można wiele, ale nie brak profesjonalizmu w wykonywaniu swoich obowiązków. Jutro wszyscy, poza Erickiem, GM i Robertem, “karny” trening i potracone z pensji. Po sezonie chyba trzeba pożegnać się z Casado i Christensenem, a nad kilkoma graczami (FdJ, Araujo czy Balde np.), poważnie zastanowić.

0

@Calcium właśnie miałem pytać, czemu Raphy nie ma nawet na ławce, bo z drużyną przeca poleciał?

13

Panie pokazały panom, jak to się robi. Teraz panowie w przyszłym sezonie biorą przykład z pań.

Ale hymn Barcy po wygraniu finału LM… wzruszyłem się.

0

(otwierając popcorn) absolut cinema.

1

Sam już nie wiem…

Niby człowiek chciałby jeszcze raz uwierzyć w to marzenie o Lamine na prawym i Ansu lewym skrzydle razem, ale rozum jednak podpowiada… no właśnie.

1

@torondirn nie, jeśli zawodnicy z przodu “mieszają” obronę ruchem bez piłki i strzałami z dystansu, a nie tylko próbują wjechać z piłką do bramki po klepce.

2

Wciąż uważam, że Alvarez byłby najlepszą opcją głównie dlatego, że Barca przy swoim stylu gry nie potrzebuje typowej 9, tylko hybrydy pozycji 9 i 10. Owszem czasem “cofaliśmy się” do grania na klasyczną 9, ale 90% czasu przy takim graniu to jest pozycja hybrydowa, jak w PSG.

Dlatego, jeśli nie Alvarez, szukałbym graczy o właśnie takim profilu np. Oyarzabal.

0

@yoli nie rozpatruje go w kategoriach rezerwowego, który wchodzi, gdy Pedri wypada, a jako skrzydłowego, który w razie w jest w stanie Kanaryjczyka zastąpić w rozgrywaniu.

0

Już sam fakt, że porównuje się go do Pedriego, i, jeśli faktycznie byłby w stanie zastąpić Kanaryjczyka w razie jego absencji a do tego „pociągnąć” lewe skrzydło, powinien wzbudzić zainteresowanie klubu.

Jeśli spełnia powyższe, brać teraz póki kosztuje rozsądne pieniądze, bo, jak (jeśli?) „odpali”, będzie za późno.

15

Fajnie byłoby, gdyby Robert do końca sezonu strzelił jeszcze przynajmniej 3, a najlepiej 4 gole przesuwając się tym samym w klasyfikacji strzelców wszechczasów. Będzie ciężko, ale zapewne koledzy będą kreować w tym meczu pod niego, więc może…

Natomiast, jeśli faktycznie fani w Katalonii widzą w nim jeden z symboli odrodzenia obecnej Barcy, spodziewam się naprawdę godnego pożegnania i raczej Flick zdejmie go około 70-80 minuty.

Serce trochę boli, ale głowa rozumie i przytakując podpowiada, że już czas.

9

Lewy nigdy nie był zawodnikiem o profilu pasującym do stylu gry Barcy. Niemniej, dzięki swojemu etosowi pracy był w stanie w tym stylu funkcjonować, czerpać z niego, a nawet poszerzać go o nowe opcje, co pokazał chociażby pierwszy sezon Flicka.

O wpływie na szatnię, na młodych zawodników, nawet nie warto wspominać, bo to wybrzmiało wielokrotnie w wywiadach z kolegami z zespołu.

Z jednej strony ogromna szkoda, ale z drugiej… wieku się nie oszuka. Myślę, że i Lewy i władze klubu już w trakcie tego sezonu byli świadomi, że będzie potrzebny nowy, młodszy napastnik.

Robertowi życzę powodzenia i dziękuję za przyjście w trudnym dla Barcy momencie i dołożenie jakże istotnej cegły w jej “odbudowie”. Klubowi, żeby mądrze zagospodarował zwalniający się właśnie budżet i sprowadził w miejsce Lewego kogoś, kto przynajmniej rokuje na taki poziom, jaki Polak wniósł do zespołu.

1

Sprawa Negreiry ciągnie się od 3 lat bodaj i nikomu nic nie udowodniono. Nie postawiono nawet zarzutów.

Do tego mam dziwne wrażenie, że tam nie chodziło o korumpowanie sędziów, bo, nie oszukujmy się, jakąkolwiek analiza korzyści z decyzji sędziowskich z tamtego okresu dziwnym trafem wskazuje na pewien klub z Madrytu, jako ich głównego “beneficjenta”, a raczej o “zwykłe” wyprowadzanie pieniędzy z klubu.

0

Ktoś oglada transmisje w aplikacji C+? Macie obraz?

0

Rapha to chyba z powodu kartek.

9

Laporta ma wiele wad, jako prezi, ale jednego nie można mu odmówić. Ma skurczybyk “nosa” do trenerów.

Jedno to znaleźć dobrego szkoleniowca, ale znaleźć takiego, który “wsiąknie” w klub zażywając się z nim, jego wartościami, i zbuduje na tym drużynę… po erze Pepa byłem przekonany, że takie rzeczy będą możliwe tylko ze szkoleniowcem “stąd”, ale Joan, po raz kolejny już chyba, mówi “potrzymaj mi piwo cabron”.

Wielki szacunek Herr Flick.

1

@noface też odniosłem takie wrażenie. Barca w drugiej połowie mogła przycisnąć, jak w pierwszej, ale wolała zwolnić i kontrolować mecz. Ale i tak było kilka okazji i tylko bramkarz oraz brak czucia piłki po kontuzji Raphy uratowały Real.

12

A co mi tam…

Zniszczyć, zmasakrować, upokorzyć, “wytrzeć” trawę na Camp Nou, niczym białą, brudną szmatą podłogę w najbardziej zatęchłej przydrożniej toalecie… wykonać “rozkaz 66”.

;D

2

Jestem może trochę nieobiektywny, niemniej w kwestii, czy i dlaczego Alvarez pasowałby do Barcy, polecam każdemu przeczytać poniższy wątek na X:



11

Dwa powiedzenia przychodzą mi do głowy:
- pycha kroczy przed upadkiem
- zranione zwierze w sytuacji bez wyjścia broni się najzacieklej, bo walczy o życie

Oby oba powyższe nie znalazły jutro odzwierciedlenia na boisku.

4

Mówiąc szczerze trochę obawiam się tego klasyku w kontekście tego, co ostatnio “wypływa” z Valdebebas. I nie mam tu na myśli samego wyniku, tylko, biorąc pod uwagę stan psychiczny piłkarzy Realu i potencjalną wygra Barcy, istnieje ryzyko, że któryś z nich spróbuje rozładować frustrację bezpośrednio na piłkarzach blaugrany w postaci jakiegoś niebezpiecznego zagrania, czy brzydkiego faulu.

(ponieważ Fede nie zagra) tak patrzę głównie na Ciebie Antonio.

0

“Serce” mówi Bayern.
“Głowa”, że jednak Paryż.

1

Mówiąc całkiem poważnie, jeśli wczorajszy mecz w kontekście jakości sędziowania miał pokazać cokolwiek, to raczej byłby to brak konsekwencji w ocenie sytuacji np. kolor kartonika za faul na młodym Simeone.

Właśnie ten brak konsekwencji w decyzjach sędziów jest dla mnie największą bolączką, bo w dzisiejszym futbolu, gdzie poziom drużyn jest bardzo wyrównany, jedna poprawna bądź nie decyzja może zaważyć o wyniku całej rywalizacji i nie do końca też zgadzam się podejściem w stylu “trzeba było lepiej/bardziej pragmatycznie itp. itd. zagrać” bo jakość sędziowania nie powinna schodzić na dalszy plan a warunkiem awansu nie powinno być jej “ogrywanie” przez lepsze zespoły.

0

@majkiii (w mniemaniu kibica Atleti) tak, a co?

;P

9

Po cichu liczę, że, jeśli Atleti przegra, pewien piłkarz poważnie przemyśli występowanie w tak grającym zespole i jednak dojdzie do wniosku, że chyba wolałby grać w piłkę, niż za nią biegać i zdecyduje się zmienić otoczenie.

5

Naaah… Real w ofensywnie bez Mbappe zdecydowanie bardziej zespołowo i widać efekty, kiedy przyspieszą. Tym lepiej, bo piłkarze Barcy powinni być dodatkowo zmotywowani za tydzień, żeby wygrać klasyk i zamknąć temat mistrzostwa pokonując Real przed własną publicznością.

0

Na plus nie tylko Cuba, ale całą defensywa plus Gavi w destrukcji. Również zmiany, bo dały impuls. Mały plusik za wpuszczenie Bernala w końcówce.

Na minus jeszcze Joao Cancello w ofensywie ( za dużo dziś psuł, jak na siebie) i zbyt niedokładne, mało kreatywne i przede wszystkim za wolne rozgrywanie w pierwszej połowie. Mały minusik za niewpuszczenie Raphy choć na ostatnie 10min, żeby “poczuł trochę trawy” przed Klasykiem, ale tu akurat sytuacja boiskowa nie sprzyjała.

5

Sorry, ale gość przewraca Pedriego w polu karnym, a sędzia… cóż pewnie nie byłoby to zgodne z duchem gry.

2

Gdyby przyrównać zespół do orkiestry, to Lamin byłby światowej sławy solistą, ale to Pedri byłby jej dyrygentem. A wiadomo, jak gra orkiestra bez dyrygenta…

Od kiedy pamiętam, kiedy inni podziwiali gole i dryblingi napastników, czy skrzydłowych, ja spoglądałem na środek pola i to co wyczyniali tacy zawodnicy, jak Xavi, Don Andres, czy chociażby Toni Kross. Dobrze, że teraz mamy Pedriego, Vithinie i… chyba długo nic. Dla mnie to, w jaki sposób tacy zawodnicy łączą boiskowe IQ, umiejętność antycypowania wydarzeń boiskowych, maestrię w poruszaniu się z piłką i zagrywania jej w sposób, który automatycznie powoduje reakcję całego zespołu… poezja.

Obyśmy długo mogli cieszyć się ich gra.

0

Wydaje mi się, że, nawet jeśli sam Alvarez nie narzeka i nie „płacze” do władz Atletico o transfer, to w jego wypowiedziach można bez problemu wychwycić drugie dno i chyba rzeczone władze też zaczynają to dostrzegać, niemniej…

Czeka nas długa saga transferowa, bo za mniej niż 100-120M go nie puszczą. Dodatkowo na niekorzyść Barcy przemawia fakt, że to lokalny rywal, więc Atleti powie „Julian możesz odejść, ale”:
- chcemy odzyskać kasę, więc zawyżymy cenę
- nie do Hiszpanii, tylko np. na wyspy

0

@Emerald szczerze to były momenty, gdzie na tle Arsenału Atleti faktycznie gra ofensywnie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?