1

@Kaktusek United kiedyś miało Yorke'a i Cole'a, a Brentford miał swój duet - Wissa i Mbuemo. Mam wrażenie, że ta dwójka w mocnym klubie mogłaby być potężnym duetem. To chyba najlepiej współpracujący ze sobą duet napastników w PL. Jakoś nikt nie przychodzi mi do głowy.

5

Takie United mi się kojarzy:) Kupowali Lukaku, Martiala, Depaya, a w obronie placki. I tu podobnie, jest komu dograć, jest komu strzelić, ale nie za bardzo jest komu bronić.

4

Brawo Anglia!!!
Obyście dały radę w dogrywce.
Obrzydliwe Włoszki (nie kobiety, mówię o reprezentacji) grają piąty mecz na turnieju i w czwartym strzelają jedną - JEDNĄ bramkę! W piątym udało się strzelić 2, drugą w 90 minucie na, niestety, wagę awansu do półfinału.

Jeśli nie Anglia teraz, to mam nadzieję że finale będzie takie lanie jakie dziś Lech zrobił.

3

@Stinger_ niech się nie zatrzymują:)

30

Tego oczekuję od mistrza Polski. Rozumiem, że rywal w 10, no ale kaman. Ładować na dziurę taką Islandię i czekać na kolejnego rywala.

4

@Kapitan hawk no i nie podoba mi się

8

MLS ALL Stars

Już ze środy na czwartek naszego czasu dojdzie to corocznego pojedynku gwiazd MLS z gwiazdami z ligi meksykańskiej.

Kluczowymi zawodnikami MLS będą niewątpliwie Leo*, Alba*, strzelec wyborowy z FC LA Denis Bouanga, były zawodnik Nottingham - Sam Surridge (tyle samo bramek co Messi), świetny w kolejnym sezonie były zawodnik Midtjylland - Evander (w tym sezonie już 15 goli i 8 asyst, w zeszłym 15 bramek i 19(!!) asyst). Ale też znani z:
- Napoli - Hirving Lozano
- Anderlechtu - Anders Dreyer

Na uwagę zasługuje fakt, kto między innymi nie znalazł się w tegorocznej drużynie:
- Eric Maxim Choupo-Moting
- Emil Forsberg
- Christian Benteke
- Wilfried Zaha
- Luis Muriel
- Marco Reus
- Luis Suarez

Jeśli chodzi o zawodników z ligi meksykańskiej to mamy kilka "rodzynków":
- Sergio Ramos
- Sergio Canales
- James Rodriguez
- Paulinho (grał przez niemal dekadę w Portugalii - Braga i Sporting, a w swoim ostatnim sezonie był drugim strzelcem Sportingu zaraz po maszynie ze Szwecji - Gyokeresie). Portugalczyk gra drugi sezon w Meksyku, a w swoim pierwszym sezonie załadował 27 goli i miał 7 asyst.

Pełna lista zawodników:
- MLS - https://www.mlssoccer.com/news/2025-mls-all-star-team-roster
- Meksyk

/photo/3

*Messi i Alba:
- "Lionel Messi nie pojawił się na oficjalnym treningu przed Meczem Gwiazd MLS. Argentyńczyk prawdopodobnie nie weźmie też udziału w samym spotkaniu, za co może zostać ukarany jednym meczem zawieszenia w rozgrywkach ligowych...
Oprócz Messiego również jego klubowy kolega Jordi Alba nie pojawił się na sesji treningowej przed All-Star Game. Może objąć go to samo zawieszenie, co Leo."

1

@RafiVeB nie wiem, które Włochy są Twoje, a które nie i nie chce mi się analizować jakie projekty z Twoich Włoch zostały odrzucone. Widocznie mieszkańcy Twojej dzielnicy woleli latarnie z drugiej strony niż to co Ty byś wolał.

0

@RafiVeB napisałeś - "i nic na moje Włochy nie starczyło, bo ktoś wybrał tęczę za 700 tys", a jednak wystarczyło 1,800 000.

0

@RafiVeB przepraszam - Włochy. Poprawione.

2

Wyniki i wybrane projekty jeśli chodzi o budżet obywatelski - https://bo.um.warszawa.pl/

Jakiś czas temu była rozmowa o tęczy jako jednym z pomysłów - https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15827627

tam też nasz sympatyczny kolega z forum @RafiVeB napisał, że przez tęcze nie będzie nic dla jeg Włoch i tak sobie sprawdziłem - https://bo.um.warszawa.pl/results?utf8=%E2%9C%93&filter%5Bedition_year%5D%5B%5D=&filter%5Bedition_year%5D%5B%5D=2025&filter%5Bscope_type%5D%5B%5D=&filter%5Bscope_id%5D%5B%5D=17&filter%5Bcategory%5D%5B%5D=&filter%5Bstate%5D%5B%5D=&filter%5Bstate%5D%5B%5D=selected&filter%5Bper_page%5D=30&scope_id=17&filter%5Bsearch_text%5D=
23 projekty za około 1,800 000 peelenów.
Chciałbym żeby na moje konto wpływało od czasu do czasu takie "nic".

1

@norbi77 taki mamy klimat niestety.

1

@qbsonFCBarca ja tu nie chce oceniać kto zaczął czy słusznie czy nie. Nie jestem osobą od tego, martwi mnie tylko, że ludziom wystarczy 12 sekund by siać strach, propagandę i inny syf.

1

@kuz wystarczy poczytać
A) tłity polityków, tych którzy handlowali na straganach wizami, o czym chyba wiele osób zapomniało
B) poczytać tutaj komentarze.

to był 12sekundowy film, ale wystarczyło by fala poszła.

@qbsonFCBarca dali (dał) po mordzie i wstali i się rozeszli.

4

@qbsonFCBarca “Został zabezpieczony monitoring, który zarejestrował zajście. Zdarzenie miało miejsce wieczorem 21 czerwca br. Obydwaj mężczyźni to obcokrajowcy. Jeden z nich to kierowca przewozu osób „na aplikację” i to on pierwszy miał fizycznie zaatakować drugiego, a finalnie zostać pobitym. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że żaden z mężczyzn nie chciał złożyć w tej sprawie zawiadomienia” – informuje Komenda Stołeczna Policji.

5

Co do bójki pod centralnym - takie info znalazłem.

W sobotę 21 czerwca 2025 roku przed Dworcem Centralnym w Śródmieściu doszło do brutalnej bójki pomiędzy dwoma obcokrajowcami – obywatelem Turcji, pracującym w przewozie osób, a obywatelem USA.

Jak ustalono, obywatel Turcji najpierw zaatakował słownie i próbował uderzyć Amerykanina. Poszkodowany Amerykanin zdołał uniknąć ciosu i odpowiedział serią uderzeń. Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń i po chwili wstał samodzielnie z drogi.

https://miejskireporter.pl/brutalna-bojka-przed-dworcem-centralnym-obywatel-usa-pobil-obywatela-turcji-wideo/

Amerykaniec i Turek:D to by było piękne jakby to się potwierdziło:D
ale co po 12 sekundach filmiku wysypało kozaków.

1

@Kozinho. łi łi:) merci (to takie słodycze)

1

@Kozinho. Akurat przyjezdni sa z kolonii, wiec jezyk tez znają, niemniej poszło Ci wybitnie:)

2

@Kozinho. bez "s" na końcu, jak Jarosław Psikutas, że słi pari:)

7

@Matheu12 a u mnie nawet spoko:)
Jest cała seria z kreskówek u mnie na osiedlu - https://zapodaj.net/plik-QSYjC6Dki8
No i Deyna Kazimierz, nie rusz Kazika:)
https://zapodaj.net/plik-68ivpyTnOt
Nie mogę znaleźć pana Piłkarza Brychczego w galerii.

0

@Rhaan głupich nie sieją...

4

@Rhaan @Astad przecież to nie ma żadnych szans. Niestety jednak ktoś to proponuje i ktoś będzie musiał zmarnować czas, żeby się tym zająć. To jest smutne, że każdy, nawet durny pomysł, trzeba rozpatrzyć jak uzbiera "parę" głosów.

0

@RoberDzik tu sporo osób ma autokorekty, które podpowiadają „piura”:D

1

@RoberDzik nie przegłeś pałeczki z tym „lekkim piurem”?;)

2

@Encore uwielbiam Shaqa, zwłaszcza za poczucie humoru. Graczem wybitnym był, ale żeby umieścić go wyżej niż Mambę? Błagam.

0

@Faro napisałem czemu - jemu wystarczy 5 słów, tutaj muszą napisać artykuł. „Ubrać” te 5 słów w artykuł.

0

@Faro przecież to napisałem.

0

@Kubsoleon szkoda. Liczyłem na szybsze granie.

0

@Faro nie znam się ale się wypowiem. Większość informacji jest tłumaczonych z innych źródeł - gazet czy dziennikarzy. Kopiarce wystarczy kopiuj - tłumacz - wklej i to i tak nie zawsze mu wychodziło. Tu masz stronę nie twittera, nie wystarczy napisać 12 znaków tekstu. Trzeba to jakoś „ubrać”.
I teraz następuje to o czym napisał @PepGardiola - sezon mamy ogórkowy. Kto trafi, kto nie trafi, ten trafił, ale czy zarejestrują, ten musi odejść, ten nie odejdzie bla bla bla. Pisać o czymś trzeba i dopóki nie zacznie się sezon to jesteśmy zmuszeni do czytania tego co jest.

0

@Walpiano 50 strzela? Z Allegrim? Optymista:)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?