1

@macio_944 ludziom się w dupach poprzewracało i tyle. Ja za dzieciaka całe dnie spędzałem praktycznie na polu, grając w piłkę czy bawiąc się w chowanego, podchody itp. Teraz dziecko 7-8 lat ma i całe dnie spędza na telefonie, w internecie, na kompie czy konsoli, a to wszystko kosztuje. Energia, internet, abonament komórkowy, tv satelitarna. Ubrań po starszym rodzeństwie czy kuzynostwie nie założy, bo wstyd. Trzeba jechać do galerii i płacić.
Nie mówię, że te rzeczy są złe same w sobie. Sam to wszystko mam i za to płacę. Natomiast nie narzekam na to, że za mało zarabiam czy że nie dałoby się wyżyć za 4k/miesięcznie. Zapewne te osoby posiadają wiele dóbr, które nie są niezbędne do funkcjonowania, więc raczej powinno się samemu z czegoś zrezygnować, a później pisać, że życie jest za drogie.

1

@Aqualitek a to chyba nie do mnie powinien być ten komentarz :)
@PenaldinhoGaucho ja tam wierzę, że idzie wyżyć za te 400zł. Na YT choćby jest wiele shortów jak to ktoś żyje cały dzień za 10 ziko i "pochłania" w granicach 1900-2200 kcal. Także się da ;)

0

@Worny większość ludzi udziela się w tematach, o których nie ma zielonego pojęcia :)

3

@PenaldinhoGaucho prosta matematyka. Jeśli jesz 4 posiłki dziennie i każdy z nich kosztowałby te 3 zł (choć jeśli chcesz sobie pojeść to obiadu za 3zł nie zrobisz) to i tak wychodzi 12 ziko na dzień czyli ok 420zł miesięcznie.

0

@pioz123 i skoro Ferran jest taka gwarancją goli to co byś napisał o LUUKU? Statystycznie strzela bramki o wiele częściej od Ferrana :D

1

@pioz123 ale ja nie piszę o słuszności tego transferu, tylko o tym, że gość który w swojej karierze strzelił 26 goli w 152 meczach nie jest gwarantem bramek. Skoro się z tym nie zgadzasz to Twoja sprawa, ale nie przekonasz mnie, że gość z takimi statami jest gwarancją goli.

0

@DSDaniels w żaden sposób z nich nie rezygnuję, natomiast na ten moment po prostu bardziej cenię ww. trójkę. Na ten moment widzę ich w roli rezerwowych.

0

@pioz123 jak na 18latka miał dobre, jak na gracza, który ma być odpowiedzialny za zdobywanie bramek to już niekoniecznie.

0

@pioz123 @Beztroskii no rzeczywiście, średnia bramek na poziomie tej Dembele z Rennes kiedy miał 18 lat. Istny goleador.

1

Dlaczego każdy zastanawia się czy Ferran Torres (jak już przyjdzie) będzie grał na "9" czy jednak na PS, a nikt nie bierze pod uwagi jego gry na LS?
Jakby nie patrzeć to jego "lepszą" nogą jest prawa, a Xavi w moim odczuciu woli grać skrzydłowymi, którzy mogą zejść do środka i uderzyć na bramkę.
Gra Ansu-Ferran-Dembele które w dowolnym momencie może zamienić się w Ferran-Ansu-Dembele to dość ciekawa perspektywa na przyszłość.

1

@KapiFCB Ćwiąkała chociaż mógłby odpalić jakąś stronkę ze statystykami zamiast pisać pierdoły, że gość który strzelił 26 bramek w 152 meczach w swojej karierze wniesie gole do drużyny..

1

@Kinginiesta "jakiś wpływ" to się zgodzę, ale raczej to czy raz na jakiś czas zje sobie jakiegoś burgera czy wyjdzie na miasto wielkiego wpływu nie ma. Zdecydowanie ważniejszą są inne kwestie jak odpowiedni trening dostosowany do profilu zawodnika, dostosowanie odpowiednich obciążeń itp.

0

@david89 zapomniałem, że gra we Francji i nie ma już ochrony hiszpańskich sędziów

21

@jondeca od kiedy to czy zawodnik łapie kontuzje zależy od mentalności?

0

@FioletoweOczy no tak. Dajmy teraz szansę młodym ze szkółki, niech sobie chłopaki pograją, a na koniec i tak każdy stwierdzi, że potrzeba wzmocnień.. i straty kilku miesięcy na dopasowanie nowych zawodników do układanki.

0

@juri90 to i tak o 2 więcej od Depaya :)

0

@Kengo inna sprawa, że codziennie jest jakaś okazja, by się napić :D

0

@daniel32778 i druga sprawa, że bardzo ograniczyliśmy jakieś bezsensowne rozgrywanie na krótko rzutów rożnych, z których nic nie wynikało. Teraz bezpośrednio ładują w pole karne i od razu widać efekty.

1

@BART97 całe szczęście, że mają wtedy wrócić Pedri z Ansu i nie będzie trzeba oglądać tego kurczaka od pierwszej minuty.

1

@_catalan piętnować powinno się ewidentne symulki, a nie takiej zachowanie jak Alby.
Wczoraj Gavi w jednej akcji był faulowany 2 razy, ale że się nie przewrócił od razu to sędzia uznał, że faulu nie było. Sędzia też niechętnie dawał kartki zawodnikom Sevilli mimo, że Gavi czy Dembele byli kilkukrotnie faulowani na kartkę. Za to bez wahania sędzia pokazał kartkę Busiemu w 10 minucie meczu.
Dla mnie po prostu Alba zrobił co musiał.

3

@BART97 gdyby Alba się nie przewrócił to by Kounde nie dostał czerwonej tylko pewnie żółtą znając poziom sędziowania w Hiszpanii.

0

@maniak33333 strzelił w tym roku. Rewanżowy mecz z Sevilla w PK.

13

@michelos "Jordi Alba otrzymał pozwolenie na grę, a Sergiño Dest ma przeciążenia mięśnia przywodziciela i nie jest do dyspozycji trenera. [@FCBarcelona_cat]" info z 18 grudnia bodajże.

3

@MesQueUnClub_87 z drugiej strony to tylko człowiek i ma prawo się pomylić.

0

@JohnnyBarca grali jakiś mecz w repce, Foden sprowadził sobie jakieś laski do hotelu mimo rygorystycznych obostrzeń i został wyrzucony z kadry. Gość był wtedy w związku z jakąś laska z którą miał dziecko.

6

@karci0 spokojnie. Wielu było zawodników ze świetnym startem, a później przyszedł pierwszy zjazd formy i już tak zostało.

4

@Coutinho007 no to chyba właśnie chodzi o to żeby Barca była taka jak te 10 lat temu, a nie obecnie. Półśrodki w postaci Ziyecha w tym nie pomogą.

1

@cules100pro no Dembele to on nie jest.

0

@Kengo jeśli wygrają LM to można powiedzieć, że się opłacił. W każdym innym przypadku opłacalne to nie będzie, bo to tak samo "zaskakujące" jak to, że we Francji wygrywa PSG.

0

@Momals11 okej, fajne info które nic nie zmienia :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?