Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Ciekawi mnie zawsze, co takiego Alba mówi, że praktycznie od strzału dostaje kartki za dyskusje, gdy Casemiro który dyskutuje w każdej akcji to z raz widziałem żeby wyłapał kartkę i to chyba nawet nie w Hiszpanii tylko Lidze Mistrzów.
2
@DLFCB Słabe, za czasów PO-PSL Barca zdobyła dwa tryplety, za czasów PiS tylko kompromitacje.
2
Nie cieszcie się, trafił do aresztu, zaraz z niego wyjdzie a na końcu nic mu nie udowodnią i tak to się skończy.
14
@Gomess Dlaczego miałby nie mieć potencjału na pierwszy skład? Sam zauważyłeś, że ma dopiero 21 lat a do tego zamiast grać na swojej pozycji na której się uczył grać to został wrzucony na skrzydło i to najgorsze z możliwych, bo to strona Messiego gdzie obrońca ma dużo cięższą robotę i większe pole do ogarnięcia. A i tak widać progres nawet jak gra na tym boku obrony i to co teraz prezentuje jest lepsze niż to co prezentował dwa miesiące temu. Ja sądzę, że spokojnie może się rozwinąć do stopnia w którym zostanie podstawowym obrońcą.
1
Dziwny ten sędzia. Gwiżdże byle muśnięcie, ale jak nogi koło głów latają to jest ok.
3
Mimo dobrych zawodów dzisiaj, dalej mocno mi się rzuca w oczy to co jest moim zdaniem głównym problemem konstruowania naszych akcji - gramy zbyt bezpiecznie. Brakuje odwagi wykonać trudnego podania, jak nasz piłkarz widzi metrowy korytarz prosto do bramki albo wolnego zawodnika ale w linii pomocy, to zawsze cofnie do pomocy bo może się nie udać wsadzić piłkę między obrońców. Nie szukamy błędów przeciwnika, chcemy mieć za dużą kontrolę nad grą, zero przypadku, wszystko kontrolowane. Nie sprawdzamy bramkarza przypadkowymi strzałami z trudnych pozycji, nie sprawdzamy skupienia obrońców trudnymi podaniami.
16
xD Messi pierwszy faul i żółta gdzie nawet nie dotknął przeciwnika tylko to przeciwnik go kopnął.
0
@ciema Ale przepisów to byś się nauczył co? Od 2 lat nie ma ręki jeżeli w obronie piłka odbije się rykoszetem od zawodnika i go trafi w rękę.
0
@Lucassito Ale masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem czy co? Ja pisze o tym jak często gra jest szarpana i przerywana przez sędziego co wybija piłkarzy z rytmu i psuje widowisko a ty mi tu o jakichś płaczkach nie wiadomo po co.
0
@ciema xD xD xD
2
27 minuta spotkania a Sevilla już ma 8 fauli na koncie, sędziowanie w tej lidze to właśnie przykład antyfutbolu, jeżeli sędziowie dopuszczają do tylu nieprzepisowych przerwań w grze nie dając żółtych kartek na ostudzenie.
0
@elmagico10 Czasami myślę, że to i tak lepsze niż płacić duże pieniądze za takie NC+ GO które przy każdym większym meczu się wywala i nie da się nawet zalogować.
1
@BartqRKO Spokojnie można na listę wpisać Ronaldinho patrząc jak zmarnował swoje zdolności.
1
@Emhyr Jeżeli rzeczywiście tak powiedział, to zapewne chodzi o Busiego.
Pique co by nie mówić, nie cierpi z powodu wieku, nie ma problemów motorycznych, zdarzają mu się wylewy ale nie mniejsze niż w ciągu całej kariery a w sumie teraz robi nawet mniej debilnych błędów jak przypadkowe faule czy ręce w polu karnym, więc raczej nie o niego może chodzić.
0
@FvZ89 Albo też można wykonać 5 fauli taktycznych przez jednego zawodnika i nie dostać żadnej kartki, tak jak jeden z zawodników Bilbao w Superpucharze. A 20 fauli to już przesada za którą sędzia powinien karać kartkami nawet jeżeli były łagodne i w odpowiednich odstępach, bo to oznacza, że każdy z zawodników przynajmniej 2 razy złamał przepisy a za nagminne faulowanie także się kartkami karze.
0
@takisobiektos Na jakiej zasadzie według ciebie to jest czysta sytuacja, jak bliżej bramki był drugi obrońca to nie wiem.
0
@socha O, pan napinacz co dużo mówi i nigdy nic ciekawego.
0
@Nquex No to brednie odpisałeś, bo skoro 5 metrów to sporo, to drugi obrońca miał 15 metrów do bramki a Mendy 20, tym bardziej nie była to czysta sytuacja bramkowa.
0
Jak dla mnie czerwona niesłuszna, wbrew temu co gadacie, to nie był ostatni obrońca a Mendy nie miał wolnej drogi do bramki bo 5 metrów przed nim asekurował drugi obrońca który zdążyłby dojść, szczególnie że Mendy sam się wypchnął, to nie była oczywista sytuacja bramkowa co jest równoznaczne z tym, że bezpośrednia czerwona być nie mogła.
https://i.ibb.co/F3DvVx1/image.png
0
@tomek8756 Niesłuszna czerwona, był to faul taktyczny ale nie było bezpośredniego zagrożenia bramki i w żadnym wypadku Mendy nie miał czystej drogi bo 5 metrów za nimi był drugi obrońca którego też musiałby przejść.
0
@Nquex Tyle że nie był ostatnim obrońcą. 5 metrów z tyłu był drugi obrońca.
0
@BarcaInfo I tu by należało się przyjrzeć, co jest z tym klubem źle. Gość w Atletico co sezon ciągnął zespół bramkami, zdobycia wicemistrzostwa Europy i mistrzostwa świata będąc kluczowym zawodnikiem też za darmo nie jest a po przyjściu do Barcy nagle chłop wygląda jak amator. I to nie jest jednostkowy przypadek bo wielu piłkarzy nie potrafi tutaj wykrzesać nawet 50% swojej formy z innych klubów. Co jest źle?
6
Pedri dałby radę na defensywnym. Co chłop ma odbiory czyściutkie to żaden w tym klubie takich nie ma.
0
@Rewolucja123 Tu nie ma co opisywać, obiektywnie to poziom ekstraklasy i to dosłownie.
2
Dobrze że dzisiaj liga mistrzów. Jakby przez kilka dni jedynym obrazem piłki nożnej było to co oglądam, to chyba bym zmienił sport.
0
@msmsms W bezpośredniej walce bez żadnych szans.
6
Ale dobrze mu powiedzieli, był już za stary, w Barcelonie nie musiał już niczego udowadniać, widać było że starania też już niewiele.
Jego obecna forma w Atletico to kwestia tego jak go Barcelona potraktowała, u nas wyglądałby tak jak ostatnie kilka sezonów, czyli "ładne" statystyki strzeleckie z ogórkami i kolejny rok bez bramki wyjazdowej w Lidze Mistrzów.
Sam z resztą przyznaje, że wywalenie go z klubu dało mu motywacje do udowodnienia swojej wartości, to jest poniekąd odpowiedź czemu musiał odejść, bo siedząc ciepło na posadce w Barcy co by go motywowało? Ano nic.
Problemem jest tylko to, że nie dało rady nikogo w jego miejsce sprowadzić a my jeszcze płacimy za to, że on gra u bezpośredniego rywala, nikt rozumny nie oddałby z dopłatą nawet najgorszego piłkarza do drużyny rywali.
3
@mutombo Sądzę, że gorzej. Dembele jest młody i ma gorącą głowę, ale te kontuzje go sporo nauczyły i zmienił w większości styl życia. Hazard to już stary chłop i mimo fatalnego sezonu kontuzji znowu wchodzi w nowy sezon z nadwagą i znowu łapie kontuzje.
4
Zatrważające jest, jak Koeman nie potrafi używać kadry i robi to bez sensu.
Skoro w każdym meczu musi Trincao wejść, to czemu nie zrobić tego od pierwszej minuty a Dembele ze swoimi warunkami fizycznymi wpuszczać np. na drugą połowę żeby jego szybkość i chaotyczność dobijała przeciwnika? Francuz niewiele daje gdy gra od początku meczu, jest zbyt mało dokładny ale ze zmęczonymi rywalami mógłby się rozwinąć co już kilka razy pokazywał strzelając pod koniec spotkania albo w dogrywce, bo zmęczona obrona nie ma już takiego skupienia. Po drugie Griezmann, po okresie dobrej gry wróciliśmy do 2020 roku.
Czy wygląda to na winę Griezmanna? No nie, bo on w styczniu też potrafił być cichy przez cały mecz a w końcówce nas ratować, a to dzięki pracowitości i zaangażowaniu. Do tego jako napastnik powinien atakować, ale z tak parodystyczną obroną nie można w żaden sposób negować jego gry obronnej, którą zjada naszego defensywnego pomocnika i nieraz nawet obrońców. A co się dzieje? Znowu jest zmieniany w drugiej połowie, mimo że on nie ma problemu biegać przez 90 minut.
I gdyby ta zmiana była jakkolwiek wartościowa, na człowieka który mógłby powiedzieć, że może coś do składu wnieść, a tymczasem za niego zawsze wchodzi potężny Braithwait, człowiek który nie powinien nigdy opuścić trybuny bo nawet jako rezerwowy to lepiej grać w 10 osób niż z nim na murawie.
Przecież ten typ wczoraj dostał 30 minut i to w meczu w którym dominowaliśmy absolutnie mając ponad 80% posiadania piłki, i chłop przez te pół godziny tylko 9 razy dotknął balona i wykonał 6 podań, to mniej niż dzieciaki które weszły 15 minut później. On się kompletnie nie odnajduje, w żaden sposób nie pomaga kolegom, nie potrafi się ustawić, nie potrafi wykończyć, nie potrafi przyjąć prawidłowo, nie potrafi nawet do piłki podskoczyć i przegrywa główki z niższymi od siebie zawodnikami.
I zanim ktoś powie, zaliczył przecież kluczowe podanie a Griezmann nie, ślepej kurze ziarno, a poza tym jednym podaniem jest bezużyteczny i to nie jest jednostkowy przypadek, bo on w każdym jednym spotkaniu prezentuje się tak samo bezużytecznie, zaliczając takie cudowne wyniki jak 13 podań w 45 minut z Betisem, 7 podań w 25 minut z Grenadą, 3 podania w 15 minut z Bilbao czy 1 podanie w 15 minut z Alaves a Koeman go wystawia jako ratunek za niewidocznego Griezmanna...
3
@Przemek2323 Warto przypomnieć także, że obecnie jednym z sędziów Trybunału Konstytucyjnego jest pan Stanisław Piotrowicz, uhonorowany prokurator stanu wojennego, członek PZPR do 1989 roku. Oczywiście obsadzony na stanowisku przez PiS i jakby inaczej, nielegalnie i to nie tylko ze względu na same problemy instytucjonalne w TK który całkowicie jest nielegalny, ale przez fakt bycia członkiem PZPR oraz prokuratorem w PRL gdzie prawo zabrania bycia sędzią TK osobie która pełniła rolę w służbach bezpieczeństwa PRL.