1

"No nie podyktuję im karnego, ale muszę gwizdnąć.... A niech stracę - faul dla Malagi!"

0

Ale były i mecze bez Leo, w których pamiętam, że grał dobrze. Teraz nie mam w głowie przykładów, ale wiem, że były. Po prostu wierzę, że da radę.

1

Pique wraca ! Na ten moment czekałem :D Messiego szkoda, ale jest Neymar, który dobrze wygląda, gdy Argentyńczyka nie ma na boisku, więc wierzę ,że będzie dobrze.

0

Pewnie se to z przełożonymi wyjaśni, a nie chciał narażać ochroniarzy na dłuższe czekanie. Jeśli to prawda, to żałosne to jest ze strony Federacji.

1

W końcu Barcelona nie będzie się kojarzyć z katarskimi pieniędzmi. Wiadomo - każda potężna firma ma swoje za uszami, ale nasz dotychczasowy sponsor budził wyjątkowo mieszane uczucia. W ogóle najlepiej byłoby wrócić do trykotów bez sponsora, no ale trudno - rozumiem, że aby mieć takich zawodników, jak Suarez czy Neymar, musimy mieć coś na koszulkach.

2

Warto przypomnieć, że to był czas, kiedy Messi ogłosił też koniec kariery w reprezentacji. To był dla niego dziwny okres, więc nawet zakładając, że Marca pisze prawdę, to i tak może się to zmienić.

0

To pokazuje, że trzeba się pozbyć Mathieu (który ostatnio częściej ma kontuzje, niż łapie się do 18 meczowej) i sprowadzić w jego miejsce stopera, który w razie czego załata takie dziury.

0

Fajna statystyka, tyle że oglądając jego grę ostatnio to krew mnie zalewa (a jestem z tych, którzy bardzo go lubią i doceniają). On gra praktycznie tylko do Messiego i Suareza, a innych zawodników nie widzi. MSN współpracuje świetnie, ale gdyby grali też z resztą drużyny to bylibyśmy znacznie groźniejsi. Neymar z początku tamtego sezonu (kiedy grał chyba najlepiej w swojej karierze) grał z całym zespołem. Oby to jak najszybciej wróciło.

0

No właśnie - teraz się okaże na ile nowo pozyskani zawodnicy są podatni na kontuzje. Oby Umtiti nie okazał się szklany, bo takie urazy mięśniowe to największa zmora. Niby krótko trwają, ale wybijają z rytmu i wpływają na formę. Swoją drogą wyjątkowo dużo kontuzji mamy w tym sezonie i w większości właśnie mięśniowych. Może coś poszło nie tak w przygotowaniach do sezonu.

2

Albo Arda. Najlepiej Arda.

0

Druga połowa kapitalna ! Za taką Barcą tęskniłem. Odpowiedzialną, zdecydowaną, skuteczną, waleczną. Dla mnie Masche to MOTM dzisiaj. Busi w kratkę, ale druga połowa zdecydowanie na plus - w końcu zaczął przypominać Sergio, jakiego znamy. Roberto poza jednym błędem czyścił pięknie. Tak naprawdę można mieć lekkie zastrzeżenia do Digne'a no i bardzo duże do Neymara.

2

Hahahahaha, Suarez. Mistrz !

0

Akurat dziś, to do Neymara miałbym pretensje jedynie o złe decyzje co do podań, bo wszystkie kieruje do Messiego, ewentualnie do Suareza, a nie dostrzega Digne'a, Rakitica, czy Denisa. Fakt - tracił piłkę dryblując, ale dryblował też wtedy, kiedy nie miał z kim grać z przodu. Przynajmniej ja tak na to patrzę. Nie mniej nie jest to absolutnie jego mecz i mam nadzieję, że II połowa będzie znacznie lepsza.

1

Sevilla jest niesamowita w tym meczu. Ale wierzę, że w drugiej połowie zagramy lepiej. Musimy być maksymalnie skuteczni, a MSN musi przestać grać wyłącznie ze sobą i zacząć grać z całą drużyną. Zwłaszcza N i M ;) I głowy do góry - strzeliliśmy w dobrym momencie bramkę i możemy to wykorzystać.

2

No to też sporo pokazuje. Co innego błędy taktyczne, co innego błędy indywidualne. Wczoraj np jestem pewien,m że City nie podniosłoby się (a na pewno nie w pierwszej połowie), gdyby Roberto im nie oddał piłki. Doskonale sobie rozgrywaliśmy futbolówkę przy och pressingu i na dobrą sprawę to był pierwszy poważny błąd. Potem City uwierzyło, a my zwątpiliśmy.

1

Nie wiem jak Wy, ale ja od początku sezonu nie mogę oglądać Busquetsa. Jest kompletnie bez formy, zwłaszcza jak na niego. Coś trzeba wymyślić, bo fatalnie to wygląda. No i nie rozumiem zmiany Gomesa. Chłopak grał fantastyczne spotkanie, najlepsze dotychczas, a zszedł za Rafinhę, który był niewidoczny.

0

Nie mamy obrońców :( Chyba, że Marlon, ale nie wiadomo, jak on sobie poradzi w La Liga.

1

No nieźle :P Ławka rezerwowych i aż 3 młokosów z Barcy B. A i tak pomimo tylu kontuzji mamy solidną ławkę rezerwowych. Zaczynają procentować dobre ruchy transferowe w tym okienku. A dziś oczywiście po 3 punkty ! :D

7

Ja też uważam, że Suarez jest bardziej cenny dla cules. A co do zmiany podejścia akurat tutaj nie widzę w tym nic dziwnego. Zmieniają się okoliczności, zmienia się punkt widzenia. To zdrowa i oczywista zależność. Gość właśnie powiedział między wierszami, że Real znaczy dla niego więcej. Wcześniej wiele osób (w tym i ja) myślało, że na równi traktował oba te kluby i dlatego był takim ważnym piłkarzem w historii Barcelony. A tymi słowami uważam, że postawił wyraźną granicę i tyle.

2

Szkoda, że to powiedział, bo akurat do niego miałem wyjątkowy sentyment. No ale po takich słowach trochę mam go gdzieś. Jako piłkarz był niezwykły i wyniósł pozycję 9 na inny poziom (zaczął to robić właśnie u nas na dobrą sprawę).

2

No właśnie. Albo ewentualnie "nie była na tyle mała, by El Pistolero miał przeszkadzać bramkarzowi". Bo tak to trochę bez sensu :v

12

Po prostu trzeba po raz kolejny wygrać ligę i utrzeć im wszystkim nosa :D

0

No to w czym się nie zgadzamy? Przecież napisałem, że Gomes będzie świetny i że się rozwinie. A chodziło mi nie o minuty na boisku tylko o styl gry. W Realu mógłby sobie pozwolić na więcej swobody. To widać po piłkarzach, którzy tam idą i również po tym, jak drużyny się bronią przeciwko Realowi.

1

Andre Gomes będzie świetny moim zdaniem. Skreślanie go w tym momencie (właściwie skreślanie kogokolwiek po 3 miesiącach gry w klubie) to głupota. Poza tym on przyszedł do Barcelony. Jestem pewien, że gdyby trafił do Realu, to błyszczałby tam bardziej, bo miałby więcej swobody, żeby grać pod siebie. U nas jest pewna filozofia futbolu i to do niej piłkarze muszą się dostosować. Każdy podkreśla jak trudne to jest- Suarez, Rakitić, Turan - więc pewnie mają rację. Bądźmy cierpliwi, czasy w których od razu po przyjściu piłkarz zachwycał swoją grą skończyły się parę lat temu.

3

Prawda jest taka, że to był faul. Z prostego powodu. W momencie ataku "na piłkę" miał nogę na wysokości kolana Iniesty. Powiecie "jak miał inaczej trafić w piłkę"? No i o to chodzi - miał nie trafiać. Trzeba możliwie jak najczyściej odbierać futbolówkę i tyle. A jeśli tego nie robisz i usilnie przez nogi rywala próbujesz ją wyłuskać to wtedy mamy faul. Prosta sprawa. Grałem w obronie i wiem, że można wykonać taki wślizg "w piłkę", że noga będzie złamana w dwóch miejscach. To są chore sytuacje i temu sędziowie powinni zapobiegać. I to powinna być co najmniej żółta. A nie reagując na takie zagrywki Perezów tylko mówią im "rób tak dalej, dopiero jak złamiesz nogę, to sięgnę po kartonik".

0

A na jakiej podstawie sądzisz, że to mądra decyzja? Bo wiesz - żadne fakty póki co tego nie pokazują. Fakty są takie, że Hart w meczach przeciwko Barcelonie był znakomity, a Bravo wyleciał przez głupotę. Fakty są takie, że Hart był odpowiedzialny między słupkami, a Bravo nie. I tyle. Więc wybacz, ale póki co BAZUJĄC NA FAKTACH, a nie przekonaniach, Guardiola podjął beznadziejną decyzję.

7

Przeciętny, to jest Przemek Tytoń, a Hart jest znakomitym goalkeeperem, który niejednokrotnie wyciągał City z opałów. Na miejscu kibiców the Citizens byłbym wściekły na tę sytuację. A poza tym póki co jakoś niesamowicie nie wykorzystują Bravo do gry nogami. Tak kopać piłkę to każdy bramkarz by potrafił.

0

Ciekawe, że w Barcelonie Bravo był wzorem odpowiedzialności, a w City non stop coś odwala :v Może to trochę za daleko idąca myśl, ale tak mi się wydaje, że przychodząc do Barcelony wiedział, że z ter Stegenem nie ma szans, jeśli obaj będą tak samo ekscentryczni, więc postawił na pewność i solidność. W City czuje, że ma pierwsze miejsce, więc gra bardziej odważnie, no i proszę...

6

Sergi Roberto na stoperze - wiedziałem, że kiedyś tego doczekam :P znając życie i tak będzie najlepszy. A zupełnie poważnie, to kontuzje faktycznie martwią - oby przede wszystkim Piquenbauer nie wypadł na długo.

2

Musi być coś na rzeczy, bo nie grał aż tak katastrofalnie, żeby go nie powołać, gdy jest jedynym prawym obrońcą dostępnym.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?