PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Wcale nie jest tak, że nie ma o co grać - Atalanta będzie zajadle walczyła o bycie w pierwszej top 8, a nam powinno zależeć na drugiej lokacie, żeby na Liverpool trafić najwcześniej w finale. Póki co ekipa Slota jest najlepszą w Europie i jeśli mamy możliwość uniknąć ich we wcześniejszych fazach - trzeba zrobić wszystko, żeby tak było.
27
Flick ze swoim sztabem naprawdę jest niesamowity.
Odbudował zdrowie Pedriego, zbudował Casado jako świetnego DM-a, nie mając żadnego innego w składzie, zrobił z Martineza topowego obrońcę świata (i też długo bez kontuzji), poprawił skuteczność Lewego, a na dokładkę z meczu na mecz rosną u niego dwaj piłkarze najbardziej jechani od lat - Ferran i de Jong.
Niesamowity jest Niemiec, strach pomyśleć, co by tu wyczarował, gdyby była kasa. Mam nadzieję, że zostanie u nas na kilka lat i zbuduje naprawdę silny projekt sportowy.
1
@MesQueUnClub96 Tak ogólnie mam słabość do pingwinów (jak widać XD). A z domowych, to psy najprędzej, ale nie chciałbym mieć swojego zwierzaka raczej.
3
@SirChuck bardzo fajny komentarz, widzę to bardzo podobnie!
1
Flick musiał zobaczyć, że na dłuższą metę i na kluczową fazę sezonu, Wojtek będzie po prostu lepszy. Żeby tak było, trzeba go zgrać z obroną i w ogóle ograć, aby był w rytmie.
Dla Penii na pewno trudne, bo w sumie nie dał jakichś mocnych argumentów, żeby usiąść na ławce. Natomiast faktycznie widać, że ta prezencja w bramce jest dużo większa u Szczęsnego, niż u Hiszpana.
0
@Lewangoooolsky to prawda, luczby ma świetne, ale nie da się nie zauważyć słabszych techniczne występów ostatnio
1
@Marusek może dlatego, że potrzebujemy lewoskrzydłowego i napadziora bardziej niż 4-go czy 5-go stopera
14
Sensowny kontrakt. Do lata go mamy, czyli nie musimy się tak martwić kontuzją Inigo. Jeśli do lata nic nie wygramy, to ma łatwą drogę odejścia, a my - pewne 65 mln zapłacone od razu (lub wyższa kwota wynegocjowana w ratach). WIN-WIN, biorąc pod uwagę, że chciał odejść teraz.
Jeśli spodoba mu się projekt - okej, zostanie, a wtedy klauzula wzrośnie do 85 mln za rok. Ponownie - jest to kwota do wpłacenia przez najlepsze kluby, ale w naszej sytuacji to byłby dobry deal i duży, istotny zastrzyk gotówki.
Nie wiem oczywiście, ile mu płacimy, ale pod kątem klauzuli ma to bardzo dużo sensu. Warto pamiętać, że jeszcze przed chwilą chciał odejść w styczniu i zostawić nas z duetem Garcia - Cubarsi, a ponadto - sporo kontuzji złapał. To zawsze obniża cenę rynkową.
6
Soto Grado to żart, oczywiście, ale nie mamy na to wpływu. Trzeba być skutecznym, skoncentrowanym i tyle. Zagrać swoje, strzelić 2-3 gole i nie dać im szansy na wygraną. Nie ma co liczyć na sędziego w stykowych sytuacjach.
1
No i świetnie! Nie opchnęlibyśmy go za nie wiadomo ile, a tak to mamy solidnego zmiennika, który jest potrzebny w skali całego sezonu. Ostatnio super ważny gol.
Nie zarabia kroci, więc warto go mieć, tym bardziej, że zagra na ŚO, ŚPD, potrafi podłączyć się do gry w ataku, dobrze rozgrywa.
0
@norbi77 No nie zazdroszczę. Ogólnie polskie prawo niesamowicie chroni pracownika, co jest dobre, jeśli mówimy o dużych firmach i korporacjach, ale nie dziwię się, że małe przedsiębiorstwa idą w B2B albo umowy na zlecenie.
Nie opłaca się ponosić takiego ryzyka, niestety.
Jeśli chodzi o te babki, to może zwyczajnie mogą sobie pozwolić na ryzyko, na które faceci nie mogą.
Mam nadzieję, że jakoś to rozwiążecie. Zakaz wnoszenia telefonów jest dobrym pomysłem, ale chyba bez konsultacji z prawnikiem się nie obejdzie. Podliczcie sobie, ile kosztowałoby utrzymanie ich przed 2-3 lata, porównajcie to z kosztami prawniczymi. Pamiętaj, że jeśli to one pójdą do sądu pracy, to one ponoszą pierwsze koszty i dopiero jak wygrają (a raczej się im nie uda), to przechodzi to na Was. Więc "tylko" koszt prawnika.
Tak czy siak ponosicie koszt związany z tymi osobami, więc przeliczcie, bo jeśli koszty w skali kolejnych dwóch lat będą zbliżone, to może warto je zwolnić dyscyplinarnie, choćby po to, żeby karać takie zachowanie.
1
@norbi77 Hm... nie wiem, na ile Was stać, ale skonsultowałbym to z prawnikiem na Waszym miejscu. Moim zdaniem już teraz łatwo o dyscyplinarkę, ale musicie to dobrze rozegrać i mieć dowody. Duża szansa, że pójdą z tym do sądu, więc musicie być obudowani twardymi dowodami.
0
@norbi77 Może to nie będzie popularna opinia, ale jak nie ma kija, to spróbujcie z marchewką. Pogadajcie z nim, ale po ludzku i na miękko. Powiedzcie, że nie chcecie szukać na nich haka ani ich zwalniać. Rozumiecie, że mogą być zmęczeni pracowaniem całe swoje życie i mają mało motywacji.
Ale wyjaśnijcie też, że bez ich zaangażowania stracą pracę inni - młodsze osoby, które mają na utrzymaniu np. takie starsze osoby jak oni, którzy chcieliby pracować, a nie mogą.
Zbudujcie takie "story", spróbujcie coś w nich ruszyć, jakąś iskrę odpowiedzialności - może to pomoże.
0
@Gaucho Wiem, że to niepopularne i rozumiem, ze dla wielu to niezrozumiałe, ale tak mam. Realu nie cierpię, ale szanuję ten klub. Jest mądrze zarządzany od lat, ma naprawdę bogatą historię zwycięstw i ma swoje wartości, które mogą mi się nie podobać.
A PSG jest dla mnie wszystkim tym, co zepsuło futbol w ostatnich latach, a jeszcze politycznie zatapiają kły w UEFA.
Także dlatego wolę Real niż PSG. Ale obu nie lubię, żeby było jasne :D
4
@HypeR no ja zdecydowanie wolę City, niż Paryż, wolę nawet Real niż Paryż. Nie ma klubu, którego nie cierpię bardziej, niż PSG.
Właściciele City przynajmniej siedzą cicho, a Al-Khelaifi robi z siebie obrońcę wartości piłkarskich.
3
Guardiola i City mieli jedno zadanie - wywalić Paryż z LM. Nawet tego nie umieli zrobić, co za beznadzieja.
Pep musi się jakoś ogarnąć, bo kompletnie nie panuje nad sytuacją.
1
@Pedri16Future Tak samo to widzę, ja bym nie podyktował karnego na Yamalu, zwłaszcza, że chłopak ciągle szuka fauli.
Sytuacja 4 wyglądała w dynamice na karniaka, ale to nadepnięcie rzeczywiście sporo zmienia.
0
@lysy1015 O widzisz, dzięki! Serio nie widziałem kontaktu, no to wszystko jasne.
0
@mati15d Okej, to może nie doczytałem, dzięki!
4
Odnośnie tego spotania jeszcze - oglądam sobie powtórkę karnego dla Benfici i tam nie ma kontaktu Szczęsnego z atakującym.
Ktoś się orientuje dlaczego, mimo braku kontaktu, był to faul? Pytam serio, może ktoś lepiej rozumie przepisy, bo dla mnie jest to niejasne.
3
To jest niesamowite!!!!! Wow, ale pokazali charakter :D Piękna remontada. Wystarczyło, żeby sędziował sędzia nie z Hiszpanii i już mamy 2 karne i korzyść dla nas :D
A tak serio to chętnie zobaczę tę sytuację z karnym. Nieważne - na tyle, ile nam w tej LM w ostatnich latach w kluczowych momentach zabrali, to należało nam się to zwycięstwo.
Brawo Barca i brawo Rapha za tak zimną krew!!!
0
WOOOOOOOOW! Mam nadzieję, że nie cofną tej akcji i że tam nie będzie karnego XD Ale jeśli nie - WOW!!!
0
Co jest, za co ten faul?
1
Pięknie! W końcu, brawo! Garcia, super :D
3
Przynajmniej karne porządnie strzela, tutaj naprawdę jest topem światowym. I to nie sarkazm - to jest super.
0
@robertocarlos76 Dobrze napisane!
0
@Aragorn33 co Ty chrzanisz XD Na orliku to możesz sobie krzyczeć moja, ale jak masz stadion, który się drze i jesteś obrońcą, który kontroluje piłkę i jest odwrócony w drugą stronę niż swoja bramka, a bramkarz widzi wszystko - to kogo to jest wina?
Szczęsny wyszedł, okej, ale w każdej chwili mógł odpuścić, po co biegł do końca?
3
Czepiacie się tego Araujo a prawda jest taka, że to Szczęsny nam ten mecz rozpieprzył. Uwielbiam Wojtka, ale serio - coś takiego, co on odwalił w meczu z Realem i tutaj to jest kryminał. Jeśli tak ma to wyglądać, to naprawdę wolę Penę. Na linii w sumie broni solidnie, ale nigdy nie odpieprzył takiego cyrku, jak Szczęsny.
0
Dzisiaj mecz bramkarzy XD
0
Jezu, no po co jest ten Lewandowski na boisku, skoro nie atakuje takiej piłki... Nie mogę patrzeć na to, co oni odwalają w ataku