PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Hah, no też prawda :P Nie bronię, bo nie mam jak. Żebyśmy tylko jakoś nie wkurzyli Ajaxu i nie zablokowali sobie głupio transferu. Chociaż relacje z tym klubem mamy raczej dobre.
0
Dobra informacja, wygląda na to, że transfer to rzeczywiście kwestia czasu. Choć osobiście trochę nie rozumiem braku porozumienia z Ajaxem - niech im zapłacą i już. Transfermarkt go wycenia na 60 mln, więc 75 to naprawdę nie jest cena z kosmosu,
0
Ale super - w końcu w Pucharze Króla odpoczną kluczowi zawodnicy, a szansę dostaną Ci, którzy nie mieli okazji pograć regularnie. Oby się ta tendencja utrzymała! I oby wystarczyło na Levante :D
0
Słyszałem o tym tylko w przypadku Rabiot, więc nie wiem. Jeśli tak, no to przykra sprawa, ale kto wie - może Barca zawarła taką umowę z Toulouse.
0
Toulouse to nie PSG, jeśli wciąż go potrzebują to nie powinni mieć problemu, żeby grał. Poza tym musieli liczyć się z tym, że taki talent od nich odejdzie.
5
Z tym VAR-em to akurat ma rację. Można się cieszyć, że w tej kolejce Realowi nie podyktowano karnego, a Getafe nie uznano prawidłowo zdobytej bramki, ale w szerszej perspektywie źle to świadczy o systemie VAR w Hiszpanii. Nie powinno tak być i jeśli taka tendencja się utrzyma to prędzej czy później my dostaniemy po tyłku przez nieudolność arbitrów. No ale miejmy nadzieję, że ta kolejka ich czegoś nauczy.
1
No wiesz, bo Rakitić nie zakłada siatek co mecz, nie strzela z dystansu i nie robi kółeczek a'la Xavi, więc siłą rzeczy to jest drewno a nie pomocnik. Logiczne, nie? :P
25
"Mamy"? Mówisz o Związku Naczelnych Hejterów Rakitica ? Bo jeśli mówisz o kibicach Barcy, którzy rzeczywiście znają się na piłce to obstawiam, że nie znajdziesz wielu antyfanów Chorwata.
0
Dokładnie
16
Nie rozumiem, jak za faul na ter Stegenie można nie dać żółtej kartki. Sytuacji z Dembele nie widzieliśmy, więc ciężko się wypowiadać, ale jeśli był tam faul to rzeczywiście gola być nie powinno. Ogólnie Getafe gra brzydko. Mam nadzieję, że sędzia zacznie częściej upominać gospodarzy, bo on nawet słownie niewiele im mówi.
9
Rakitić ma 30 lat, więc na swoim poziomie będzie grać jeszcze przynajmniej 2-3 lata. Osobiście uważam, że taka zamiana jest kompletnie bez sensu, bo w kwestii profesjonalizmu, pokory i pracy dla drużyny (czyli jakby nie patrzeć wartości Barcelony) różnica między Rabiotem a Chorwatem, to jak różnica między rozklekotanym pociągiem parowym a TGV. Na cholerę nam Rabiot, który razem ze sobą przyprowadzi tu swoją matkę-managera, która będzie nam zatruwać atmosferę rok w rok. Rakitić jest jednym z naszych najważniejszych piłkarzy i do dziś nie jestem w stanie pojąć, czemu tyle ludzi go hejtuje - bez tego zawodnika sypie się nasza gra i właśnie fakt, że rzadko błyszczy jest tego najlepszym potwierdzeniem. To on pozwala Busiemu grać bardziej ryzykownie, to on pozwala Messiemu nie wracać do defensywy, to on łata dziury, gdy do przodu zapuszczą się boczni obrońcy, itd. Jesteśmy szczęściarzami, że mamy w składzie zawodnika, który wywiąże się odpowiedzialnie z KAŻDEGO zadania na boisku, będzie harował za dwóch przez cały sezon, nie dozna prawie żadnych poważnych kontuzji pomimo eksploatacji i do tego jeszcze będzie dysponował bardzo dobrym podaniem i techniką. Nie chcę nikogo obrażać ani atakować, ale zastanawiam się, czy nazywanie Rakiety "drewnem" nie bierze się z tego, że w FIFIE ma 68 zwinności. Bo nie każdy pomocnik musi być Iniestą, żeby być świetnym.
6
Bardzo fajny artykuł! Przejrzysta i czytelna analiza wzbogacona statystykami, a do tego wygodny podział na 3 części, z podsumowaniem na końcu. Rewelacja, Ściah!
39
Wojna z PSG trwa w najlepsze :P Przynajmniej jest ciekawie, fajnie byłoby znów im utrzeć nosa w LM :D
1
Dostajesz od piłkarzy to, na co zapracujesz - tyle. To nie jest takie czarno-białe, że piłkarze decydują się grac na zwolnienie i grają piach. Być może częściowo, ale sporą częścią tego jest też brak motywacji do dawania z siebie 100%. A wszyscy wiemy, jak bardzo milisekundy i milimetry robią różnicę w futbolu. Piłkarz zmotywowany vs. piłkarz bez motywacji to kolosalna różnica na tym poziomie, nawet jeśli ten drugi jest technicznie lepszy. Mourinho nie zadbał o to, aby zawodnicy wierzyli w zwycięstwo, w jego styl oraz w niego samego. Dostał to na co zasłużył i dobrze mu tak. Zawsze był chamem i nie przyznawał się do błędu szukając winy u wszystkich poza "The Special One". Normalnie bym się zgodził, że granie na zwolnienie jest słabe, ale w tej sytuacji piłkarze zrobili co trzeba, żeby odzyskać radość z gry w piłkę i dać kibicom Na Utd to, na co zasługują. A Mourinho najchętniej bym już nigdy nie oglądał na ławce trenerskiej.
1
I wódeczka na znieczulenie :D
0
Się uparli na tego chłopa. Zobaczymy, jak tu trafi to nic, tylko trzymać kciuki. Ale naprawdę nie wiem, gdzie i za kogo on miałby grać. Już teraz jest problem, bo Vidal zajmuje miejsce Arthura. Rabiot mógłby zmieniać Rakitica w sumie, ale co wtedy z Aleną lub Puigem w dalszej perspektywie? Ćwiąkała mówił na swoim kanale na YT, że Rabiot nie chce grać na DM-ie, więc jako zmiennik Busiego też odpada. A jeszcze de Jong ma przyjść, więc szczerze nie zazdroszczę Valverde i innym trenerom.
2
Messi jak udzieli wywiadu to zawsze czegoś ciekawego można się dowiedzieć. Ogranicza do minimum wyświechtane teksty, którymi rzuca każdy inny zawodnik na świecie. A co ważniejsze, nie boi się skrytykować, otworzyć czy wyrazić szczerej opinii na temat Barcelony i swoich osiągnięć. Zdecydowanie wolę czytać taki wywiad parę razy w roku, niż 500 "typowych" dzień w dzień.
19
I fajnie, chłopak w dobrym wieku. Jeśli nie odpali - trudno, to tylko wypożyczenie na kilka miesięcy, zawsze będzie back-upem na słabszych. A jeśli pozytywnie zaskoczy to możliwość odkupienia go za 25 mln jest genialna. Fajny ruch Abidala i jego teamu. Praktycznie nie mamy jak na tym stracić.
9
Niby jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale Dembele ostatnimi tygodniami coraz bardziej przekonuje. Zasłużenie posadził Cou na ławce i bardzo poprawił grę w obronie. A ma dopiero 20 lat. Ciekawe, jak się rozwinie w kolejnych latach :D
0
Masz rację, napisałem tak, bo nie czuję zbyt dużej sympatii do Raioli. Na pewno jego klienci mogą czuć się spokojni o finansową przyszłość. Nie zmienia to faktu, że wg mnie Barcelona w takiej licytacji nie powinna uczestniczyć lub zwyczajnie odpuścić przy progu, którego nie chce przekraczać.
2
Bardzo dobrze, nie ma się co bawić w gierki Raioli. Jak ktoś chce 19-latkowi płacić więcej, niż zasłużonym zawodnikom klubu - ich sprawa, ale mam szczerą nadzieję, że Barca to jednak "więcej niż klub". De Ligt jest i na pewno będzie genialnym piłkarzem, ale nie warto dla niego zrobić wszystkiego bez wyjątku.
3
Bardzo fajny wywiad, widać, że Jordi to mądry facet. Jeśli chodzi o sytuację bez Messiego - na pewno będzie potrzeba sezonu bądź dwóch, żeby zespół przebudować. Nie chodzi nawet o transfery, a głównie o sferę mentalną. Nawet jeśli talenty pokroju Puiga, Alenii, Arthura, czy Malcoma eksplodują to ZAWSZE każdy zawodnik pierwszego zespołu będzie miał z tyłu głowy, że Messi to Messi - on nas wyciągnie, on jest liderem, on da zwycięstwo, on da impuls. Jeśli go zabraknie, wtedy reszta zawodników będzie musiała nauczyć się nie obciążać odpowiedzialnością jednego zawodnika, a pracować jako Drużyna przez wielkie "D". Jedyną opcją na uniknięcie tego byłby tak duży błysk któregoś z młodziaków, że Messi naturalnie zacząłby odgrywać drugoplanową rolę. I kto wie, może tak się stanie za 3-4 lata. Jeśli nie, to na pewno warto uzbroić się w cierpliwość i przygotować na 2-3 sezony lekkiej posuchy w celu odzyskania siły drużynowej.
2
Wesołych Świąt, kochani. Aby ten czas okazał się dużym oddechem od codzienności, a czas z najbliższymi był po prostu dobry.
1
Jeden z niewielu piłkarzy w historii Barcy (od 2003, bo od wtedy interesuję się tym klubem), których po prostu tu nie chcę. Ciężko się go ogląda, to raz, a dwa - wciąż nie odpokutował za zmarnowaną 200-procentówkę z 0-4 na Bernabeu w sezonie 15/16.
0
Bardzo fajny mecz Barcy, ale kiepski mecz sędziego. Dobrze, że ekipy nie skaczą sobie do gardeł, bo by nad tym nie zapanował. Wielu fauli nie odgwizdał, choć najpoważniejszy błąd to niezrozumiały dla mnie faul na Pique. Uratował nam tyłek, odbierając Celcie naprawdę dobrą okazję do zdobycia bramki. Oby się ogarnął w drugiej połowie
0
W La Liga, gdzie o końcowym sukcesie decyduje dyspozycja na przestrzeni całego sezonu? Jak najbardziej. W LM? Powiem tak - szanuję Twoje zdanie, ale musze się nie zgodzić. Nie uważam, żeby wystawianie zawodników Barcy B na spotkania z zespołami pokroju City, Liverpool, Bayern, czy PSG było dobrym ruchem. Bo na tym etapie decyduje dwumecz, a więc dwa dni i albo jesteś dalej, albo Cię nie ma. A jeśli któryś z dwójki Lenglet-Pique dozna kontuzji, to zamiast doświadczonego defensora będziemy mieli nieopierzony talent. Może zagrać mecz życia, może zrobić błąd życia - tylko o to chodzi. Stabilność formy zdobywa się regularną grą i pracą nad mentalnością, ale sądzę, że rzucanie młodziaków na tak głęboką wodę prędzej zaszkodzi, niż pomoże.
5
Bo żaden z nich nie ma doświadczenia w graniu w La Liga, a co dopiero w LM. A my potrzebujemy na pół roku kogoś, kogo nie zje presja Camp Nou, czy Kaszanki.
29
O kurde, nie wiedziałem, że Raiola jest jego agentem. Niedobrze :/
0
I cena +15 mln. Niestety, nie widzę de Jonga oraz de Ligta u nas. W najlepszym wypadku wyciągniemy jednego z nich.
2
Ludzie, no litości. Semedo ma uraz i co - też wina Valverde? A może Rakitica? Jesli trener zagra 3-4-3 to szacun dla niego, bo to oznacza, że potrafi reagować wykorzystując to co ma dostępne.