PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@BISHBASHBOSH Ciekawe spostrzeżenie, możesz mieć rację. Ja myślę - z resztą wyrażałem takie obawy od początku - że Xavi przychodzi do nas za wcześnie. I niestety to się potwierdziło. Nie mam wątpliwości, że facet ma potencjał, bo jak ktoś był tak genialnie czytającym grę rozgrywającym, to naprawdę ma możliwości trenerskie wysokie. Ale nie dźwigał emocji, nie umiał zarządzać piłkarzami - po prostu, brakowało mu doświadczenia.
Oby kiedyś do nas wrócił, jako doświadczony i świetny trener, żeby trochę odczarować tę przykrą historię na ławce.
A jeszcze co do Flicka - myślę, że faktycznie ma tę umiejętność dotarcia do piłkarza poprzez idealny dobór roli lub taktyki. No i przygotowanie fizyczne - nie byłoby szans grać na takiej intensywności bez odpowiedniego presezonu.
2
@DonAndres*8 To prawda - patrząc na to, co się dzieje, nie zdziwiłbym się, gdyby Dembele zdrowotnie i piłkarsko grał u nas tak, jak teraz w PSG.
I myślę, że wtedy Rapha byłby już mocno przestawiany na granie na 10-ce, bo on w pressingu też jest potworem. Z resztą obstawiam, że jeśli faktycznie kupimy Nico na LS, to tak to będzie wyglądało. Olmo jest zbyt podatny na kontuzje, żeby oprzeć na nim sezon.
36
Nie mogę wyjść z podziwu, co Flick tu stworzył. Gość jest fenomenalnym szkoleniowcem.
Frenkie, Raphinha, Balde, Lewy, Ferran, nawet Kounde w drugiej połowie zeszłego sezonu - każdy z nich wyglądał bardzo słabo jeszcze rok temu. Brak zaangażowania, zagubienie, proste błędy, mentalne dno.
Dzisiaj praktycznie każdy z nich prezentuje światowy poziom.
Pedri - kontuzje za kontuzją od lat, a teraz? Maszyna.
To tylko pokazuje, ile znaczy profesjonalista na swoim stanowisku. Oby to raz na zawsze ostatecznie zakończyło szukanie trenerów z "DNA Barcelony", bo okej, mogą trafić się perełki, jak Pep czy Lucho, ale przez takie podejście dużo bardziej zmarnowaliśmy niż wykorzystaliśmy lata Messiego w Barcelonie, biorąc do nas Quique Setienów, Koemanów, czy Xavich.
5
Super! Brawo, Chłopaki! Praktycznie zapewniony awans, daje to spory potencjał na porotowanie kluczowych graczy, gdyby była taka konieczność.
20
Araujo brawo! Pięknie zablokował te strzały
5
Pięknie! Lewy kapitalny w drugiej połowie! Świetnie przejął piłkę teraz i dzisiaj całe nasze tridente z bramką :D
O to chodziło! Brawo, Panowie, wow! To teraz skończyć z czystym kontem i bez urazów.
0
@Rarenzio Myślę, że Lewy pokazał właśnie, czemu jest tu gdzie jest :)
16
I to jest wykorzystanie takiego napadziora, jak Lewy! Świetnie Fermin, bardzo dobra decyzja i świetne podanie! Lewy zawodowe wykończenie, super!
No i Yamal - klasa!
Teraz Pedri na ławę, Kounde na ławę i Yamal na ławę :D
1
@David_Martin Bez przesady, najlepsi piłkarze muszą być pazerni. Rapha udowadnia cały sezon, że gra dla drużyny i czepianie się go teraz, gdy ma trochę gorszy czas, to zachowanie rodem z fioletowej. To są wartości Realu, którym nie hołdujemy ;)
Trochę żartobliwie to piszę - rozumiem Twoją frustrację, ale nie nakręcałbym się tak.
2
Piękne! :D Świetnie zagrał to Yamal i Lewy był tam, gdzie powinien!
1
@Rarenzio Ale trzeba mu oddać, że bardzo umejętnie angażuje obrońców i odciąga ich w taki sposób, żeby np. Yamal miał więcej przestrzeni. Albo Fermin, ale ten nie czyta dziś dobrze gry.
2
Nie jest źle, poza sytuacjami Dortmundu, które głównie wynikały z naszych błędów, to mecz pod kontrolą.
Na pewno dobrze byłoby strzelić jeszcze gola, dwa, żeby zamknąć ten dwumecz. Natomiast ja też widzę zmęczenie po naszych i te błędy, lekkie spóźnienia - wydaje mi się, że to zmęczenie, które daje się naszym we znaki. Oby zachowali koncentrację, bo argumentów na razie Borussia nie ma żadnych i możemy spokojnie zapewnić sobie awans już dzisiaj.
0
@vebonn Tak, blisko pola karnego to absolutnie prawda, ale gdy Robert się cofa albo gra tyłek do bramki, to ciągle przegrywa pojedynki. A ta ostatnia akcja, w której zamiast grać rozkłada ręce, to jest kryminał.
0
Kurczę, Fermin za często idzie na raz. Widać, że zamiast czytać grę, to atakuje do końca i łatwo go omijają.
1
Fart XD Niech go to odblokuje
0
Po co Raphinha to brał na siebie, no kurde
0
@Baranek163 Rzeczywiście nie, ale wyleciał Camavinga :D
0
Super! Teraz najważniejsze, żebyśmy jutro pokazali dobry, świeży futbol i zapewnili sobie pewne prowadzenie z Borussią przed rewanżem. To domknie świetny tydzień LM.
5
Piękny widok. Obyśmy tylko jutro nie odwalili "Realu" z Dortmundem.
2
Obstawiam, że zaraz takie mendy, jak Rudiger zaczną brutalnie faulować. Może jeszcze jakieś czerwo wleci :D
1
WOOOOOW! Co on gra dzisiaj!
0
Żeby tylko znowu jakimś psim swędem się nie przecisnęli, bo Arsenal bardzo dobrze wygląda.
0
Courtois, wow! Co za golkiper
3
No cóż, mi się takie zachowanie w ogóle nie podoba, ale zobaczymy, co na to Flick. Kounde jest widocznie przemęczony, ale jeśli ta podróż to będzie dla niego reset, jakiego potrzebował - super.
Środa pokaże
2
Trzeba zaufać Flickowi, że popracuje z Raphinhą. Rapha w tym sezonie jest naszym motorem napędowym, uwielbiam go, ale ewidentnie jest przemęczony i przebodźcowany.
Z resztą pewnie jak wszyscy ma dość sędziów i dziś mu się ulało (choć akurat nie był to najgorzej sędziowany mecz).
Pamiętajmy również, że to Latynos. Oni byli, są i zawsze będą bardziej emocjonalni, bo to jest w genach. Dla Polaków to dziwne, ale oni po prostu żyją chwilą i emocjami.
Nie zmienia to faktu, że ostatnio Raphinha ewidentnie ma kryzys i potrzebuje wsparcia trenera. Flick musi coś z tym zrobić, bo nie możemy mieć teraz rozwalonego mentalnie lidera drużyny
0
@Arkon Zdecydowanie, jeśli nie daje fizyczności i gry w powietrzu, to tak naprawdę nie daje niczego
1
@Sebolinho No jasne, ale nie mam zamiaru się nie wiadomo jak zachwycać ich grą. Wg mnie przepisy powinny w ogóle karać za tak defensywną grę, bo przez takie murowanie piłka traci na oglądalności. Ale to już dyskusja na inne czasy, w każdym razie na pewno nie pomaga to sportowi, że taki Betis wywozi punkt za taką defensywną grę.
0
@davor1969 Któryś mecz z tych 15 będziemy musieli odpuścić, patrząc na wąską kadrę jaką mamy. Już widać zmęczenie chłopaków, naprawdę uważasz, że jesteśmy w stanie wszystko wygrać? Priorytetem powinna być LM, a jeśli ona jest priorytetem, to tak - można odważniej porotować i liczyć na jakiś fartowny remis. Ale nie oszukujmy się - nie mamy kadry, żeby grać na takiej intensywności co 3 dni do końca sezonu, tym bardziej, że mecz z Osasuną mega nas wymęczył.
0
@Xardas96 Araujo wydaje się przede wszystkim mało inteligentny. Dobry jest fizycznie - tego mu nie odbieram. Ale w Barcelonie obrońca musi naprawdę myśleć, a nie być tylko tępym osiłkiem.
2
@Sebolinho Patrząc na ich grę, to gówno-gol z rożnego i murowanie bramki. Nie ma się czym zachwycać. Jeśli taka gra ma przynosić sukces, to po co oglądać piłkę