0

@blablak Tak, masz rację. Wczoraj w emocjach być może niepotrzebnie napisałem to w ten sposób, jakbym atakował piłkarzy. Trochę tak jest, bo np. myślę o Dembele, który nie jest profesjonalistą (dopiero się ponoć staje, więc pewnie zobaczymy). Ale tak - zgadzam się, Coutinho i Griezmann to 10-ki, które bez Leo miałyby dla siebie miejsce. Problem w tym, że Leo jest po prostu lepszy od nich i bardziej decydujący. Griezmann jest pracowity w defensywie, to prawda, ale po prostu daje zbyt mało, żeby tak dużo mu płacić. Patrząc czysto piłkarsko, fajnie mieć kogoś takiego w zespole. Ale biorąc pod uwagę trudną sytuację w Barcelonie, takiego Griezmanna po prostu nie powinno tu już być. Koemanowi nie zazdroszczę, bo dostał bardzo źle zbilansowaną drużynę i tak czy siak wyciska maksa.

0

@blablak Rozumiem Twój punkt widzenia. Rzeczywiście, nie skupiłem się na pozytywach, a widzę ich sporo - chociażby to, jak Koeman stawia na młodych, jak np. Moriba czy Pedri. Jestem pewien, że bez kontuzji Ansu grałby pierwsze skrzypce w ataku.

Problem, jaki ja widzę w graczach typu Dembele czy Griezmann jest taki, że są zwyczajnie zbyt drodzy, aby być tylko świetnym uzupełnieniem składu. Takim uzupełnieniem to był np. Keita za Guardioli, a nie Villa. Nie dość, że kosztowali krocie, to płacimy im pensje gwiazd drużyny. Z Coutinho jest tak samo. Chodzi mi przede wszystkim o to, że jeśli 3 największe pensje po Messim, to koleś, który przez pół sezonu jest kontuzjowany, mało profesjonalny Francuz, który nie potrafi decydować w kluczowych momentach i topowy piłkarz, który po 2 latach nie może się odnaleźć na boisku, to chyba ciężko to nazwać rozwojem lub nawet potencjałem do rozwoju.

Gdyby te same pieniądze zainwestować w dwóch, precyzyjnie zakupionych zawodników, byłoby dużo lepiej. I z tej perspektywy, dodając do tego fakt o trudnej sytuacji Barcelony, uważam, że taki Griezmann czy Dembele powinni iść gdzie indziej i tam się spełniać.

0

@blablak Nie, nie chcę się licytować, napisałem to, żebyś miał jakiś kontekst. Jak dla mnie możesz jej kibicować od 1899 roku i mieć ponad 120 lat, wszystko mi jedno - dopiero Twój dłuższy komentarz wniósł jakieś konkrety, z którymi można podyskutować.

Jasne, że Griezmann to topowy piłkarz, ale w naszej drużynie to jest żart. Fakt - zanotował świetną asystę z Sevillą, nie odbieram mu tego, nie odbieram mu również kilku bramek dla naszego teamu. Ale męczące jest oglądanie go w barwach Barcelony, kiedy nie może sobie znaleźć miejsca na boisku. I nie obchodzi mnie, czemu tak jest - nie pasuje i tyle. Nigdy nie powinien był tu przyjść. Dembele - powiem tak. Gdyby na jego miejscu był np. Trincao, nie miałbym takiego hejtu. Ale Dembele od początku wykazywał się zerowym profesjonalizmem, większość przygody w Barcy spędził w szpitalu, straciliśmy na nim kupę forsy, a jak przychodzi naprawdę istotny mecz to oczywiście znowu zawodzi. I ponownie - spoko, że chłopak byłby wszędzie wzmocnieniem. Niech więc idzie i będzie, a my z pieniędzy za jego pensję zrobimy z Laportą coś, co faktycznie wzmocni ten team. Przynajmniej bardzo w to wierzę.

Widzę, że bardzo uczepiłeś się słowa "żart", więc może wyjaśnię, że nie chodzi mi o nich jako osoby czy piłkarzy, ale o nich w tym klubie. A czy mi wszystko wychodzi? Głupie pytanie, pewnie że nie. Ale w ważnych momentach w pracy jestem skupiony na 100%. Tak zostałem wychowany i taki np. jest też Pique czy MAtS. Dembele nie jest, Lenglet nie jest - okej, nie muszą być. Ale nie muszą też grać u nas.

Jeśli uważasz inaczej - szanuję to, masz pełne prawo. Ja od dawna Dembele nie chcę w naszej drużynie, Griezmanna tak samo. Lenglet - to nie jego sezon, akcje takie jak dziś są załamujące, ale aż tak wieszać na nim psów nie chcę.

I dalej podtrzymuję co powiedziałem - PSG ma po prostu znacznie lepszą drużynę od nas. Lepiej zbalansowaną, lepiej przygotowaną mentalnie. Bolesne, ale prawdziwe. To, że przeszli przez nas serio nie powinno nikogo dziwić.

0

@blablak Nie, dziękuję - jestem fanem Barcy od 2003 roku. A jeśli nie zgadzasz się z czymś co napisałem, to może przedstaw jakieś argumenty. Chyba, że nie masz, co specjalnie by mnie nie zdziwiło.

0

@dominikm Masz prawo do swojego zdania, ja nie widzę powodów do jakiejś wielkiej dumy dzisiaj. Nie powiesz mi chyba, że Francuzi, których wymieniłem, dali coś wielkiego dzisiaj czy w ogóle kiedykolwiek (może Lenglet w zeszłym sezonie).

1

Beznadzieja i dramat. Nie ma się czym podniecać, taka nieskuteczność pod bramką jest niedopuszczalna, a tak zawalony karny w defensywie to kryminał. Trzech Francuzów, a czwarty na ławie po jaraniu z szamanem - efekt wielkiego Abidala na "odpowiednim" stanowisku. Mam nadzieję, że przebudowa zacznie się od wywalenia tych pajaców.

1

@Johnson Ta, no Bóg wśród ludzi... Bez przesady, nie usprawiedliwiajmy go w nieskończoność. Nie zasłużył na to w najmniejszym stopniu.

0

@SpyraYT Kiedy przyjdzie? On nie ma 15 lat, tylko 23 - w tym wieku każdy piłkarz na sensownym poziomie jest już decydujący. No więc kiedy niby przyjdzie? Jak będzie miał 30 lat? Za dużo na nim tracimy rok w rok finansowo, żeby czekać, aż łaskawie zacznie coś strzelać. Chyba, że mówiłeś o Griezmannie, to wtedy w ogóle uznam to za trolling :P

1

@Sebolinho Odpowiedź jest bardzo prosta - mamy słabych piłkarzy w drużynie. Griezmann i Dembele to żart, Lenglet jest ofiarą losu w tym sezonie. Decyzja Koemana o odstawieniu Suareza od początku była kretyńska i dziś widzimy, dlaczego. Jak się nad tym zastanowimy, to przejście PSG było tylko formalnością - z takim składem nie nadajemy się do niczego.

1

@mildan1704 Nikt nigdy nie uważał inaczej, chyba że na żarty.

4

Griezmann jest beznadziejny. Powiedziałbym, że nie pamiętam tak tandetnego i przepłaconego transferu, ale dziś w ataku gra przecież Dembele... Dramat.

1

Jezu, jak można być takimi pierdołami pod bramką rywala...

0

Karny karnym, ale Dembele i Lenglet to żart.

0

Mbappe widzę najwięcej nauczył się dotychczas od Neymara chyba.

0

To nie jest pech, to jest kretynizm Lengleta, który nie jest skoncentrowany i jest chodzącym nieporozumieniem w tym sezonie. Pierdoła i do niczego się nie nadaje. A co do przodu - tam z kolei mamy ten wielki, wspaniały talent Dembele. Nie obchodzi mnie, co ten facet zmienia w swojej diecie czy w godzinach snu - ma 23 lata i nie wniósł do naszej drużyny NIC sensownego poza jednym golem z Sevillą. Niech się go w końcu pozbędą i przestaną udawać, że z niego będzie kiedykolwiek decydujący piłkarz.

0

PLUS - mamy Dembele na ataku, a nie Suareza. To też sporo zmienia.

0

Nie jest źle, PSG się broni i gra z kontry - to dobrze, najbardziej bałem się, że będą chcieli przejąć inicjatywę. Na co dzień nie grają defensywnie, więc jest dla nas szansa. Problem, jaki widzę u nas, to brak piłkarzy z zacięciem i z zębem. O ile Dest wygląda bardzo dobrze pod tym względem, o tyle np. Griezmann jest straszną mimozą i sobie tak dostojnie biega, zamiast walczyć.

0

@seba2811 No masz rację, PSG w 2017 również. Ale ta sytuacja wydaje mi się jednak inna. Gdybyśmy w tym roku grali z Romą lub Liverpoolem i pierwszy mecz wygrali 4-1 na wyjeździe, to mógłbym się założyć o wiele, że akurat z tymi dwoma drużynami byśmy nie odpadli przy takim scenariuszu.

0

Jedyną szansą będzie szybkie zdobycie dwóch goli, ale nawet wtedy nie specjalnie widzę szansę na remontadę. Tak długo jak nie podkulą ogonów i będą walczyć o każdy skrawek boiska, będę zadowolony.

23

Mi wystarczy, żeby zespół walczył. Nie liczę i nie wierzę w remontadę. Nie chodzi nawet o nas - chodzi o PSG. Mają zbyt wielu liderów boiskowych, mają Pochettino na ławce i z każdej strony mają dodatkową motywację pt. „Nie możemy powtórzyć 2017 roku!!!!”.

Ale chciałbym, żebyśmy spróbowali jutro po prostu wygrać, stworzyć sobie okazje, kontrolować grę, walczyć o każdą piłę, nie odpuszczać, grać mądrze i odpowiedzialnie - jeśli to się stanie, będę z nich dumny. VeB!!!

0

Ja wiem tylko, że u mnie w FMie jest niesamowitym kotem xD a tak na serio to chłopak wydaje się naprawdę ciekawy piłkarsko, mógłby wnieść inny rodzaj gry do drużyny.

1

A ja bym się domagał, żeby Lopetegui zamknął mordę, a jego piłkarze nie grali jak buce. Ale wszystkiego mieć nie można. Można natomiast mieć finał i to ma Barca :D

0

Uff.... Czekamy co dalej, oby to nie było nic poważnego. Pique to lider, jakiego bardzo potrzebujemy.

0

@sylweste.r Zrozumiały ? :D

0

@Turio Zgadzam się, Busquets w ogóle dziś bardzo dobry mecz.

8

WOW! Ależ emocje, nie mogłem przestać krzyczeć po golu Pique! Wspaniała walka całej drużyny, właśnie za taką determinacją tęskniłem! A dodatkową satysfakcją jest dowalenie Sevilii Lopeteguiego, która wyrasta na jedną z najmniej lubianych przeze mnie drużyn. Szkoda, bo uwielbiałem Sevillę.

0

@Pudlikj Na to nie ma najmniejszych szans. Nawet, gdyby mieli mu to udowodnić, firmy ogłaszają bankructwo i koniec. A w ten sposób przynajmniej drań nie będzie bezkarny. Poza tym dla wizerunku Barcelony z nowym zarządem może to być dobre, jeśli np. nowa osoba zrobi czystki w szafie i w księgach rachunkowych, jednocześnie pracując z policją.

8

To najlepszy news, jaki od dawna widziałem! Oby odpowiedział za każdy przekręt.

0

Strasznie brzydko gra Sevilla Lopeteguiego. To zawsze była ekipa grająca futbol elegancki, ale odkąd on ją objął, to są po prostu chamscy na boisku. Jak trafi się arbiter, który uparcie nie chce dawać kartek, to na wstępie Sevilla ma przewagę, bo będzie kosić.

0

@Greenalley No tak, to oczywiste. Ale dla mnie to tylko dodatkowy powód, żeby go tu nie chcieć, no. Zwłaszcza przy takim zachowaniu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?