ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Villarreal ze strata punktów. Dobra wiadomość dla nas.
0
@kamyk_23 Z stwierdzeniem, że nikomu nie blokuje miejsca myśle ze Alex Collado by się nie zgodził;-)
0
@Rewolucja123 Przy sensownej ofercie rozważyłbym sprzedaż, ale na pewno nie wypychałbym z klubu na sile byle sprzedać. Z nim jest taka sprawa, że nie jest niezastąpiony i mamy alternatywny, a za pieniądze ze sprzedaży można uzupełnić realne braki drużyny czyniąc ja dużo bardziej konkurencyjna, nie mówiąc o sporej wolnej przestrzeni w ffp, która powstanie po jego odejściu. Natomiast jak już zaznaczyłem na początku na pewno nie za wszelka cenę.
2
@radlew De Jong był już przymierzany do roli Busiego i wypadało to bardzo blado. Za słaby jest w grze obronnej i zdarza mu się nie wracać. De Jong jest pomocnikiem box to box niezłym w wielu elementach, ale w niczym nie jest wybitny i moim zdaniem warto go poświecić dla wzmocnień bardziej newralgicznych pozycji bo w przeciwieństwie do Busiego mamy pomocników mogących zastąpić De Jonga. Zgadzam się, że potrzebujemy następcy Busiego na już, ale wydaje się ze takiego raczej będziemy musieli dopiero zakontraktować.
7
@AllBundy co z tobą człowieku xD
0
@FioletoweOczy zależy co rozumiesz jako elite? Spokojne top 3 w lidze? Zwycięstwo w lidze? Faza pucharowa ligi mistrzów? Czy walka o zwycięztwo w tych rozgrywkach bo ile przy odpowiednich wzmocnieniach i harmonijnym rozwoju młodzieży możemy spokojnie zaliczać znów topke ligi i play offy lm w stosunkowo bliskiej przyszłości o tyle zanim i o ile zaczniemy walczyć najważniejsze puchary to jeszcze minie kilka lat. Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć za ile będziemy w stanie stanąć do walki jak równy z równym z takim Bayernem.
0
@Rewolucja123 No nie wiem czy taka znowu kontrowersyjna. Kibice mogą mieć dość jego zachowania, ale uczciwie trzeba przyznać, że możliwości ma ogromne i raczej Barcelony w najbliższym czasie nie będzie stać na skrzydłowego o takim profilu. Osobiście mam do niego pewna słabość i dawno nie widziałem gracza z takimi możliwościami; szybkiego, obunóżnego, ze świetnym dryblingiem i ostatnim podaniem, jednocześnie mającego często wyraźne problemy z koncentracja na boisku i inteligencja poza nim…jak się czyta o nim newsy to czasem naprawdę wydaje się odklejony na maxa :-D
Najlepszym świadectwem jego możliwości jest ten pamiętny sezon 2016/17 w BVB gdzie wciągnął nosem cała Bundeslige.
0
@Lukdedomb będzie mógł odejść jak Barcelona sprowadzi pivota na jego miejsce. Dopóki to się nie stanie będzie grać i niestety z topowymi zespołami już zawsze będzie odstawać.
0
@Naturopata raczej mało prawodopodobne, zakładając że nagle nie zmienimy całkiem systemów w jakich gramy żaden nie obskoczy pozycji Busiego
0
Co prawda rytmu meczowego u wielu brak, ale nareszcie mamy sensowne opcje na ławce, które realnie mogą wiele wnieść do naszej gry.
0
@maniak33333 Nawet nie wiem co Ci mam powiedzieć. Na tym właściwe polegają młode talenty, że mogą się rozwinąć i wskoczyć na wyższy poziom, ale mogą też nigdy nie wyjść ponad to co już prezentują lub nawet obniżyć loty, a składa się na to talent zawodnika, charakter, jaki wpływ ma jego otoczenie, jak prowadzona jest ścieżka kariery itd. Ryan Gravenberch już akurat oprócz tego, że dalej jest talentem, jest również piłkarzem zweryfikowanym na poziomie ligi mistrzów czy piłki reprezentacyjnej, mającym jak na swój wiek już spore doświadczenie i gotowym postawić kolejny krok w karierze. Może się okazać, że weryfikacje w wielkim klubie przejdzie negatywnie i później będzie występował w europejskich drużynach z 2,3 czy 4 szeregu, albo wejdzie na top, ale takie ryzyko wtopy istnieje nawet przy zakupie uznanych gwiazd o czym akurat my jako kibice Barcelony powinniśmy dobrze wiedzieć. Piszesz, że Gavi, Pedri i Ansu postawili ten kolejny krok żeby zostać topowymi graczami, ale moim zdaniem oni również jeszcze maja słabsze strony nad którymi musza pracować i zebrać jeszcze dużo doświadczenia zanim zaczniemy z nimi walczyć o najwyższe cele i wcale bym nie powiedział, że są daleko przed młodym pomocnikiem ajaxu. Na koniec tylko dodam, że każdy młody gracz rozwija się w swoim tempie i często hype napędzany przez Januszy i media wyprzedza ich rzeczywisty talent, a szczególnie w Anglii ;-)
4
@doc Nic dziwnego przy jego wymaganiach
0
@maniak33333 czyli co sprawdzałeś? Gole i asysty? To nie jest ofensywny pomocnik, a nawet mówi się ze będzie z niego świetny pivot w przyszłości i mógłby zostać następca Busiego jeśli Barca by go chciała wykupić. Talent na pewno bardzo duży.
0
@Criss18Barca Nie, bo jest opcja wykupu za 40. Zamykam temat.
2
@Barca1922 nikt by nie przejął jego całej pensji. Powinnismy się cieszyć, że wzięli na siebie aż tyle.
I tylko kluby z Anglii są na tyle bogate, że mogły sobie wziąć taki wrak z kosmiczna pensja na eksperyment, a może wypali.
2
@Firestone nie ma co się pastwić bezcelowo, ale 2 mecze z rzędu i wszyscy dostali odpowiedź czemu nie grał u żadnego trenera. Wyglada na to, że ostatecznie wypisał się z Barcelony i niedługo będzie musiał poszukać nowego klubu.
0
@Janiama ogólnie można sobie żartować, ale czesto mocne zespoły La Liga maja problemy w tych meczach wyjazdowych w pierwszych rundach. Jak się szybko takiego meczu nie zamknie to później są ciężary.
1
@Rewolucja123 Miarka się przebrała
0
Czyli narazie pomysł z Morata zawieszony przynajmniej do lata
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
2
@slayer jasne zawsze ryzyzko istnieje choć niewypały Barcy, a przynajmniej w przypadku Coutinho i Griezza wynikały przede wszystkim z tego, że kupiliśmy zawodników nie pasujących do nas na pozycje, których u nas nie było. Jeśli ktoś sadził, że Coutinho zastąpi Inieste to był niepoważny, skrzydłowym tez nie był. Jedynym drogim zawodnikiem, który ze względu na pozycje i charakterystykę wydawał się rozsądnym(choć nie za ta kwotę) był Dembele, ale wyszło jak wyszło choć kontuzje dorzuciły tutaj duża cegiełkę. Generalnie sam nie jestem zwolennikiem tak drogich transferów bo jak sam napisałeś nic nam nie dały i uważam, że Barcelonie w tej chwili Haaland nie jest potrzebny z prostego powodu. Za rok i tak nie będziemy nagle drużyna, która zacznie walczyć o wszystkie cele. Mamy jeszcze kilka braków jak choćby następca Busiego, Alby, jakościowy środkowy obrońca i również 9. Nasi młodzi zawodnicy tez potrzebują jeszcze doświadczenia, żeby moc walczyć w lidze mistrzów, a co za tym idzie moim zdaniem nie powinnismy rozbijać banku na jednego topowego napadziora w momencie kiedy ta drużyna potrzebuje spokojnych 2/3 lat kiedy będzie się rozwijać, uregulujemy sytuacje finansowo, zakończą się kontrakty graczy typu Umtiti i zobaczymy kto z młodych wejdzie na top, a kto będzie musiał odejść . Po tym czasie uzupełnić kadrę już topowymi zawodnikami. Transfer takiego zawodnika w momencie kiedy raczkujemy jest moim zdaniem bez sensu chyba, że Laporta planuje już w lecie dokonać naprawdę wielu wzmocnień i zacząć od razu walczyć o najwyższe cele, ale jakoś tego nie widzę. Dla rozwoju kadry lepiej teraz ściągać tylko darmowych graczy i młodych zawodników z potencjałem na pozycje, na których nie mamy przyszłościowych zawodników ze szkółki.
0
@Emhyr No biorąc pod uwagę wartość rynkowa, czy wysokość kontraktu i profile naszych młodych pomocników to właściwie fdj wydaje się praktycznie jedyna opcja nie licząc np Dembele który sam odejdzie.
Kolega wyżej wyemienił Depaya, ale on przyszedł za darmo i zarabia dużo mniej od fdj gdzie jeszcze nadal co roku odpisujemy sobie kwoty z amortyzacji, które również wpływają na limit
0
@Emhyr Gdyby rozwiązanie kontraktu było opłacalne to już by to zrobili. Na pewno musieliby wypłacić mu resztę kontraktu i raczej Umtiti by się nie zgodził żeby to rozbić w czasie plus możliwe, że jakieś odszkodowanie za jednostronne rozwiązanie umowy. Na niego raczej jesteśmy skazani do końca obowiązującej umowy.
1
@sonek jakby się zastanowić to rozsądna opcja dla zawodnika nie wiedząc tak naprawdę w jakim kierunku idzie/będzie szła Barcelona
8
@Pilka_jest_okragla na konferencji może mówić co tylko chce, ale wymiar gry Puiga przy naszej sytuacji kadrowej i to, że przegrywa rywalizację z dużo młodszymi i mniej doświadczonymi graczami daje prawdziwy obraz jego sytuacji w Barcelonie. Ta przygoda powoli dobiega końca.
1
@JarekS ciekawy wpis jak zwykle, ale dobrze ze wyjaśniłeś powody jego gorszej formy bo szczerze sam się zastanawiałem i bardziej obstawiałem urazy, które w ostatnich 2 sezonach go trapiły. W jego klasę natomiast ciężko było wątpić pamiętając jego wyczyny gdzie długo obok Messiego był naszym najlepszy zawodnikiem i jednym z nielicznych którego formy i klasy nie dało się podważyć. Ciekawy ten wątek na temat bramkarzy klubów z niższej półki i tych predysponowanych do elity.
0
@snoopy Zagrał. Choćby sezon 19/20 problem w tym, że jest bardzo nieregularny. Głównie dlatego wymienia się go w kontekście nas i Sevilli, a nie tych absolutnie topowych na ten moment zespołów.
1
@monsterrize ja rozumiem, ze jako kibice Barcy chcemy żeby „somsiad” z Madrytu dostał od losu wszystko najgorsze, ale to co piszesz to bzdety mające mało wspólnego z rzeczywistością. Maja kilku ciekawych młodych zawodników i maja pieniądze wiec nic takiego nie będzie miało miejsca.
0
@Encore o kurcze, aż o nim zapomniałem przez ostatnie lata. W sezonie 2013/14 zrobili z Suarezem jeden z najlepszych duetów napastników xxi wieku
Niesamowity był ogień, szkoda tylko ze nie zwieńczony tytułem :-D
5
Lenglet to jeszcze nie taki problem bo na drabince płacowej nie jest jakoś wysoko. Niech kombinują jak w końcu zrzucić z wydatków pensje Cou i Umtitiego.