0

atixavi

może i strzelał bramkę za bramką, ale już wtedy widać było, że jego obecność na boisku w dużym stopniu upośledza grę całego zespołu. Przynajmniej w tym sensie, że nie grali tej najpiękniejszej wersji katalońskiego futbolu. A to przecież ma znaczenie.

Nie ma go też co porównywać do Etoo, bo to zupełnie inny typ zawodnika. I właśnie o typ tutaj chodzi, bo mniej o umiejętności. Zlatan to dobry grajek, ale parametrami nie pasuje do stylu (chociaż i najprostszych błędów - jak przyjęcie, czy wykończenie - się nie ustrzegł). O jego nastawieniu już się nie wypowiadam, bo to akurat wydaje się oczywiste. Zawiodł mnie okropnie ten transfer i jeśli jest szansa się odkupić za niego to właśnie polubowanie żegnając się.

Yaya to zupełnie inna historia, bo akurat sadzanie jego na ławce jest błędem. Tam gdzie Ibra w wielu meczach udowadniał, że grać nie powinien, tam Toure w niewielu pokazywał, że zasługuje.

0

Mam nadzieję, że Ibra jednak odejdzie. Dla tych, ktorzy nadal nie rozumieją dlaczego Zlatan nie pasuje do Barcy przypomnę trzy najważniejsze spotkania z końca tego sezonu - Villarreal, Sevilla, Valladolid. 11 bramek w trzech meczach, popisowa gra do przodu, Ibra na ławce. Chyba, że chcecie żeby ten burak dalej grzał ławe? I po wejściu na boisku wykonywał takie przypały jak strzał z 5 metrów ciosem karate w meczu z Valladolid, po którym piłka ląduje daleko w trybunach? Albo psuł atmosferę w szatni? Albo blokował miejsce ulubieńcowi Bojanowi? O co wam chodzi panowie?!?!

Pep już zdał sobie sprawę ze swojego błędu. Teraz czas, żebyście i wy zrozumieli.

Yaya musi zostać. 40 milionów za Ville to za dużo. Fabregas powinien przyjść, bo kreatywności w środku nigdy za mało + prawy obrońca i ktoś za Henry'ego, który na pewno leci do USA.

0

katalonczykjoe

tego mi właśnie brakuje w Barcelonie. W meczu Barcy nie ma mowy o powtórce takiego wyniku jak Chelsea - Wigan. Widzieliśmy już kilka meczów, które zapowiadały taką 'masakrę', żeby potem marnować drugie 45 minut przed telewizorem, patrząc na odpuszczone zawody. A szkoda. Miło sie patrzyło na niesioną wrzawą kibiców Chelsea. Grali do samego końca. Piękne fajerwerki.

Co oczywiście w żadnym stopniu nie znaczy, że nie zachwycają nas nasze mecze ;-) a z valladolid liczy się po prostu zwyciestwo. No i może dwa gole Leona.

IlGenio, wiem że kpisz, ale na przekór zgodzę się z Tobą. Niech już nigdy nie zagra w koszulce Blaugrana. Nie jest tego wart!

0

Bykunn

gratuluję dystansu i poprawności politycznej, chociaż wydaje mi się, że kierujesz się nią zupełnie niepotrzebnie. Zlatan znów zagrał do dupy. Jedyna różnica to taka, że dostawił nogę i tym razem (co wcale nie było takie oczywiste po meczu z Saragossą) udało mu się tego gola wkulać. Wszyscy już pieją, że powrót formy, bo strzelił dwa gole w dwóch meczach... A prawda jest taka, że poprawy jakoś gry nie widzę wcale.

A najgorsze, że sam Ibra nie chce sie przyznać, że grał słabo. Gwiazdor cholerny.

0

Ibra Ibrą - mnie już powoli przestaje to dziwić. Gorzej, że w tym meczu nie popisał się... sam Pep.

Forsowanie ustawienia z trzema DM'ami wydaje się być skrajnym taktycznym kunktatorstwem, albo po prostu brakiem wyobraźni. Myślę, że Guardiola trochę za bardzo podnieca się udanymi ofensywnymi epizodami Keity i Toure, zapominając, że to mimo wszystko gracze defensywni.

Wymiana środka obrony to jakiś absurd i szkolny błąd! Dwie bramki ewidentnie na konto trenera (i słabego od dawna Rafy).

Gdyby zamiast obrońców zmienił kiepskiego Ibre, oszczędził by nam i jemu tej degrengolady pod koniec.

Dzięki Bogu jest Messi!!!

0

guardiola za dużo kombinuje. messi gra słabo jako wysunięty napastnik - to wiadomo nie od dziś. bojan gra słabo jako lewoskrzydłowy - to też wiadomo nie od dziś. co więcej wiadomo też, że pedro gra lepiej na lewej flance niż prawej.

a pep se to wszystko po prostu wymieszał...

padaka.

0

To piękny wieczór i nie tylko z perspektwy kibica Barcy, ale każdego kto wierzy jeszcze w sport i jego 'nieprzekupność' ;-)

tak sobię myślę, że fenomen kibica Barcy, a zarazem użytkownika tej strony, dostrzec można w słowach fana Realu i jego komentarza na temat porażki. Cytuję więc:

"WYJEBAC TEGO SKURWYSYNA [Pellegriniego] BO GO ZAPIERDOLE!!!".

Dziękuję Bogu, że na tej stronie jeszcze nigdy nie miałem okazji zobaczyć takiego chamstwa i frustracji. I mniemam, że nieprędko (niezależnie od wyników) będzie mi to dane.

Różnica kilku klas. Dzięki!

0

za co usuneliście mój komentarz? za słowo 'frajer'? a jak inaczej okreslic takie zachowanie? zachowujecie się fatalnie cenzurując wypowiedzi w ten sposób.

zachowanie szweda dzisiaj to skandal. jestem w stanie wybaczyc mu brak przystosowania do stylu barcy. ale olewactwa i zwykłego chamstwa nie. zwłaszcza gdy druzyna walczy do upadłego. to skończony egoizm i frajerstwo. 50 milionów w błoto.

pozdrawiam wszystkich niezależnie myślących fanów Barcy i wszystkiego tego, do czego to słowo zobowiązuje.

0

Popieram Bykunna w stu procentach. Napinka na wszystkich krytyków (krytyk nie zawsze równa się hejter moi drodzy) Ibry, a raczej jego gry i boiskowego charakteru, jest żenująca. To nie są żadne święte dogmaty, których nie można zbluźnić. Nie jesteśmy w sekcie. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię - nawet jeśli jest ona analizą krytyczną, uargumentowaną obawą lub po prostu kwestią gustu. Wszyscy tylko o miłości do Barcy i Pepa, o jego nieomylności i domniemanym 'szacunku', który trzeba na każdym kroku podkreślać. Ale dziateczki, miłość pozbawiona dystansu jest zgubna, pisanie tylko peanów nie rodzi dyskusji, myśli, żadnego postępu. Dlatego miło jest się raz na jakiś czas kulturalnie sprzeczać, wiedząc, że koniec końców i tak wszystkim nam chodzi o jedno.

W sprawie Ibry nie będę już powielał argumentów Bykunna, bo pod większością się po prostu podpisuję. W zeszłym sezonie drużyna funkcjonowała idealnie z danym typem napastnika. Ten konkretny potrzebował zmiany. Odszedł. My zamiast szukać gracza o podonych walorach - jakby nieco na przekór, niby z nudów - kupujemy 'obcy' element. Gracz świetny, partnerzy znakomici, więc strzela i asystuje (na Boga, jeszcze by tego brakowało jakby owego nie robił!), ale stylem odstaje. Drużyna próbuje się podporządkować, więc porzuca ten idealny styl i szuka nowego. Czy się uda? Pewnie tak.

Ale czy naprawdę było warto?

Oby.

Dobranoc

0

Navas to znakomity piłkarz, już od dawna bardzo mi imponuje. Jest synonimem tego wszystkiego, co lubię w Sevilli i hiszpańskim futbolu w ogóle. Nie wiem czy znalazłoby się dla niego miejsce w Barcelonie, ale z przyjemnością zobaczył bym go w naszych barwach. Te rajdy!!

Tylko nie wiem, czy byłby gotów przenieść sie do Barcy. Bo patrzcie:

wikipedia:

"He suffers from chronic homesickness,[8] to the extent he walked out of training camps within Spain because they were too far away from Seville; he also suffers from anxiety attacks and seizures. Navas initially refused to travel with Sevilla during pre-season to the United States due to his acute homesickness, later deciding that he would travel in a bid to rid himself of this condition.[1]"

hehe... ciekawe, co?

0

szkoda tego meczu - był spokojnie do wygrania. chygrynski jest po prostu fatalny. to, ze szybkościowo był beznadziejny to było wiadomo, ale przy swoim wzroście mógłby chociaż głową dobrze grać. transfer katastrofa póki co.

a messi znów setki nie wykorzystał... który to już raz? zgadzam się, że czegoś brakuje w porównaniu z zeszłym sezonem - skuteczności pod bramką i determinacji w dążeniu do zdobycia kolejnych bramek. póki co miejmy nadzieję, że to przez reprezentacje. real też zagrał kiepsko dzisiaj, więc bez obaw!

0

Undiano Mallenco jest dobrym rozjemcą. Dobrze, że nie Medina ;-)

0

soon44

eidur odszedł już po przyznawaniu numerów, więc 'siódemka' zostaje wolna i czeka na cesca.

chociaż dzisiaj mi sie śniło, że fabregas gra w barcy z '4'

0

@ cwaniak

keite za inieste chyba... a dos santos na rezerwie...

i gitara musi grać

0

myślę, że txiki mydli oczy. podniecenie, które zapanowało po ostatnim sezonie, w którym wygraliśmy wszystko co się da głównie za sprawą wychowanków udzieliło się włodarzom barcy. wierzę, że okaże się, że nasza młodzież rzeczywiście ma tak olbrzymi potencjał, żeby godnie zastępować Iniestę, Xaviego, czy Messiego, ale myśląc zdrowo-rozsądkowo - mam coraz więcej wątpliwości.

xavi, iniesta, messi - oni wszyscy pochodzą z innych 'rzutów' wychowanków. a teraz miałoby się okazać, że ostatni nabór jednorazowy obrodzi w godnych następców? to byłby chyba ewenement na skale światową...

tak czy inaczej... musi się udać, wierzę w to.

czarna wołgo - txiki won!

0

jeszcze tylko dopowiem - ludziom, którzy rzucają argumenty typu 'pes, fm' itd. otóż transfery eboue, czy cicinho pasują mi właśnie do profilu gracza tychże gier, który nie do końca zna się na piłce. są mało wyszukane i boję się, że odzwierciedlają mały popłoch i chaos w polityce transferowej tego lata. mam wrażenie, że znalazłoby się kilku ciekawszych graczy po prostu. zresztą zobaczymy. moim zdaniem to i tak są kaczki dziennikarskie. przepraszam za zamieszanie.

pozdrawiam

0

widzę, że bardzo histerycznie reagujecie moi kochani. a to trzeba rzeczowo podejść do dyskusji. racja, 26 lat nie znaczy jeszcze stary, ale na pewno za stary na rolę zmiennika. mówiąc, że najlepsze lata ma już za sobą, mam na myśli fakt, że stracił miejsce w podstawie Arsenalu i w zeszłym sezonie grał rolę drugoplanową. odejście Cicinho z realu też było ewidentnym znakiem, że się nie sprawdzil. mówienie o filozofii ściągania byle jakich piłkarzy, by uczyć młodzież jest natomiast głupotą, wymyśloną przez pyrzo barce (przyglupa)

0

co za dno...

widzę, że sztab transferowy w Barcelonie to jednak same przygłupy, bez pomysłu i wyobraźni. Eboue? Grygera? Cicinho? To brzmi jak ponury żart. Po pierwsze - cała trójka to zawodnicy, którzy raczej najlepsze lata mają już za sobą, po drugie - są starzy, po trzecie - nie będą zadowoleni z roli zmienników. To taj jakbyśmy chodzili po piłkarskim śmietnisku, albo sklepie chińskim z bambetlami. Dlaczego nie kupić jakiegoś młodego, zdolnego - jakiejś perły... przecież to pod każdym niemal względem lepsze rozwiązanie... ludzie!

Azpilicueta!

0

tak tak tak !!

wydaje mi się, że taki angielski pierwiastek mógłby się sprawdzić w Barcelonie. poza wszystkim, Young gra mało 'angielski' futbol. zjechać z ceny i sami się przekonacie, że Europa będzie się jarała Ashleyem, a Ribery będzie gnił w bundeslidze kiwając łukasza piszczka...

0

pedro jest mierny. można spróbować wypożyczenia, ale moim zdaniem to nic nie da i prędzej czy później trzeba się będzie go pozbyć. spodziewałem się dużo więcej, a jedyne z czego pamiętam Pedro, to jego przegrane pojedynki z... piotrem brożkiem ;-D

nara!

0

Llorente to debil zwykły. Niech już wszyscy oleją tego Ville. Mam dość czytania o nim informacji... bleeh

0

a young byłby bardzo ciekawym pomysłem. szybki jak wiatr, naprawdę dobry technicznie, mocne uderzenie, do tego dobrze wali wolne... 30 mln to za dużo, ale anglicy tyle kosztują... raczej nie ma szans na rabat :-D

jego forma w la liga byłaby trochę zagadką mimo wszystko

0

ludzie, bez przesady z tym riise ;-D

nie po to go Benio z Liverpoolu wypieprzył, żeby teraz trafił do nas. swoje najlepsze lata ma już za sobą (zresztą nawet za swoich najlepszych lat nie miałby miejsca u nas).

mundo deportivo twierdzi, że Txixi chce na '9' Ville albo Ibre, a na '3' Zhirkova lub Filipe. do tego saga pod tytułem D.Villa trwa w najlepsze. Real niby po raz kolejny zrezygnował z tego transferu. to chyba najbardziej debilna saga jaką pamiętam... ;-p

mundo to jednak mudno... niestety

0

jak już kupować prawego obrońce to lepiej kogoś młodszego, np.azpilicuete. bruno mnie nie przekonuje...

0

looky - sorry za impertynencję! ;-)

0

Tadeo ma racje, na MD jest mowa o 6 milionach. To dość znaczący 'szczegół'. Villa i Valencia też już odstawiają niezły cyrk. Zadna oferta im się nie podoba... Niech zbańczą ;-D

0

Trochę offtop:

http://www.francefootball.fr/FF/breves2009/20090615_200946_ribery-tente-par-le-real.html

kto rozumie po francusku? z tego co rozumiem to franek przenosi sie do realu... ;-/ mega słabo

ale daj bóg, żebym się mylił

0

Harpagan

Ja oglądam na ZDF... The New Barca pisze, że na liveonsat.com jest!

0

The New Barca - dzięki!

Makarony faktycznie grają padło. Lippi myśli, że tymi samymi starymi piernikami, co wygrały MŚ, będzie w stanie osiągać sukcesy ;-)

oj włoska piłka podupada...

Niestety Bojan gra słabiutko. Myślę, że przyda mu się sezon ogrania w innym klubie. Czekam na newsa 'Villa w Barcelonie' ;-D oby sie udalo

0

czy ktoś wie, gdzie można obejrzeć mistrzostwa europy u-21?

zapowiadają się ciekawie!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?