ferdas_rawa
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
5 obserwujących
7 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@LuisSalvano ale o czym wy gadacie xD jakie bezkrólewie, nie ma w Barcy żadnego decyzyjnego?
Przecież w dzień dwa się nic nie zrobi, a prezydenci planować mogą dalej. Natomiast zły wybór może tylko dobić Barcę, to jest klub socios, każdy może się zapisać, więc niech socios decydują.
0
@FDJ nie pisz o czyms o czym nie masz pojecia:) bo Xavi miedzy 18 a 21 rokiem zycia mial juz dziesiatki meczow w Barcy:) i swiat zachwycal sie mlodym Xavim i masa klubow go chciala. Zanim przyszedl Laporta byl juz pierwszoplanowa postacia, ty ciagle piszesz o czasach gdzie Xavi wchodzil do Barcy, lata 98-00.
Rosell sprzedal Thiago bo ten chcial odejsc, probowano go zatrzymac.
Tak jak ci pisalem inny prezydent moglby kupilby C. RONALDO. Bo Barca mogla go miec, nawet papiery byly na stole. A sie wycofano... A sir Alex Ferguson urzekl mlodego Portugalczyka.
Laporta wcale nie przyszedl do zrujnowanej Barcy. Byly duzonwikesze mozliwosci niz teraz
0
@FDJ ale wiesz ze to co piszesz to gdybanie, do tego malo prawdopodbne bo juz przed Laporta Iniesta i Xavi mieli status mega talentow. Cala filozofia Barcy skazywala ich na sukces i przelom ale przed Laporta. I z gory zakladasz ze nastepca bylby idiota :) gdybajac tak jak robisz to moze warto sie zastanowic czy inny kandydat nie sciagnal by Ronaldo. Ktory juz za Gasparda byl obserwowany przez skautow, a niestety wybrano Quaresme. Pozniej Perez sciagnal Portugalczyka a reszte znamy:)
0
@FDJ ale chcesz do rozmowy wciagac takie gdybanie? Ci pilkarze o maly wlos nie odeszli. Xavi zostal w Barcy przez van Gaala, z tego co pamietam, bo zaczal na niego stawiac. I w wielu wywiadach Xavi o tym wspominal, dal wtedy tez sygnal ze warto zostac. I chyba Puyol wspominal ze dlatego zostal, on albo Iniesta. Tylko problem w tym, ze Laporty jeszcze w Barcy nie bylo. Xavi w 2001/2002 byl juz podstawowym zawodnikiem. Tak jak mowie przypisujecie Laporcie wiele sukcesow ktore nie naleza do niego. Ale zgodze, sklad trzeba umiec wykorzystac, Laporta to zrobil. Dlatego w tamtym czasie byl dobrym wyborem. Dzisiaj Barca wyglada inaczej, potrzrba dobrego managera z planem. Na razie planu u Laporty nie widac, niech mnie przekona. Choc i bez tego wygra. Tylko nie robcie z niego mesjasza :) bo mozna sie srogo rozczarowac
0
@LloretDeMar to dlaczego tak napisales? :) ja niczego takiego nie mowilem, wiec skad ta mysl
0
@LloretDeMar przykro mi ze tak uwazasz, ale masz troche racji, Pep poza Barca nie zdobyl za wiele, mial gotowy Bayern i nie dal rady
0
@FDJ ale mowie ci ze takim tokiem myslenia mozna przypisac wszystkiensukcesy Nunezowi bo to on powolal La Masie, to on sciagnal wychowankow ktorzy grali dla Laporty. A Rosell i Lapoeta byli ziomkami, z Beksem nie wyszlo, to Rosell zalatwil Ronniego.
I ja nie mowie ze Laporta nic nie osiagnal, byl jednym a moze i najlepszym prezesem, ale uwazanie go za ojca wszystkich sukcesow to przesada. Dzisiaj Barca to inny klub, nie da sie go ratowac sentymentem
0
@FDJ a to Bartomeu nie byl takim zlym prezesem jak stworzyl Barce Luisa EnriquexD mnie chodzi o to ze nie spuszczam sie nad nazwiskiem Laporta, ale milo ze sprawdzasz w necie takie szczegoly i edytujesz! Tak trzymac, nie wszystko dobrze pamietam:) . Ale narawde Laporta nie jest Mesjaszem, Ronniego sciagnal do Barcy, ale Rosell, bo ziomalil sie z szefem Nike, to tak apropos transferow. Laporta chcial Becksa, ktorego wyrwal mu Real. Laporta trafil na fenomenalna szkolke, bez niej nic by nie stworzyl. Bo transfery raz mu wychodzily a raz nie. Nie byl zly, ale zeby uwazac go za takiego kozaka? Bez jaj
Rosell i Bartomeu byli ciency, ale duzo od Laporty noe odstawali:)
0
@FDJ zatrudnil LE i Bartomeu przyszedl na gotowe i te puchary powinmo orzypisac sie Rosellowi :) tak czy inaczej Rosell zdobyl rownie duzo co Lapoeta, tylko wy kreatywnie przypisujecie i zabieracie puchary zeby pokazac ilez to Laporta osiagnal :)
0
@Gregsky10 no nie musisz, lepiej nie miec wlasnego zdania i powtarzac... No wlasnie, powtarzac belkot Laporty, wyburzenie Camp Nou, cukierki w samolocie i skrocenie stazu dla socio... Trzy pomysly na Barce xD
0
@monsterrize pewnie, tylko 24 sa wybory wiec program powinien pokazac 23. I co znaczy program? Pelen zarzad + trener + dyrektor sportowy, wchodze, a Ty? Szkoda tylko zr socios da tak malo czasu zeby sie zastanowic, no ale tak dzialaja populisci
0
@LloretDeMar czekam 24 stycznia i wtedy wyleje wiadro pomyj, ok? A Txixi to czlonrk dream temu, favet ktory byl w Barcelonie i byl w sztabie jednego z kandydatow. Tak wiec Laporta super zatrudnia ludzi innych, wiec moze tym razem tez zatrudni ludzi Fonta:)
0
@FDJ tym tokiem myslenia ojcem sukcesu Laporty byl Nunez ktory powolal do zycia La Masie, zatrudnil Cruyyfa, a bez tego nie byloby Messiego, Puyola, Xaviego, Guardioli :)
0
@Gregsky10 absolutnie nie, bo ja stawiam na pewne fakty, obietnice za ktore pozniej mozna Fonta rozliczyc, bo sztab ktory go poparl robi wrazenie. Mozesz mnie nazwac naiwnym, ale patrzac na to rozsadnie, nie ma innego wyjscia. Ty opierasz sie na przeszlosci, ktorej pewnie nawet nie pamietasz, kiedy sie urodziles? Ja nie twierdze ze Laporta bedzie zlym prezydentem, po prostu Font jest konkretny, a Laporta stal sie typowym politykiem. Obiecalem sobie ze nie bede glosowal na ludzoe ze wzgledu na sentyment, tylko program. I naprawde polityka bylaby lepsza gdyby mozna rozliczac kandydatow z obietnic
1
@LloretDeMar yhm. Tylko sukcesy za Rosella sa niewiele mniejsze, a wy przypisujecie je Laporcie, jako ojcu sukcesu xD Najwiekszym bledem Laporty jest to ze NIE potrafi dobierac sobie wspolpracownikow. Dlatego czekalem na jakies nazwiska a tu klops :) za to wy uwazacie ze znalezienie dobrych dyrektorow to jest banal :) ktos z was kiedys kierowal jakims zespolem ludzi?
0
@Gregsky10 myslisz bardzo krotkoterminowo. Laporta wyciagnal wnioski? A na jakiej podstawie tak twierdzisz, aaa bo jest inteligemtny...tylko ze taki inteligentny facet nie powinien uciekac z Barcy w 2010. Kolejny populizm... Opierasz sie na domyslach, wierze, uczuciach a nie faktach. Nie wygram z fanatyzmem.
0
@monsterrize no to sie zdzwisz :)
1
@FDJ no wlasnie jak byl prezydentem to dobral sobie Rosella :)
0
@Gregsky10 Laporta zatrudnial sobie wlasnie takich pomagierow, Rosella, Bartomeu. Kadencje skonczyl bo srodowisko mialo go dosc, bronil sie przed wotum nieufnosci, wiec nie podjal walki i oddal Barce Rosselowi. To jest Twoja stabilnosc, gwarancja? Zatrudniales kiedys ludzi? Ty myslisz ze to takie proste? Dlatego mozna chciec Laporte, bez wizji albo Fonta. Piszesz ze Laporta, dobry lider otoczyl sie fachowcami, ok, kim? Nazwiska. Bo patrzac na dobrego lidera ktory promuje swoj projekt, swoich ludzi, widze tylko Fonta:) bo skoro mozna tak latwo zatrudni ludzi to czemu Laporta tego nie zrobil!?
Bartomeu dobrze zarzadzal finansami? A skad sie wzial dlug 800 mld i ogromne klopoty z FFP?
I dlaczego probujesz porownac go do Fonta?
Piszesz o populizmie, a o Laporcie piszesz wlasnie taki populizm, dibry lider ma to cos, gwarant stabilnosci itd. Przeciez to zaxen fakt, to tylko twoje zyczenia. A prezydenta powinno sie wybierac na podstawie planu, a nie wlasnie takich pierdol
0
@Gregsky10 wedlug Ciebie. Slowo klucz. Laporta jak kandydowal w 2002 mial plan, obiecywal wiele np Beckhama, ale widac byla u niego ze ma jakis pomysl, zreszta aktywnie dzialal w opozycji do wladz klubu np byl odpowoedzialny za wotum nieufnosci przeciwko Nunezowi.
A teraz? Wywiesil plakat? Napisal ze trzeba zburzyc Camp Nou? I co dalej? Kazdy wywiad to narcystyczne wspominanie tego co bylo ponad 10 lat temu! A Font dziala od lat, on namowil do swojego projektu mase ludzi, a ich nazwiska sa jawne. Co prawda Jordi i Xavi napisali ze maja prace i sie odcieli ale to normalne. Stylko lista nazwisk jest wiele dluzsza i potwierdzona np Toni Federer ojcicec Rafalela Nadala, lekarze ktorzy zostali zwolnieni z Barcy ps od tego czasu w Barcy kontuzje sa nader czeste i powazne, psycholog wspolpracujacy z Iniesta itp.
A Laporta?! Niccc zero. Jestem zajebisty bo jeatem Laporta i panie, kiedys to bylo :)
0
@Gregsky10 ja pamietam Laporte doskonale, mam prawie 40 lat :) a co do przecietniakow to akurat fakt...dlatego populizm daje wymierne korzysci
0
@Pawlak1992 tak? To moze zacznij czytac wiecej niz tylko naglowki. Dzisiaj na stronie opublikowano wywiad z Fontem, tam masz kolejne porcje nazwisk, chcialbym ci ich wymienic ale jest ich naprawde duzo:) a i tak kazdy powie ze Font mowi w kolko o xavim... Ale to ze nie potraficie czytac to juz naprawde nie moja wina
0
@Murazor no to tutaj sie zgadzamy
0
@Gregsky10 xD ok. Tylko ze Pep woli Man City niz powrot do Barcy,ale on pewnie nie ma tego zmyslu.
Tak jak mowie przecietniakow jest wiecej i dlatego Laporta wygra. Ale Font ma dopiero 48 lat wiec moze za 5 lat
0
@Murazor przeciez poszlo info, ze przedluza kontrakt i idzie na wyp. Wolalbym zeby pogral w Barcy, no ale jest jak jest
0
@Murazor Montoya przy Puigu mial mnostwo szans.
0
@Gregsky10 ale Bartomeu nie byl zadnym ksiegowym, zyl na kredyt, dlatego mamy teraz 800 mln dlugu, ale co mam Ci argumentowac? Ze biznes plan, zdrowe finanse sa podstawa kazdej firmy!? Klubu pilkarskiego tez? Ze planuje sie inwestycje na lata w nie spontanicznie? W dobie szejkow musisz miec duuzo kasy, wiec nie masz racji. Ci nie znajacy sie na pilce szejkowie kupili Man City, PSG. Man City zabral nam trenerow, wychowankow, dzialaczy, PsG pilkarzy...
0
@Murazor za duzo watkow poruszasz a lepiej pisac na temat. Co do Koemana to temat mnie znudzil, w kolko o tym samym. A co do Puiga, to sprawe wyjasnilem, chce zeby odszedl i pokazal czy cos potrafi, tak jal Thiago Alcantara
0
@Gregsky10 nie mowisz powaznie?
0
@Gregsky10 niestety nie zostanie. No ale co poradze ze ludzie wola slodkie wspomnienia niz konkretne argumenty. Niestety wiekszosc spoleczenstwa jest co najwyzej przecietna...