0

Ja pier... co ten sędzia robi?

0

Nie ma co się czarować. Potrzeba nam dwóch trzech okienek transferowych. Oczyszczania kadry i zmiany systemu na coś bardziej bezpośredniego.

0

Dembele strzał mistrzostwo....

2

@Magicc89PL Albo się przywiązuje bo wie jaki ma materiał na ławce.

0

@MrCental No niestety jak było dobrze to z La Masii praktycznie nikt nowy nie wchodził i obudziliśmy się z armią weteranów na gigantycznych kontraktach. Na pewno mają umiejętności ale biologii nie oszukają.

Teraz w i ile? Rok? Dwa? Wszedł Fati Gavi Nico kupili Pedriego czy Erica nawet Ferran Dest czy Araujo (sorry nie wiem jak on się piszę). I ludzie oczekują nie wiadomo czego.

A wszyscy oni nie mają nawet 25 lat ba niektórzy nie mają 20.

Ostatnio był PK i ja to oceniam na sukces niemniej na grę nie dało się patrzeć a w składzie był Messi i Grizzman a nawet mógł być Suarez ale go frajersko oddali. Co w sumie było pokłosiem wspomnianych kontraktów weteranów.

Czy wejdziemy do LM to się okaże. Inną sprawą jest czy my prezentujemy poziom LM czy tylko 6 może 8 meczy i do domu.

0

Ludzie bez paniki mamy młody skład wiadomym jest że będzie raz lepiej raz gorzej. Jak grał Xavi Iniesta młody to też my nie wygrywali wszystkiego. A tu widzę jakby oczekiwania na poziomie 38 zwycięstw w lidze i wygrania ligi mistrzów czy ligi Europy.

Wszystko wymaga czasu. Bo jak na razie to my możemy powiedzieć że jest potencjał ale nie oszukujmy się nie mamy ani doświadczenia na poziomie europejskim ani nasza młodzież nie ma umiejętności bo taki Gavi czy Pedri nie mogą się mierzyć z np Modriciem czy innym Kroosem.

Jest i tak lepiej niż zakładałem jak Xavi przychodził a na wszystko inne potrzeba cierpliwości.

Tak będzie że nam wyjdzie jeden mecz a drugi nie i tyle. Spokój ciężka praca i wzmocnienia ale nie na siłę tylko z głową.

0

Ciekawe że Dembele ma 30 strzałów i tylko 6 celnych. Masakra chłop co zarabia miliony.

8

Nie ma co panikować i tak jest dużo lepiej niż ktokolwiek się spodziewał jeszcze w listopadzie.

0

Wiadomo że dobrze by było wygrać ligę Europy. Ale z drugiej strony nie ma co się załamywać.

Mamy młody skład potrzeba nam czasu i wzmocnień zwłaszcza w obronie.

Przed przyjściem Xaviego wszyscy chcieli wejść do ligi mistrzów już nie mówię o tym jak gra wyglądała.

Teraz no cóż trzeba powiedzieć że w końcu nas zajechali. Ale tak jak mówię mamy młody skład może jeszcze nie damy rady grać non stop co trzy dni na wysokich obrotach. Były dwa mecze z Turkami był mecz z Madrytem i Neapol między czasie kadry.

Przed następnym sezonem powinni się skupić na przygotowaniu fizycznym i wzmocnić kadrę.

Mnie osobiście nie przekonuję Mingueza ani Dest już nie mówiąc o Francuzach. Więc kto zostaje Pique Eric i nasz Uruguajo czy jak oni tam krzyczą. Jest jeszcze Alba który nawet nie ma zmiennika a ma już trochę lat i też by pasowało dać mu trochę oddechu.

0

Nasi się zajmują tym ile tamci z autu rzucają.

0

@KrystianR Raczej to kwestia kosztów. Lewy to ze 100 milionów z tego co pisało w innym miejscu.

0

Moim zdaniem się nie opłaca. On nie będzie napastnikiem na lata. 3 lata po 20 milionów i 30 + bonusy dla szkopów.

Dobry jest pewnie nawet najlepszy możliwy teraz ale nie za taką cenę.

Bardziej bym się nad Felixem z Atletico zastanowił. Albo szukać kogoś całkiem niespodziewanego.
Żeby był jak Suarez na lata.

8

Wje.... Latający Holender.

6

Swoją drogą ktoś narzekał na Alvesa że przeciw nam dziś. No to wszedł lepszy sabotażysta.

0

Ten to jest prze c....

3

Jak czytam niektóre komentarze to naprawdę..... Ludzie przegrywamy 1:0 a tu narzekania jak na koniec świata.
Mecz trwa 90 minut.

0

Czarni to mają dobrze.... nie idzie mi w pracy rasizm. Dziewczyna nie chcę się umówić rasizm. Zatrzymuje mnie policja rasizm.

Kiedyś na meczu psg wszyscy zeszli z boiska bo coś ktoś powiedział czarnoskóremu ciekawe czy gdyby ktoś powiedział do kogoś "białasie" to by poszli (pytanie retoryczne).

0

@Persyfl Chcesz sobie wyrwać własne zęby to możesz iść sobie wyrwać powiem więcej możesz sobie wstawić nowe i znów wyrwać. Możesz robić co Ci się podoba jeśli dotyczy to TYLKO Ciebie. W prawie rzymskim na którym w jakimś stopniu wzorowane jest prawo polskie była zasada "Chcącemu nie dzieje się krzywda" i ja tak to widzę. Twoje zęby możesz sobie nawet powyrywać sam.

Ale tak jak mówię ciąża nie jest że się tak wyraże tylko jednej osoby i tu jest różnica.

I dlatego nie dziwie się reakcji ojca jak w przypadku od którego się zaczęło. Z jego perspektywy (prawdopodobnie) ktoś chce pomóc w zamordowaniu jego dziecka.

Druga sprawa że w Twojej odpowiedzi nie ma odpowiedzi na moje pytanie wcześniejsze.

0

@Persyfl Czyli przykładowo może być wariatka która ma takie hobby że robi sobie aborcję co np sześć miesięcy bo ją stać ma taką możliwość albo to lubi. Przy czym z wykonaniem zabiegu czeka do ostatniej możliwej chwili (nie wiem który to jest tydzień bo mnie to jakoś szczególnie nie interesuje) i nie widzisz w tym nic (z braku lepszego cenzuralnego słowa) złego nie etycznego lub oburzającego bo to jest jej sprawa?

2

@malicinho To plus smarowanie w FIFA i UEFA działa bo ich nie wywalili jak swego czasu Milan.

1

@Rewolucja123 Jeśli chodzi o temat. Wykonał robote niech jedzie na mistrzostwa.

Druga sprawa jest taka że znów się zaczyna pompowanie balonika ledwo my weszli a dziś już artykuły że się nikogo nie boimy albo jacy to my nie jesteśmy mocni innymi słowy to samo co przed każdym turniejem. I znając życie efekt będzie taki jak w większości przypadków trzy mecze i chłopaki na wakacje.

Czy ktoś wie z którego koszyka my jesteśmy? Losowanie chyba piątek.

0

@Persyfl Przecież pobicie to jest przestępstwo a seks nie bo sprawa nie dotyczy gwałtu.

A nogę niech sobienawet zje jak chce bo to jest TYLKO JEJ NOGA a dziecko które ona nosi nie jest tylko jej.

Widzę że Cię nie przekonam bo Ty to widzisz tak że kobieta nosi ciążę i może sobie z nią zrobić co chcę ja tego nie akceptuje ale nie będę na siłę próbował zmieniać Twojego sposobu widzenia świata.

Tylko mi jeszcze odpowiedz na jedno pytanie z nim związane. Sytuacja przedstawiona jest czysto hipotetyczna żeby nie było.

Otóż są kraje gdzie inwitro jest dostępne są też możliwe związki partnerskie.

Dwie lesbijki postanawiają założyć rodzinę. Decyduja wspólnie że jedna z nich urodzi im dziecko więc udają się do banku spermy przechodzą całą procedurę i w końcu udaje się im całą sprawę doprowadzić do końca.

Niestety po miesiącu ciąży strasznie się posprzeczały postanawiają się rozstać. Czy Twoim zdaniem powinno się im pozwolić na aborcję?

0

@Persyfl Nie wiem czy Ty wiesz ale facet nie może zajść w ciążę (wbrew temu co twierdzi zdaję się poślica / posłanka(?) zdaje się Żukowska z lewicy) więc wiadomym jest że ciąża wplywa tylko na kobietę.

I nie wiem po czym wnosisz że chce żeby kobieta miała gorzej jak już to chce tylko i wyłącznie tego żeby oboje decydowali o losie WSPÓLNYCH DZIECI. Bo kobieta sama w ciążę nie zachodzi.

I przykład z dentysty jest nie trafiony bo to jest TYLKO moja sprawa i nie wpływa na nikogo innego. Aborcja natomiast wpływa na to że nie urodzi się dziecko może też wpłynąć na psychikę ojca który nie chce żeby dokonać aborcji jego potomstwa.

Gdyby kobieta chciała np nie wiem odciąć sobie nogę to proszę bardzo bo to jest jej i TYLKO jej sprawa. I to ona będzie ponosić konsekwencje nie posiadania nogi.

Ciąża to jest przypadek szczególny bo wpływa fizycznie na jedna osobę ale nie może być skutkiem działania tylko jednej osoby.

0

@Persyfl
Sytuacja pierwsza. Zrobiłem dziecko którego ja nie chcę ale żona chce więc ja będę płacił alimenty. Jako mężczyzna będę podnosił konsekwencje swoich czynów (zrobienia dziecka).

Sytuacja druga. Zrobiłem dziecko które chce a żona nie więc ona decyduje się na aborcję bez pytania mnie o zdanie.

W pierwszym przypadku. Wychodzi na to że mężczyzna MUSI ponosić konsekwencje bo płaci na dziecko którego nie chce a które urodziło się z woli żony.

Za to kobieta nic nie musi bo jak nie chce to nie rodzi. A ja nie mam nic do powiedzenia. Jak w opcji drugiej. Powinna urodzić dziecko (o ile ciąża nie zagraża jej życiu) odejść i płacić na dziecko.

Życie nie jest zawsze przyjemne. Czasem robi się rzeczy wbrew woli i to jest właśnie ponoszenie konsekwencji jak np płacenie na dziecko którego się nie chciało.

Nie może być tak żeby kobieta usuwała ciążę bez zgody partnera / ojca dziecka bo tak. To jest uciekanie od konsekwencji.

W tym konkretnym przypadku ojciec się na aborcję ewidentnie nie godzi i powinno to mieć znaczenie.

0

@Persyfl Nie ja nie sprowadzam ojców tylko do płacenia. Tu chodzi o to że w Twoim punkcie widzenia chłop który zrobi dziecko pomosi konsekwencje chociaż go nie chce (płaci alimenty). Za to kobieta nie musi ponosić konsekwencji bo może sobie ciążę usunąć bo tak jej się podoba. I mężczyzna nie ma w tej sytuacji nic do powiedzenia.

0

@Persyfl Mi nic nie przeszło. Ja uważam że jak zrobił dziecko to powinien na nie płacić. Ja tylko pokazuje błąd Twojego podejścia do faceta.

Chce dziecko ale żona nie więc on nie ma nic do gadania bo to jej ciało.

Nie chce dziecka a partnerka tak - zamienia się w bankomat bo ma dawać kase.

0

@Persyfl Dziecko nie rozwija się kosztem matki to nie jest pasożyt ciąża to nie jest choroba z którą trzeba walczyć.

Dlaczego chłop jak odejdzie ma płacić skoro on był za aborcją? Chciałaś dziecko to się nim masz zajmować.
Za chwilę powiesz że ona nie chciała aborcji i to jej ciało jej zdrowie jej decyzja.

A nie interesuje Cię np zdrowie psychiczne męża którego dziecko zostaje usunięte przez decyzję żony.
Są ludzie którzy od pierwszego dnia ciąży myślą o dziecku jak o żywej istocie ludzkiej.

0

@Persyfl Może eutanazja to nie był najlepszy przykład.

Chodzi mi o zabijanie ludzi z którymi jesteśmy spokrewnieni a którzy są w jakimś stopniu uciążliwi bez ich zgody.

Zakladam że zdrowy zarodek by się nie zgodził. Ale co ważniejsze nie godzi się mąż który ma prawo decydować o losie swojego potomstwa.

Jeśli mąż i żona chcą aborcji bardzo proszę.

Ale jeśli ona chce urodzić a on żąda aborcji to co? Nie może jej zmusić. A jak odejdzie bo nie chce dziecka to będzie płacił alimenty na dziecko którego nie chce.

Teraz w drugą stronę on chce dziecko ona nie. Chłop sprzeciwia się aborcji to terrorysta antyaborcyjny? Bo to jest jej ciało i ona nie chce ciąży to chłop nie ma nic do powiedzenia.

0

@Persyfl Dalej mi nie odpowiedziałeś. Jak żona może udowodnić że mąż ją zgwałcił a nie robili tego za ogólną zgodą? I jak mąż może się obronić jeśli jednak żona powie że była zgwalcona przez niego?

I dwa otóż życie jest ważniejsze niż to że jakaś baba ma małe mieszkanie. Zaszła w ciążę i skoro nie było to wynikiem przestępstwa i ciąża nie zagraża jej życiu to niech teraz odda dziecko do adopcji albo je wychowuje nie obchodzi mnie to. Ale zabicie potencjalnie zdrowego człowieka bo się ma małe mieszkanie to jest patologia.

Bo za chwile może wprowadzimy eutanazje ludzi niepełnosprawnych? Albo starych. Dlaczego nie? Babcia nie radzi sobie sama a ja biedny mam małe mieszkanie albo nie mam czasu no to po babci.

Tacy ludzie właśnie chcieli by robić wszystko i za nic nie ponosić konsekwencji. A mieszkanie to tylko pretekst (durny) żeby nie zmieniać statusu życia i nie mieć problemów bo przecież dziecko dla nich to problem.

0

@Persyfl Weź mi tylko odpowiedz na jedno pytanie:
Mąż uprawia z żoną seks jak na on biedak udowodnić za miesiac czy dwa że to nie był gwalt?

A i przyznaje Ci rację mało wiem o gwałtach mi by do głowy nie przyszło zgwałcić żonę czyli osobę za którą jestem odpowiedzialny która obiecywałem chronić własnym życiem to po pierwsze.
Po drugie nie rozumiem o co chodzi w tym że w wielkim stopniu gwałcą znajomi przyjaciele czy inni koledzy.
I co z tego? Przecież to nie jest partner zgwałconej. Jegna strona nie wyraża zgody na stosunek to znaczy że gwałt i relacje miedzy stronami nie mają żadnego znaczenia.

A to że za małe mieszkanie jest dobrym powodem do usunięcia ciąży to jest patologia a nie dobry powód.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?