Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
21
@Culer9002 Widocznie Vinicius jest czarniejszy
1
Wiadomo, że słów dziennikarzy to się na poważnie nie bierze, ale każdy widział jak się Mapet zachowuje w PSG jak coś nie szło, jaki był koleżeński i przyjacielski.
A i w Realu widać, jak im się współpraca idealnie układa
1
@KrzysekFCB Są świetną paczką, zwłaszcza jak odpalisz ich mecz i widzisz, jak ta paczka ze sobą świetnie współpracuje. Neymar, Messi i Suarez to się chowają przy tym, jakie tam jest zgranie przyjaciół, podawanie sobie piłek, oddawanie bramek.
0
Wedug ArchivoVAR bezpośrednia czerwona jest niesłuszna i w sumie mam wrażenie, że widziałem już podobne faule w Hiszpanii i przechodziły bezkarnie.
Ale nad tym błędem arbitra płakać nie będę.
1
Straciliśmy bramkę, chyba to już czas na #FlickOut
0
@ranger3120 No i każdy z nich był krytycznym błędem a obecnie znowu nasi najlepsi piłkarze to nasi wychowankowie.
0
@reloaded Mnie bardziej interesuje czemu sędzia popełnia błąd w tak prostej do interpretacji sprawie, przecież to widział i VAR mu nie pokazał niczego nowego
12
Aż jestem zaskoczony prawidłową decyzją sędziego.
Piłka nabita z pół metra na zawodnika ustawionego plecami, do tego nie dawało to i tak żadnej korzyści, bo piłka i tak była zagrana od naszego obrońcy do bramkarza.
To jest właśnie idealny przykład użycia przepisu o ręce w obronie.
No ale i tak zaraz będzie materiał Realu, że mecz sprzedany a jutro w wiadomościach znowu poruszą Negrierę.
2
@MichuZ44 Nie pozwala, naturalnie odpuszczone ugięcie skrzydła jest praktycznie niezauważalne, większe ugięcie to już przestępstwo zgodnie z tym, co wprowadzono w 2021.
Pytanie, czy FIA to analizuje, bo wtedy wprowadzono dwie rzeczy: Większy ciężar przy testach statycznych oraz obserwację z kamery, w razie gdyby próbować ominąć ciężar testowy.
8
Jakby ktoś nie pamiętał tej "czystej interwencji" to znalazłem nagranie. Co prawda na tiktoku ale lepsze to niż statyczny screen, by zrozumieć co się odwaliło
https://www.tiktok.com/@daniafootx/video/7284690685595372806
14
Irytujące jest nawet nie to, że Real dostaje dużo karnych, bo zazwyczaj sędzia się wybroni z nich.
Irytuje to, że w drugą stronę to nigdy nie działa, że trzeba więcej i mocniej.
Dzisiejszy faul na cierpiętniku, czymkolwiek się różnił od tego co Kurtuła zrobił w poprzednim meczu? Absolutnie niczym.
Zawodnicy Realu muszą naprawdę ostro odwalić, żeby ten karny był gwizdnięty, choć tu też granica się powoli przesuwa, bo wystarczy wspomnieć to kuriozum z zeszłego sezonu, gdy Bellingham na czworaka zatrzymał sobie piłkę ręką i to nie był karny.
0
@LukaszFan No my w zeszłym sezonie mieliśmy 7 karnych w 38 meczach, Real w obecnym ma 4 karne w 5 meczach.
0
Swoją drogą wszedłem na notatnik poczytać co tym razem Barcelona zrobiła, że Real znowu nie wygrywa i natrafiłem na relację "live" z meczu. Relacja zawiera tylko składy, nawet po pierwszej połowie nic nie napisali, więc chyba musi tam być wesoły klimat w "redakcji" xD
0
@PaPo Za późno. Uczucia cygańskie zostały obrażone.
2
FAUL? xD Obrońca ma trzecią, niewidzialną nogę czy co mu się stało? xD Jeżeli teraz by padła bramka, VAR pownien móc sprawdzić faul na rzut wolny, bo to jest cyrk.
1
Czy sędzia powinien przerwać mecz w związku z atakiem na reprezentanta mniejszości azjatyckiej?
9
Kontra 2v1, typ gubi piłkę nawet nie będąc atakowanym xD
0
@MichuZ44 Nic się nie wydarzy, bo to tylko zdjęcie sankcji, co nie oznacza, że którykolwiek kraj musi go wpuścić przez granicę.
Z zespołów też nikt go przecież nie weźmie bo to byłoby PRowe samobójstwo, z resztą o czym mówimy, jak wyleciał z Haasa to nikt nawet na niego nie splunął, a wtedy sankcjami nie był jeszcze objęty.
Już nawet pominę kwestię, że gość jest tak marny, że maks co może wyciągnąć to jakieś niszowe serie amatorskie
0
@MesQueUnClub_87 Kłamię? xD Codziennie pije jogurt i mam czyściutki korek.
Wiesz dlaczego? Bo produkty nabiałowe mają folię pod zakrętką.
1
@MesQueUnClub_87 Nie zdarzyło mi się, bym musiał oblizywać korek bo się z niego lało.
Co do ekologii, ludzie segregują. To, że są tacy co wywalają do zmieszanych to co to zmienia? Z przymocowanym korkiem wyrzucają a wcześniej nie wyrzucali?
Zbiórki korków były gówno warte, niewiele to dawało a i sama w sobie była bezsensowna, straciła rację bytu ponad 10 lat temu, jak wprowadzono powszechną segregację w domach.
A celem tej zmiany jest to, że butelka nie nadaje się do recyklingu, najcenniejszy jest korek a z przyczyn technologicznych, na sortowniach nie da się go odróżnić od drobnicy, więc luźno wyrzucony korek do śmieci powoduje jego utratę, leci do spalarni a nie na recykling.
Kwestia naszych automatów na butelki to rzecz niepowiązana, przepis o korkach jest unijny a to, że u nas ktoś wymyślił automaty bez korków, to już głupota tego co to wymyślił.
0
@mekston No właśnie, nawet musiał pojechać prosto czując, że przestrzelił ale z jakiegoś głupiego powodu próbował dalej skręcać i skończyło się tragedią.
3
@mekston Baku w tym roku jest bardziej zdradliwe niż zawsze, ale Bearman przyogórzył i nie można tego zwalić na brak doświadczenia, bo to działa tak samo w każdej serii. Niepotrzebne próbował dokręcić, może nie wyczuł że przestrzelił i zamiast prosto, to dalej skręcał.
Nie mniej to jest błąd, który nie powinien zdarzyć się nawet debiutantowi.
3
@Kgorecki2500 Oczywiście, że myśliwi to rak. Ich praca jest potrzebna, ale jako grupa, myśliwi to jedna z największych patologii w Polsce.
4
@draxidox Dla mnie przytwierdzony korek to zajebista sprawa do auta. Jak ktoś ma odpowiednią ilość chromosomów, IQ przynajmniej 90 i sprawne kończyny, to szybko dochodzi do wprawy w zakręcaniu a dzięki temu, że jest przymocowane, na spokojnie mogę sobie pić z dowolnej butelki w trakcie jazdy, nie martwiąc się, że jak będę jedną ręką zakręcał to mi korek spadnie na podłogę.
1
@pluszek Fronty się zdarzają i będą coraz częściej.
Ale skoro Tuska można opluwać za podniesienie podatków dekadę temu, to czemu nie opluwać PiSu, który przez 8 lat miał kompletnie w dupie coś takiego jak bezpieczeństwo przeciwpowodziowe?
Coś ci się nie podoba w fakcie, że PiS przez 8 lat rządów wybudował/zmodernizował mniej wałów przeciwpowodziowych niż PO-PSL tylko w 2014 roku?
A przypomnę jeszcze, że oni chcieli otworzyć transport na Odrze, który kilkukrotnie zwiększyłby ryzyko powodzi i wymagałby wybudowania i regularnego utrzymania kilkaset razy większej infrastruktury.
1
@Kgorecki2500 Żegnaj nam dostojny stary porcie
Rzeko Mersey żegnaj nam
Zaciągnąłem się na rejs do Kalifornii
Byłem tam już niejeden raz
0
@MichuZ44 A Max do końca 2028. Były plotki o możliwości odejścia jeżeli odejdzie Helmut, ale Helmut właśnie przedłużył współpracę z Redbullem. Nie wiem czemu jakimś pewnikiem uważa się, że Max sobie od będzie mógł odejść z zespołu.
2
@kuz Dla mnie Shinoda jest ważniejszy od Chestera a tak w ogóle jakbym miał podsumować twórczość tej grupy, to kluczowi są właśnie Shinoda i Hahn, Chester był wisienką na torcie.
Fanem LP nie byłem a nawet w kręgach znajomych od metalu było wstydem ich słuchać (choć ja z tym problemu nie miałem, ale metalowcem nigdy nie byłem, kocham hard rock), ale LP ma pewną duszę w samej muzyce, połączenie gatunków i ta pewna nuta, która sprawia, że możesz włączyć sam instrumental i będziesz wiedział, że to właśnie LP.
A to jest dzieło właśnie Shinody i Hahna, dzięki temu ten nowy kawałek, niezależnie kto go śpiewa, brzmi po prostu jak LP.
2
@Sulimo Ja w ogóle nie rozumiem nagonki. LP to nie był zespół Chestera. Owszem, to z nim odnieśli największy sukces, ale on nie był postacią decydującą tylko elementem układanki.
Zabił się, zespół przeszedł swoją żałobę i teraz chce wrócić w nowym formacie i nie widzę powodów, żeby na to narzekać, zwłaszcza że nowa wokalistka też ma charakterystyczny głos który świetnie komponuje się ze stylem zespołu.
Van Haleni bez Van Halena nie zagrają, ale Linkin Park bez Chestera może, wystarczy pozbyć się głupich sentymentów.
1
@Recha_0684 Kto mówi o olewaniu? Pytanie jest kto powinien wygrać a nie co zrobić jak wygra nie ten co trzeba.
A polityka skuteczna dla nas to taka, w której USA daje nam to czego potrzebujemy, tak się składa, że Trump robił tylko idiotów z naszych władz, co możesz nawet przeczytać w mailach Dworczyka, które niedawno wypłynęły.
A czemu nie rozumiesz strachu przed Trumpem? No nie wiem, nie wiem... Może jego chęć oddania Ukrainy w ruskie ręce może być skrajnie niekorzystna dla naszego regionu?
A no i fajną bajką żyjesz, za dużo propagandy łykasz, jeżeli sądzisz, że Putin nie zaatakował Ukrainy bo bał się Trumpa. Tego Trumpa który ograniczał finansowe wsparcie i szkolenia jakie USA przeprowadzało Ukraińcom od 2014 roku, tego Trumpa którego jedynym pomysłem na zkończenie wojny jest kapitulacja Ukrainy.
Wiesz jaka jest prawda? Trumpa mieli w dupie wszyscy.
Zobacz sobie jak Erdogan się potwornie bał gróźb Trumpa, poczytaj o Operacji Źródło Pokoju i działaniach Trumpa w tej sprawie.
Co do Afganistanu, też żyjesz mitem i tępą propagandą. Wiesz kto przygotował operację wyjścia z Afganistanu? Trump nie Biden.
Cały ten burdel był winą Trumpa, który dogadał się z Talibami ponad głowami rządu Afganistanu. Naobiecywał im nierealne terminy, bo nie wiem czy wiesz, ale w pierwszej wersji USA miało wyjść jeszcze w 2020, odciągnięto go od tego pomysłu to wyznaczył termin na maj 2021. Wycofał prawie całe wojsko a jedną z jego ostatnich decyzji w ostatnich godzinach sprawowania urzędu było skurczenie kontyngentu do 1000 osób i to wszystko wbrew swoim doradcom wojskowym i generalicji.
To potem Biden wydłużył termin z maja na wrzesień i zwiększył ilość wojsk do 3000 zabezpieczających wycofanie.
To sobie teraz wyobraź jak by to się skończyło, gdyby Trump wygrał wybory i wykonano jego plan, w znacznie krótszym czasie i z 3x mniejszymi zasobami ludzkimi. Pewnie poszło by idealnie, co nie?