19

Barcelona ma zapewnione 1. miejsce w grupie Ligi Mistrzów i w meczu z Interem na boisku powinni pojawić się zawodnicy, którzy grają mało albo w ogóle. Nie mówię, że wymieniony powinien zostać cały skład, ale Alena, czy Puig powinni zagrać od początku. Idealne spotkanie dla nich. Warto dać też minuty Wague, Perezowi, Araujo/Todibo, a w kadrze na ten pojedynek powinien znaleźć się moim zdaniem także Collado. Jestem ciekawy, czy Ansu będzie gotowy. Jeśli tak, to także powinien wyjść od pierwszych minut.

64

Dawaj nie czerpałem takiej radości z meczu Barcelony. Nie obchodzi mnie, że to Mallorca, mam po prostu frajdę z oglądanie tego. Genialne bramki Leo, piękna akcja na 4:1 i gol Luisa. Wow, czekam na drugą taką połowę. Oby wszedł Alena.

8

@Commando To nic nie daje :/

56

Rakitic ponarzekał, że nie gra i że jest nieszczęśliwy bez piłki i zaczął grać w pierwszym składzie. Vidal wcześniej mówił, że nie odpowiada mu siedzenie na ławce i dostał kilka szans od pierwszych minut. Może czas, by Alena i Puig też trochę ponarzekali?

86

Hiszpańscy dziennikarze znowu cytują moje Tweety :D

https://zapodaj.net/d898471074de5.jpg.html

0

@VenoM Żadnego. :)

3

Samper w dzisiejszym meczu Vissel Kobe:

- 112 kontaktów z piłką
- 91 podań (92% celności)
- 3 kluczowe podania
- 8 długich piłek i 7 celnych
- 1 drybling i 1 udany
- 11 pojedynków i 5 wygranych
- 3 faule
- 4 odbiory

Oby jeszcze wrócił do Europy.

3

@Coutinho007 Nie żartuj sobie z tym Eriksenem. Inny typ pomocnika.

0

@student97r Myślę, że Atletico to faworyci do jego pozyskania.

4

@student97r Najlepszy pomocnik Brasileiro w tym sezonie. Ciężko porównać go do kogokolwiek, nie mam w tej chwili pomysłu. Pomocnik typu box to box, z świetnym przerzutem, bardzo dobrym dryblingiem, dobrze czytający grę, pracuje przez całe 90 minut na boisku i do tego dochodzi duża kreatywność. Świetnie grał też w Libertadores.

3

Express podaje, że Barcelona będzie walczyć z Chelsea o pozyskanie Reiniera z Flamengo. Źródło raczej słabe, a dodatkowo niedawno była informacja, że Barca nie chce tyle wydać na młodego Brazylijczyka.

0

@Striker Trzeba było filmik w odpowiednim momencie zatrzymać. :)

7

40

Rakitic został ukarany na początku sezonu za „złe zachowanie”. Więcej informacji nie podali. [Catalunya Radio]

0

@Colon Zgadza się. Ja podałem liczby tylko z Brasileiro i Copa Libertadores.

9

Zakończył się sezon w Brasileiro. Flamengo zdobyło już wcześniej tytuł, co mnie bardzo cieszy. Niesamowitą kampanię ma za sobą Gabigol. W 40 meczach strzelił 34 gole i zanotował 11 asyst. W tej dekadzie nikt nie miał w Brazylii indywidualnie lepszego sezonu. Jedynie Neymar mu dorównuje.

Zawodnicy U21 bezpośrednio zaangażowani w najwięcej bramek:

1. Antony (Sao Paulo) - 29 meczów, 4 gole i 6 asyst.
2. Reinier (Flamengo) - 17 meczów, 6 goli i 2 asysty.
3. Marcos Paulo (Fluminense) - 23 mecze, 4 gole i 3 asysty
4. Marrony (Vasco) - 33 mecze, 4 gole i 2 asysty.
5. Joao Pedro (Fluminense) - 24 mecze, 4 gole i 1 asysta
5. Lincoln (Flamengo) - 11 meczów, 3 gole i 2 asysty

Reinier dzięki wczorajszemu dubletowi wskoczył na drugie miejsce.

2

@Rewolucja123 @Bartek22 Ansu nigdy typowym skrzydłowym nie był, ale w rezerwach radził sobie na tej pozycji znakomicie. Zawsze lepiej grał na pozycji środkowego napastnika, fałszywej dziewiątki. To inteligentny chłopak i żeby dobrze grać na lewym skrzydle na najwyższym poziomie, to będzie potrzebował czasu.

2

@Witekk10 Automatyka i Robotyka.

3

@Nano22 Jak najbardziej.

2

@Janiama To nie była odpowiedź skierowana tylko do Ciebie. Ps. Nic nie miałem do Ciebie z powodu tego, że rozpocząłeś wtedy kolejną dyskusję.

31

Ja też napiszę kilka zdań na temat Puiga. O Riquim pisze się ostatnio dużo. Jedni domagają się jak najszybszego awansu Hiszpana do pierwszej drużyny, a drudzy zastanawiają się z jakiego powodu Riqui w pierwszym zespole jeszcze nie występuje. Śledzę grę Puiga od 3 sezonów i uważam, że to piłkarz, który od tego sezonu powinien regularnie zbierać minuty w LaLidze i Lidze Mistrzów. Chłopak już dawno przerósł umiejętnościami 3. Ligę i sugerowanie się tutaj jego liczbami (2 gole i 2 asysty) w tym sezonie jest według mnie nieodpowiednie. Żeby docenić Riquiego trzeba oglądać rezerwy. Te 2 asysty nic nie znaczą i jeśli ktoś ogląda w miarę regularnie ekipę Pimienty, to będzie widział, że przez Puiga przechodzi więcej akcji, to on cofa się po piłkę do obrońców, rozrzuca grę długimi podaniami, zagrywa prostopadłe piłki, nie boi się wchodzić w dryblingi między kilku zawodników. Jeśli nie notuje asyst, to bardzo często miał w tej akcji udział i mogła być to asysta drugiego stopnia. Riqui to też zawodnik, który bardzo się poprawił w grze w obronie. Często akcje zaczynały się po jego odbiorze. Nie boi się wchodzić w pojedynki siłowe, nie boi się wsadzić nogi, walczy o piłkę do końca i dowodzi linią pomocy. W tym aspekcie widać znaczną poprawę. Kolejna ważna sprawa – Barca B nie ma w drużynie napastnika, który zapewniłby kilkanaście bramek na sezon. Liczba asyst Puiga będzie ograniczona. W zeszłym sezonie w Barcy B świetnie spisywał się Carles Perez i to on odpowiadał za strzelanie bramek. Dlatego Riqui w poprzedniej kampanii zanotował 7 asyst, a do tego dołożył kończące podanie (i to ładnej urody) w spotkaniu pierwszej drużyny z Leonesą w Pucharze Króla. Perez zagrał w tym sezonie w tylko jednym meczu rezerw i od razu było widać dobre zrozumienie między nim, a Puigiem. Riqui w spotkaniu z Cornellą zapoczątkował akcję bramkową na własnej połowie i genialnym górnym podaniem wypatrzył Pereza (nie udało mu się minąć bramkarza i piłkę do siatki ostatecznie wpakował Hiroki Abe). Gdyby nie wizja Puiga, to tej akcji by nawet nie było. Oczywiście Carlesa za wyjście na pozycję i zabranie się z piłką także trzeba pochwalić. Ale wiecie do czego zmierzam. Asysty oczywiście tutaj nie ma, ale kluczowe podanie, które zapoczątkowało akcję, owszem jest. Takich sytuacji było więcej – świetnie podanie do Morera, zagrania do Kike itd. Asyst mogłoby być już znacznie więcej, ale skoro napastnicy Barcy B mają poważne problemy z wykończeniem, to nic na to poradzić się nie da. Tutaj sytuacja z Perezem i golem Abe:

https://streamable.com/mrigm

Riqui mając obok siebie napastników wysokiej klasy, notowałby dużo asyst. Jego zaangażowanie w grę i charakter także pomagają Barcy B. Pamiętam statystyki sprzed kilku spotkań, gdzie Riqui wygrywał na mecz średnio 6, czy 7 dryblingów. Na nogach stoi znacznie lepiej niż zawodnicy lepiej zbudowani od niego. Będzie dostawał kopniaki, będzie go atakowało kilku przeciwników, a i tak często wychodzi z akcji zwycięsko. Jeśli już upada, to często kończy się to żółtą kartką dla rywala. W tym sezonie myślę, że po wejściach w Puiga, co najmniej 10 zawodników otrzymywało od sędziego kartonik. A sędziowanie w 3. Lidze jest naprawdę dramatyczne i za niektóre wejścia powinny być czerwone kartki. Piłkarz o olbrzymim sercu, cierpliwie czekający na szansę. Takich nam trzeba i nikt mojego zdania na temat Hiszpana nie zmieni. Niedawno otrzymał nagrodę od Katalońskiej Federacji Piłki Nożnej dla zawodnika z największym potencjałem. Wytrwale czekam na jego szansę w pierwszej drużynie. Będziemy go oceniać jak rozegra kilka spotkań z rzędu z najlepszymi i uzbiera co najmniej 1500 minut. Oby awans nastąpił jak najszybciej.

0

@Avada Kedavra Który niby? ;) Na pewno było dużo komentarzy dłuższych od moich/mojego.

1

@kamilo0066 Fargo bardzo mocno polecam. Moim zdaniem arcydzieło. Jeden z ulubionych seriali. @Colon potwierdzi ;)

0

@kamilo0066 Ja obejrzałem tylko pierwszy sezon i uważam, że był dobry. Drugiego już nie widziałem. Fargo widziałeś?

0

@kamilo0066 Fortitude widziałeś?

5

@Janiama Za jakieś 2 godziny odpowiem dłuższym komentarzem. Tylko wrócę z uczelni. ;)

5

@Nano22 Pierwszy jeszcze przejdzie, ale wciąż nie jest to czarny humor, który śmieszy. Są lepsze żarty.

2

@Kengo Gdzie ten czarny humor?

11

@ksobi Przez krótki okres, bo potem Enrique sobie upodobał Gumbau. Samper nie miał szczęścia na wypożyczeniach i zniszczyły go także kontuzje. Wciąż mi go szkoda.

54

@Janiama Masz swoje zdanie, które szanuję i w niektórych kwestiach się zgodzę. Swojego zdania na temat Puiga nie zmienię, bo oglądam go regularnie od 3 sezonów. Tylko czas pokaże, który z nas ma rację.
Też sugerowanie się samymi liczbami to głupota. Polecam oglądać Puiga regularnie i wtedy zobaczysz jaki ma wpływ na grę zespołu, jak napędza akcje i rozgrywa.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?