cosinus90
Dołączył/a: czerwiec 2013
56 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Haha, już pierwsze zdanie w którym piszesz że odpadli w 1/4 LM to całkowita porażka sprawia, że upewniam się że jesteś kibicem sukcesu.
Chłopie, ósemka najlepszych zespołów Europy to nie byle co. Poza tym odpadliśmy prawdopodobnie ze zwycięzcą rozgrywek.
Jak Atletico pokazało w tym sezonie, budżet nie gra tylko zawodnicy.
Real też pogubił punkty z ogórkami i co? Ktoś ich nazywa rozczarowaniem z tego powodu?
0
No cóż, niektórzy nie rozumieją że wygrywać ciągle się nie da, zwłaszcza w sporcie, zwłaszcza w piłce nożnej.
0
No tak, bo reszta składu prezentowała się wyśmienicie przecież.
6
Nie przesadzacie przypadkiem? 2.miejsce w tabeli plus Superpuchar Hiszpanii to rozczarowanie sezonu? Z takimi wymaganiami to powodzenia...
2
Mimo wszystko to jednak nie był tak tragiczny sezon dla Barcy. Zdobyliśmy Superpuchar Hiszpanii, wygraliśmy 2 razy z Realem w lidze, ograliśmy 2 razy mistrza Anglii, po drodze też były efektowne zwycięstwa i bramki... Końcówka sezonu bardzo słaba, ale udało się pozostać w walce o mistrzostwo do ostatniej kolejki. No i zakończyliśmy sezon nad Realem ;)
Myślę, że ten sezon posłuży do wielu przemyśleń. Przede wszystkim konieczne zmiany w składzie o których już wszyscy mówią, ale też warto zaobserwować coś innego. Pomimo wielu wielu sportowych i pozasportowych nieszczęść (kontuzje Messiego, afera podatkowa, afera z transferem Neymara, dymisja Rosella, zakaz transferowy, odejście Valdesa i Puyola, śmierć dziecka Iniesty i na koniec jeszcze śmierć Tito) Barca potrafiła walczyć na wszystkich trzech frontach i uważam, że za to należą się im ogromne brawa bo naprawdę przeciwności losu było w tym sezonie mnóstwo. Jeśli ktoś nie widzi w tym nic nadzwyczajnego, proszę spojrzeć na Manchester United - tam tylko odejście wieloletniego trenera sprawiło, że Czerwone Diabły z potentata europejskiego stały się ligowym średniakiem i w przyszłym sezonie nie zagrają w europejskich pucharach.
Następny sezon na pewno będzie lepszy :) Vamos Barca!
0
No pewnie. Zawsze są jakieś plusy - nie wygraliśmy mistrzostwa w ostatnim meczu, to już na pewno będą jakieś zmiany bo Zarząd nie ma się czym zasłonić. Stary trzon trzeba zachować (Messi, Alexis, Iniesta, Fabregas, Busquets, Pique, Jordi Alba) i dorzucić parę nowych nazwisk.
2
Sezon masakra? To chyba oglądałeś ten sezon tylko przez ostatni tydzień. Neymar rozpoczął od wygrania nam Superpucharu Hiszpanii, potem strzelił pierwszą bramkę w październikowym El Clasico, następnie godnie zastępował Messiego pod jego nieobecność (hat-trick z Celticem w LM chociażby), potem niestety zaczęły łapać go kontuzje ale i tak potrafił być decydujący (ważna bramka z Atletico w 1/4LM) itd. Mam wymieniać więcej?
Do tego wszystkiego dodam jeszcze, że Neymar trafił do kompletnie innego świata futbolu, niektórzy uczą się kilka sezonów zanim zaczną grać na 100% możliwości a on pokazał że adaptacja nie sprawi mu żadnego problemu. W następnym sezonie będzie nieźle wymiatał i jestem o tym przekonany.
0
No i dlatego że klub zarobi, to może też tyle dać. Spokojnie, dla mnie to też są chore pieniądze, ale niestety/stety sami jako kibice jesteśmy temu "winni". Piłka nożna cieszy się największą popularnością na świecie ze wszystkich sportów, dlatego pieniądze przepływające są tutaj ogromne (gdzieś czytałem, że gdyby piłka nożna była krajem, to miałaby roczne PKB około 25.miejsca na świecie) i nic się na to nie poradzi.
Na mnie osobiście w tym roku kalendarzowym z meczów w których udział brał Messi ogromne wrażenie zrobił mecz z Getafe w Pucharze Króla (tryplet genialnych asyst), dwumecz z City (wsadził stoperów szejków na niezłą karuzelę) no i mecz z Realem w lidze. Tak że Leo nadal potrafi błysnąć geniuszem, tyle że w tym sezonie robił to mniej niż w poprzednim. Miejmy nadzieję, że po Mundialu odbije do góry :)
0
Z Realem w marcu Leo był kluczową postacią i ustrzelił hat-tricka. Fakt, w finale Copa del Rey było słabo, ale tak jak pisałem wyżej, wówczas cała drużyna grała słabo.
Co do kontraktu to faktycznie niezbyt dobrze to wygląda jak przedłuża umowę w momencie, kiedy zarówno on jak i cały zespół znajdują się w dołku, ale rozmowy o tym kontrakcie trwały już od listopada/grudnia zeszłego roku. Nie zapominaj, że do połowy marca Leo grał jak z nut (znów przypomnę marcowe Gran Derbi). Trudno żeby potem rozmowy ustały, bo zawodnik ma obniżkę formy. Pamiętaj, że pieniądze jakie zarabiają poszczególni zawodnicy są adekwatne po pierwsze do ogólnego poziomu gry (a nie tylko aktualnego), a po drugie do pieniędzy jakie klub zarabia dzięki piłkarzowi. No a przyznasz, że Barca interes na Messim robi ogromny. Dlatego nie w pieniądzach upatrywałbym problemu.
0
Punkt 3. jest dość niebezpieczny, bo szumowiny w stylu Boixos Nois mogą w ten sposób legalnie dostawać się na stadion. Choć oczywiście ja też jestem przeciw piknikowi na Camp Nou i też uważam, że sprawa dopingu powinna być rozwiązana mniej więcej w sposób który proponujesz.
3
Łapy precz od Alexisa. Więcej pewności siebie Chilijczyka i takie bomby pod poprzeczkę jak z Atletico czy Almerią będziemy oglądali co drugi mecz.
0
Nie uważam, żeby Leo olał klub. Spójrz sobie na jego statystyki (tak, wiem, nie biega - ale jak dla mnie to może sobie leżeć na murawie i się opalać jeśli nadal będzie utrzymywał takie staty). Sorry, jestem umysłem ścisłym i do mnie przemawiają liczby i skuteczność na boisku. Są O WIELE lepsze niż jakiegokolwiek zawodnika formacji ofensywnej w Barcelonie.
Nie rozumiem, dlaczego cała krytyka spada na Messiego, który przecież prezentował się mimo wszystko najlepiej z całego ataku Barcy. Niepewny Alexis wiecznie szukający Messiego (a samodzielne wykończenie akcji ma jak widzieliśmy z Atletico), Iniesta kompletnie pozbawiony swojej magii, przewidywalny Xavi i na dokładkę beznadziejny Pedro który totalnie nie potrafił się odnaleźć na boisku w końcówce sezonu. Na ich tle Messi prezentuje się co najmniej poprawnie. To drużynie należą się słowa krytyki, nie tylko i wyłącznie Argentyńczykowi.
0
Wystarczy jeden znak zapytania zamiast trzech, rozumiem pytanie.
No dobrze, ale jest też druga strona medalu. Kibice reprezentacji Argentyny mogą powiedzieć : ma w dupie reprezentację, nie oszczędza się itd. Uwierz, że w Argentynie KAŻDE niepowodzenie reprezentacji jest zwalane w 100% na Messiego. Być najlepszym to jednak wielki ciężar...
5
"Naszym transferem jest Puyol" - to zdanie może śmiało kandydować do miana żartu sezonu ;)
0
Oby na Mundialu wrócił stary, dobry Leo, bo wtedy będzie można wszystko zrzucić na przygotowania do MŚ. Gorzej jeśli Messi w Brazylii zagra tak samo jak grał przez ostatnie 2 miesiące, bo może się okazać, że mamy o wiele większy problem niż chwilowy spadek formy.
0
OK, to się okaże. Może nie potrafił się wpasować we włoski futbol? Jakoś w Celcie Vigo sobie poradził dobrze - uważam, że 9.miejsce w La Liga w stosunku do 17.miejsca w zeszłym sezonie (czyli jedno miejsce nad strefą spadkową) to duży progres. I też mam nadzieję, że nie będzie dawał sobie wchodzić na głowę klubowi. Pożyjemy, zobaczymy.
0
No dobrze, ale jak taki Xavi potrafi iść do Martino i powiedzieć że nie podobają mu się pewne rzeczy w jego metodach to chyba coś tu jest nie tak?
0
Wszyscy jadą na Tatę że nie wprowadzał nowych rzeczy, czyli pressingu, stawiania na młodych itd. Jak to nie? Zauważcie, że do grudnia wszystko śmigało jak należy, na początku grywał dos Santos (ale niestety wykluczyła go poważna kontuzja), pograł też sobie Sergi Roberto, w Lidze Mistrzów zagrali Adama Traore i Patrić z rezerw.
Chyba nie trzeba być geniuszem, żeby zdać sobie sprawę z tego, dlaczego te elementy przestały funkcjonować. Dopóki mamy taki Zarząd, dopóty będzie problem z nowościami w grze. Kierujecie krytykę pod zły adres.
0
Tak naprawdę nie podałeś żadnego argumentu przeciw. Dla mnie potrzebny jest trener, który odświeży parę elementów, ale głównie zajmie się motywacją i nastawieniem zawodników. Kto jest w tym lepszy, jeśli nie były zawodnik Barcelony noszący ten klub w sercu? Zobacz, jak zmotywował swoją Celtę do wygranej z Realem.
Żeby nie było - uważam, że Tata powinien był zostać bo trenera nie zwalnia się po jednym sezonie (który przecież nie był tragiczny). No ale cóż, stało się.
Człowiek zawsze obawia się zmian i nowych rzeczy w życiu. Trzeba być dobrej myśli co do Lucho :)
0
Wiem, dlatego napisałem w tym celu ostatnie zdanie w poprzednim komentarzu ;)
0
Alves też pokazał. Wielu zaraz zacznie krzyczeć jaki to z niego cham, ale szczerze? Ja też bym miał w dupie kibiców którzy mnie wyzywają po porażce. Taki kibic to żaden kibic.
0
No, ale nie ukrywajmy że dostał najlepszą drużynę na świecie, która chwilę wcześniej zdobyła potrójną koronę. Tak czy siak, ja również uważam Pepa za najlepszego trenra tej generacji.
1
No, to wsadziłeś kij w mrowisko tym komentarzem.
Po pierwsze, to kompletnie nie rozumiem jak można w jakiejkolwiek sytuacji kibicować swoim największym wrogom, ale to nieważne, każdy ma swoje upodobania i nie do mnie należy ocenianie tego.
A po drugie - jeśli uważasz, że piłka nożna polega tylko na pięknych akcjach ofensywnych i bramkach, to źle rozumiesz w ogóle pojęcie sportu. Zobacz jak ciężko pracują ci ludzie, wczoraj choćby Koke to już nie miał siły zrobić paru kroków w ostatnich minutach. Uważam, że to jest o wiele bardziej warte docenienia niż oklaskiwanie zespołu najemników kupionych i pracujących za grube miliony.
12
Fajne jest to, że kibice u nas na stronie potrafią pogratulować Atletico i nie rozprawiać o tym nieuznanym golu. Kibice Realu to znowu by szukali spisku LFP i płakali jeszcze z miesiąc.
0
OK, już po stylu Twoich wypowiedzi widzę, że nie ma sensu z Tobą dyskutować, ale ten jeden raz jeszcze odpiszę.
Nigdzie nie powiedziałem, że jesteś gorszy. Mówisz o dorosłym facecie jakby był jakiś niższy stopniem od Ciebie, a w stosunku do niego jesteś dzieciakiem. Tak samo jak ja jestem dzieciakiem dla ludzi o wiele starszych od siebie. To, że odpowiedziałeś stekiem wyzwisk świadczy tylko o tym, że dobrze powiedziałem.
Dzień mam całkiem udany, dziękuję. To w sumie tyle.
1
Mega szkoda, że Marc dzisiaj nie zagrał. Może udałoby się uniknąć tej bramki Atletico z powietrza? Tak czy siak, Mascherano rozegrał dzisiaj naprawdę dobry mecz więc też są argumenty przeciw. Nie ma co gdybać.
Co do przyszłego sezonu, szkoda by było gdyby Bartra znów grzał ławę, ale z drugiej strony sprowadzenie stopera to priorytet no i ktoś musi usiąść na ławce. Fajnie by było, gdyby Mascherano (o ile zostanie) został naturalnym zmiennikiem Busiego.
1
Trochę śmieszne, że jakiś dzieciak w Polsce mówi zawodnikowi Barcelony, czy jest godny noszenia herbu klubowego na sercu. Nie uważasz?
0
A ja oczekuję, że będzie dodawał drużynie wartości, co zresztą robi. Dostrzegam że biega mniej, ale mam na ten temat osobne zdanie na osobną dyskusję. Można biegać a nic nie dawać drużynie jak np. Pedro. Skoro wolisz to drugie, to nie mamy o czym rozmawiać. Tyle ode mnie.
0
Messi miał wiele udanych dryblingów, ciągle zagrażał bramce Atletico, zaliczył asystę zgrywając piłkę do Alexisa, strzelił bramkę która została niesłusznie uznana - ale to wciąż mało. Musiałby grać tak jak w zeszłych sezonach gdzie kurs na strzelonego przez niego gola był koło 1.10, żeby zadowolić kibiców. "No co zrobisz? Nic nie zrobisz."
Aha, i powstrzymuję od razu teksty o małej ilości biegania - statystyki miał więcej niż zadowalające, więc może i biega mniej ale gra tak jak należy. Całej drużynie nie szło, więc jemu też nie.
0
Nie było widać? A kto zgrał Alexisowi piłkę w bramkowej akcji?