0

@Coutinho007 Jestem przekonany że gdyby miał jakiegoś skrzydłowego gwarantującego dobry poziom to by go tam wystawił zamiast Vidala. Chilijczyk na skrzydle gra tylko na papierze, w praktyce zwykle ma asekurować lub wyciągać obrońców i robić miejsce dla napastnika. Wychodzi jak wychodzi ale przynajmniej w obronie nie ma dziury tak jak w przypadku kiedy gra Fati

1

Dużo się mówi ostatnio w kwestii wzmocnień, sporo osób podaję nazwisko Martineza jako zmiennika Suareza, ja osobiście uważam że chłopak stylem gry całkowicie do nas nie pasuje, jednak nie o nim chciałem napisać. Przeczytałem dziś gdzieś w necie że podobno Barca interesuję się Ferranem Torresem z Valencii, przyznam szczerze że musiałem trochę poczytać na jego temat bo nie jestem na bieżąco z kadrą nietoperzy i muszę przyznać że to całkiem ciekawe rozwiązanie. Chłopak 29 lutego skończył dopiero 20 lat, w tym sezonie zanotował 5 bramek i 6 asyst, może grać na prawym i lewym skrzydle, ma dobry drybling, jest szybki i potrafi zarówno dobrze wejść w pole karne rywali jak i zaatakować z drugiej linii. Nie widziałem go jednak w przekroju całego meczu a jedynie poszczególne akcje dlatego ciekaw jestem co wy o tym myślicie? Chłopak byłby do wyjęcia za pół darmo, ma kontrakt do 2021

0

@tomas150 przepraszam bardzo a kim ten biedny Setien ma grać ofensywnie? Ustawienie Antka w środku pola to totalna abstrakcja, Griezman to 10 lub flaszywa 9. Z taką kadrą jaką mamy, przy obecnej pladze kontuzji i skopanym przygotowaniu fizycznym te narzekania to jakiś absurd. Setien ma w ataku do dyspozycji 2 zawodników którzy dublują się pozycja w postaci Antka i Messiego, jednego 17 latka który ma fajne momenty ale w przekroju całego meczu daje bardzo mało albo wcale i dopiero co sprowadzonego Dunczyka z Leganes. My się powinniśmy cieszyć że w ogóle potrafimy trafić do bramki. Nie pamiętam kiedy ostatnio mieliśmy taki dramat w ataku...

1

Ludzie prześcigają się w obrzucaniu winą zawodników trenera etc. Tymczasem moim zdaniem winny jest po prostu zarząd.
Zastanówmy się nad naszą formacją ataku. Mecz z Realem zaczeliśmy z Messim Griezmanem i Vidalem. Na pierwszy rzut oka mamy tutaj 2 mocne nazwiska które gwarantują bramki w postaci Messiego i Griezmana plus totalnie z czapy Vidala który pasuje do gry w ataku jak pięść do nosa. W teorii 2 mocne nazwiska na których można oprzeć atak nie są jakąś tragiczną opcją, przecież zarówno jeden jak i drugi potrafią strzelać bramki a Vidal przynajmniej w destrukcji może wnieść swoje 3 grosze. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę profile naszych zawodników to okazuję się że nic tu nagle nie pasuje. Grając klasyczne 4-3-3 potrzebujemy 2 szybkich bramkostrzelnych skrzydłowych albo chociaż szybki zawodników którzy stworzą przewagę plus klasyczną dziewiątkę lub cofniętego napastnika, który operuję głębiej.
Zaczynając od naszego prawego skrzydła, mamy tam Messiego który nie gra jak klasyczny skrzydłowy, tak naprawdę jedynie otrzymuje tam piłkę a następnie operuję w środkowej części boiska, zajmując tak naprawdę miejsce fałszywej 9.
Następnie na środku ataku i lewym skrzydle mamy Vidala lub Griezmana, każdy z nich uczestniczy w rozgrywaniu akcji i atakuję z głębi boiska. Każdy z nich to zawodnik który nie posiada dryblingu i przyśpieszenia, więc dostając piłkę starają się zawiązać grę w środkowej strefie i wejść w pole karne.
I nagle okazuję się, że mamy 3 napastników operujących przed polem karnym... Nawet jeżeli któryś z nich rozciąga grę i czeka na piłkę przy linii to i tak nie potrafi stworzyć przewagi na skrzydle bo nie ma gry 1 na 1. Gramy usilnie środkiem bo takich mamy zawodników.
Na to nie ma rozwiązania, pokazał to mecz z Napoli i pokazał mecz z Realem. Jeżeli przeciwnik dobrze będzie bronił w środkowej strefie i zagęści 20 metr przed bramką to możemy jedynie liczyć na ich błąd.

1

@ForcaMilosz Valverde miał w ataku Suareza, Setien ma Braithwaita, czujesz różnice?

0

@CarloCule Akurat Ci 30+ zagrali całkiem dobrze. Problem jest tak naprawdę w kadrze. Możemy ogrywać Eibary i inne Malagi 5:0 bez napastnika i skrzydłowego ale na topowe kluby to za mało. Dzisiaj jedyny zawodnik który w ogóle wchodził w pojedynki 1 na 1 to chyba Semedo. Griezman w takim systemie jaki mamy nie ma miejsca na boisku, na skrzydle muszą być szybcy zawodnicy którzy ścinają w pole karne.

1

@VeiliaFCB Całkowita zgoda, miałem wrażenie że nawet jak Artur wychodził sam na sam to szukał Messiego zamiast od początku do końca skupić się na wpakowaniu piłki do bramki.

2

Największy pozytyw jest taki że ta porażka może nas przybliżyć do wcześniejszych wyborów :) Jeżeli odpadniemy z Napoli, w co nie wierzę, to Bartek nie doczekałby lata. Inna sprawa że nie widzę najmniejszych szans na LM w tym roku. Na gwałt potrzebujemy skrzydłowego i napastnika.

0

@Naturopata a ja uważam że De Jong może spokojnie funkcjonować obok Busquetsa tylko trener musi to jakoś poukładać na boisku, bo jeśli Messi schodzi rozgrywać do środka boiska to nie ma takiej możliwości aby 3 pomocników była pod grą. Zwyczajnie brakuje wtedy opcji w 1 lini. Osobiście chciałbym zobaczyć Messiego grającego wyżej i pomoc przejmującą ciężar kreowania akcji. Czekam jednak cierpliwie aż Setien przerobi presezon i ustawi zespół tak jak sam to widzi.

0

Zdecydowanie wystawienie Vidala od pierwszej minuty to zły pomysł, mecz będzie gorący a Vidal że swoim temperamentem może nie doczekać 70 minuty meczu. Zresztą widzieliśmy w Neapolu jak głupio Chilijczyk potrafi wyeliminować się z gry... Osobiście liczę na 4-3-3 z Arturem, Alba i naszym nowym Duńczykiem

5

@Hushovt Tylko że ktokolwiek nie jest redaktor naczelnym przeprowadzającym wywiad w studiu canal+
Pozdrawiam :)

4

Wnioski po meczu City z Realem są dla nas trochę niepokojące, bo pokazują że na Real najlepsza opcja to szeroka gra z szybkimi skrzydłowymi. Tymczasem my posiadamy całe zero skrzydłowych... Plus jest taki że tak samo jak z City, stoperzy Realu nie będą mieli kogo kryć xd

2

Griezman to nie jest typowa 9, atakuje zwykle wbiegajac z pola, Messi cofa się i rozgrywa akcje gdzieś na wysokości 30m, nie mamy żadnego zdrowego lewo skrzydłowego i z przymusu gra tam Vidal, czego ludzie oczekujecie? Potrzebujemy prawdziwej 9 na szpicy, która będzie trzymała samą swoją pozycja stoperów przeciwnika i skrzydłowego który zrobi przewagę na skrzydle. Bez tego nasza gra wygląda tak a nie inaczej, my po prostu mamy mało opcji w ataku i rywale nas bardzo dobrze neutralizują. Uważam że biorąc pod uwagę nasz potencjał kadrowy na takim poziomie jak LM to zagraliśmy dobre zawody. Napoli tak zagęściło środek pola że naprawdę ciężko było tam coś przepchnąć a niestety aktualnie możemy atakować albo środkiem albo liczyć na to że obrońca rywali się potknie i jakimś cudem nasi boczni obrońcy coś tam urwą.

0

@FutbolToMagia Tak jakbyśmy mieli jakiegokolwiek ofensywnego pomocnika w stylu De Bruyne :) Jakby zagrał Arthur to byłoby mega ofensywnie? xd

18

Dziwne, osobiście uważam że Artur wypadł lepiej niż Rakitic, Chorwat po 1 połowie nadawał się tylko do zmiany. Semedo i Firpo również zagrali dno. Natomiast dziwi mnie trochę krytyk Ade Jonga. Wszedł na 30 minut przy 3;0 czy 4;0 niczym szczególnym się nie wyróżnił ale źle nie zagrał, pragnę przypomnieć że wszedł za Busquesta więc również zadania miał inne niż zazwyczaj.

0

Jestem trochę w szoku słuchając że Barca powinna porzucić swój styl w imię trofeów. W życiu bym nie chciał żeby Barca wygrywała w stylu Atletico... Mówicie ze tiki taka się skończyła i nie wróci i tu popełniacie błąd. Bo nie chodzi o to żeby wróciła tiki taka, styl Barcy to przede wszystkim chęć kontroli boiskowych wydarzeń, dążenie do zdominowania rywala i właśnie tak grają drużyny Guardioli, ta formuła ewoluuje bo zmieniają się piłkarze i sama piłka. Wysoki pressing, cierpliwe konstruowanie akcji, gra na jeden kontakt. Tiki taka to tylko jedna z form kontroli meczu, nie musimy wymieniać 1000 podań w meczu ale musimy kontrolować mecz!

1

@nadachu nie martw się, nie jesteś zbytnim optymistą tylko hejterom jad wyżarł umysł ???? za Setiena gramy o wiele lepiej, czasami zdarzają się błędy indywidualne ale trener nie miał jeszcze żadnego okresu przygotowawczego a przygotowanie fizyczne jest jakie jest. Mimo wszystko jest o wiele lepiej, gramy ładniej, szybciej a przecież Suarez i demebele są kontuzjowani! Pamięta ktoś kiedy ostatnio w jednym miesiącu wygraliśmy 2x 5:0??

1

@malicinho jakby był taki świetny to w wieku 21 lat nie grałby w naszych rezerwach

1

Gdyby tak jeszcze boki obrony były w przynajmniej akcteplowalnej formie to spałbym spokojniej. Semedo dzisiaj chyba nie dotarł mentalnie na murawę, może już myśli o Napoli.

5

@FDJ tylko że z jakichś powodów gra właśnie on a nie wychowanek więc więcej szacunku dla kolesia który zrobił 2 bramki w 20 minut. Nie ważne czy mu zaliczą asysty czy nie, wszyscy widzieli że padły po jego zagraniach.
Natomiast teskt o słabym Eibar jest po prostu żałosny... Skoro Eibar taki słaby to co powiedzieć o zawodnikach którzy nie mieli udziału przy bramkach, Ci to dopiero frajerzy, każdy bez hat tricka nie nadaje się?? Duńczyk zagrał fajne spotkanie, moze być fajną alternatywą na drużyny grające wysokim prssingiem i super opcja na końcówki spotkać. Szybko, dynamiczny i nie boi się ruszyć na bramkę.

0

Setien musi czasem rotować, po to są mecze ze słabszymi rywalami żeby taki Frankie mógł odpocząć a w jego miejsce trochę minut zebrali inni. 4-4-2 w rombie, z Vidalem jako fałszywa 9. Pewnie później zmienimy na 4-3-3. Może być ciekawie

1

@dafik85 Nie zgodzę się. To się nazywa kanapka. Jestem bardzo wdzięczny Barcelonie ALE ogólnie zachowali się źle i mam żal ale dziękuje im za wszystko.
W skrócie, koleś wylewa żal ale pudruje to wdzięcznością.

7

Skończcie biadolić, łatwo jest teraz krytykować ale może zamiast tego skupimy się na rzeczywistości.
Po pierwsze czasy się zmieniły, piłka poszła do przodu a na świecie jest coraz więcej świetnych graczy. Teraz w wieku 22-23 lat prawdziwy talent powinien już mieć parędziesiąt bramek na koncie w jakiejś dobrej europejskiej lidze (albo jakiejkolwiek w miarę poważnej) a nie stawiać pierwsze kroki w dorosłym futbolu. Pan Perez ma lat 22 i chyba o tym zapomniał.
Druga sprawa, Setien Perezeowi najzwyczajniej wyświadczył przysługę, bo w tym wieku zawodnik musi przede wszystkim grać. a w Barcelonie Perez po prostu nie miał szans na minuty. Oczywiście aktualnie przez kontuzję Dembele trochę by pograł, ale wciąż w kolejce przed nim byłby Fati a w następnym sezonie mógłby oglądać co najwyżej trybuny.
Przez ostatnie 10 lat widziałem w Barcelonie lepszych wychowanków niż Perez którzy musieli pogodzić się z tym że na Barcelone są za słabi, no ale teraz Barcelona jest w takiej pozycji że bardzo łatwo ją atakować.

0

@karolaskarol gra Aleni wcale się nie broniła. Zawsze kiedy był na boisku to był naszym najsłabszym pomocnikiem(niekoniecznie grał źle) . Chłopak ma 22 lata, jest rok młodszy od De jonga a gra w innej lidze. Zastanówmy się czy gdyby nie był wychowankiem to ktokolwiek chciałby go u nas? Wątpię. Teraz gra w Betisie, fajnie. Ja nie uważam że jest złym piłkarzem ale to nie jest poziom Barcelony tylko średniaka z laliga. Zresztą za kogo miałby grać? Busquets i De Jong są nie do ruszenia, zostaje 1 miejsce w składzie i 3 zawodników na nie. Vidal Rakitic i Artur i każdy z nich jest lepszym piłkarzem niż Alenia. Nawet jeżeli ostatnio krytykujemy Rakiticia to jednak różnica jest taka że jak odejdzie z Barcelony to pójdzie do drużyny pokroju Interu a nie Betisu.

19

Czasami mam wrażenie że u nas każdy wychowanek to drugi Xavi Iniesta albo Messi. Ile razy już widziałem zachwyty nad młodymi i narzekania jacy to Ci trenerzy źli. Munir Sandro Bojan Tello już nawet wszystkich nie pamiętam ale każdy to przecież perła, przyszły bóg futbolu, tylko Ci źli trenerzy ich nie wystawiają, jakieś Rakiticie grają. Potem idą na wypożyczenie, a potem lądują w klubach walczących o utrzymanie albo w ogóle przepadają. U nas z wychowankami to trochę jak w ekstraklasie 23 lata to jeszcze młody perspektywiczny zawodnik, sam raz żeby się adaptował w pierwszej drużynie...
A potem ściągamy zawodników 3 lata młodszych i wyzywamy od najgorszych bo mają serie 3 słabych meczów w wieku 20 lat, nasz wychowanek to by mu dopiero pokazał jak się gra...
Prawdziwy talent zawsze się obroni, nawet jak odejdzie do innego klubu to pokaże na co go stać i może wróci. Tak jak to zrobił Fabregas i Pique.
Przestańmy więc proszę biadolić o Puigach czy innych Aleniach i pozwólmy trenerom pracować. Ja rozumiem że zarząd mamy jaki mamy ale trzeba chociaż trenerom zaufać.

0

@Roobo tak naprawdę to głupia jest forma klauzuli odstępnego. Teraz jest sytuacja nadzwyczajna ale przecież gdyby Barcelona postanowiła wpłacić klauzulę w ostatniej godzinę okienka transferowego to Leganes byłoby w dokładnie takiej samej sytuacji.

8

@Riguelme co to w ogóle za stwierdzenie w tym sezonie nic nie wygramy? Punkt straty do Realu w lidze, z LM nigdy nie wiadomo. Śmieszy mnie takie histeryczne podejście, mamy kiepski okres to na bank wszystko przegramy. Real przez 3 lata grał przeciętnie i 3 razy LM wygrał, szkoda że nie wiedział że w grudniu powinien sobie odpuścić.
I jeszcze ten nieszczęsny Lautaro... Facet 2 razy w życiu prosto piłkę kopnął, nigdy niczego z nikim nie wygrał, nigdy nie zrobił niczego spektakularnego, kosztuje ponad 100mln i to jest ten kosmiczny poziom Barcelony? Dembele miał lepsze papiery na Barcelonę niż Lautaro a jak wyszło wszyscy wiemy.

1

@Uukasz_93 a no można, Paulinho przychodził do nas z Chin. Zapomniałeś już? Do Vidala go nie porównałem, co nie zmienia faktu że trener powiedział że go chcę i oceniać można go dopiero po kilku meczach a nie teraz.

0

Ludzie krytykują ale pamiętajmy o 2 faktach. Pierwszy jest taki że ostatnio niechciani przez kibiców piłkarze spisują się lepiej niz Ci chciani (Paulinho vs Cou i Dembele) a drugi fakt jest taki że Setien chciał właśnie jego więc pewnie ma jakiś pomysł.
Pamiętajmy również że mieliśmy ograniczone pole manewru! Żaden klub nie zgodzi się na sprzedaż napastnika kiedy okienko jest zamknięte, jedyne dostępne opcje to zawodnicy z klauzulą albo kosmiczne przepłacenie.

4

@Lucassito tak tak kontuzje zaczęły się od przyjścia Setiena a piłkarze zaczęli grać kupę odkąd Valverde odszedł xD płacą Ci za te bzdury czy trollem jesteś?? Pomijając fakt że Barca gra o wiele lepiej w tym sezonie z Setienem na ławce i lepiej też punktuje, to pragnę zauważyć że Gargamel miał 3 okresy przygotowawcze, 6 okienek transferowych i 2.5 roku pracy z zespołem. Dziadek miał zero okresów przygotowawczych, pół okienka i pracuje cały miesiąc a i tak wygrywa w lidze 80% meczy przy śmiesznych 63% Gargamela. (w tym sezonie). Nie wspominając już o tym że robi to nie posiadając nawet 3 zdrowych napastników, bo sorry ale 17 latek w wyjściowym składzie wzbudza jedynie politowanie (z całym szacukiem do Fatiego oczywiście)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?