JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
Wielka szkoda bo obok Mokio był to najlepiej zapowiadający się SO na świecie w roczniku 2008. Może mamy wielu SO, ale nie takich...
2
Prawdę powiedziawszy Sevilla zaoferowała niezłe warunki - opłacanie 25-50% pensji po tym co pokazał w Brighton i tak by sprawiło że byłaby to jedna z wyższych pensji w ich zespole.
Zapewne do końca okienka będziemy bawić się w historie Fati zostaje lub odchodzi, a kluczem będzie nawet już nie decyzja Flicka, a to czy chłopak zgodzi się zarabiać mniej niż wynika z kontraktu. Ciężki orzech do zgryzienia, zatem pozostaje czekać na "cud" presezonu.
8
A moim barcelońskim marzeniem jest aby Messi znowu miał 19 lat i grał w Barcelonie.
0
@BKSChemik Czemui uważasz że się denerwowałem? - mam ubaw po pachy. Przecież logiczne że Barcelony nie stać na takiego piłkarza, logiczne że dziennikarze piszą głupoty aby się klikało, a komentarze ludzi wierzących w takie rzeczy są przezabawne :)
1
@mrmiki Joaquín Valdes to pracuje w PSG - to człowiek Lucho i chyba zawsze przy nim będzie.
4
Widzę że tutaj trzeba wyjaśnić kilka nieścisłości - w dobrze zarządzanych klubach są 3 rodzaje psychologów:
1) specjaliści od psychologii w sporcie - jest ich mało na rynku, często zajmują się długimi lub skomplikowanymi terapiami, mają dostęp do sztabu szkoleniowego i innych klubowych pracowników aby zastosować możliwie skuteczne metody rozwiązywania problemów. Nie ma to nic wspólnego z prywatną terapią chociaż zakres rozwiązywanych problemów może mieć charaker zarówno sportowy jak i prywatny.
2) specjaliści z doskoku - nie są na stałe zatrudnieni przez klub, jeśli w klubie jest specjalista od psychologii w sporcie to ich praca stanowi dodatkowe spojrzenie na problem piłkarza (często mają jakąś wyróżniającą się specjaliszację dodatkową). Jeśli w klubie nie ma na stałę specjalisty od psychologii w sporcie to rola ogranicza się do szukania zewnętrznej pomocy u możliwie dobrego specjalisty. Specjaliści z doskoku nie robią terapii bo nie mają możliwości zbudwać więzi z piłkarzami - ich funkcja jest bardziej sygnalizacyjna.
3) specjaliści od pracy nad mentalnością - podobnie do specjalistów z doskoku nie robią terapii i pełnią funkcje sygnalizacyjne, lecz ich praca jest wielopłaszczyznowa. Taki pocieszny specjalista pozornie zbija ze wszytkimi piąteczki, ale dla piłkarzy jest osobą, która wydobywa z nich chęci do pracy, walki i poświęceń, kształtuje właściwe postawy moralne i szacunek do klubu i ludzi którzy pomagają im się rozwinąć. Jeśli to praca z wieloma młodymi piłkarzami to często jest to osoba łagodzące wszelkie napięcia na linii rodzina-klub. Mental support to także w oparciu na znajomości z piłkarzem czytanie komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz wspieranie przez to sztabu szkoleniowego w wydobywaniu z piłkarzy wszystkiego co najlepsze. W dzisiejszych czasach zatrudniani przez klub spece od mentalności nawet pomagają dyrekcji sportowej w ocenie pracowitości, motywacji lub szczerości piłkarzy.
Tutaj mogę wiele osób zszokować, ale Laia Vinaixa o ile bardzo pomagała piłkarzom to była równolegle wielkim problemem dla Laporty, a przynajmniej z tego co słyszałem to były jego urojenia. Jak wiemy Barcelona jest jeszce w XX wieku pod względem podejścia zarówno do zdrowia piłkarzy jak i aspektu psychologicznego. Wraz z motywacją w trakcie przeprowadzanych terapii u piłkarzy powiększa się również ego, odwaga i nieustępliwość piłkarzy na różnych płaszczyznach. To logiczne że jeśli dasz piłkarzowi pewność siebie, pozwolisz mu wierzyć w swoje umiejętności i wartość to nagle przy negocjacjach przedłużeń umów możesz mieć większe roszczenia i być mniej ustępliwy - to był powód dla Laporty aby zdegradować ją do zajmowania się rezerwami (i kontynuowania terapii tych piłkarzy, których prowadziła w pierwszym zespole). Żeby była jasność - to Planes ją uratował bo Vinaixa została zdegradowana oraz kwestią czasu było żeby ją zwolnił Laporta. To klub MEM gdy czytam "z terapii korzystali Gavi czy Alejandro Balde, co dało więcej niż godne uwagi rezultaty" - czy autor jednoznacznie sugeruje że piłkarze z dnia na dzień przerwali terapię która przynosiła widoczne gołym okiem rezultaty. Na litość boską nie można przerywać terapii jeśli problem nie został rozwiązany, a tym bardziej nikim nie zastępować eksperta w tej dziedzinie... Najlepsze w tym wszystkim jest to że gdyby Laporta tak bał się rosnącego poczucia własnej wartości piłkarzy to by zatrudnił jakiś mental support dla piłkarzy i problem by miał rozwiązany. To niebywałe jakie rzeczy dzieją się w klubie obracającym setkami milionów euro rocznie.
1
@matirix20 sama dyskusja sprawia że czuję żenadę ale dobra:
1) Roque to zakup jak Torres, Kounde, Raphinha i inni, czyli sprzedaż ratalna - wielu piłkarzy zapewne jeszcze spłacamy, a Benfika niechętnie sprzedaje na raty
2) Benfika chce się obłowić bo chce negocjować z ich kwotą wyjściową 120mln, a jest to cena z tyłka
3) skończmy z cenami z transfermarkt - nie mają nic wspólnego z rzeczywistością
4) Co innego wywalić w błoto 10, 20, 30 czy 40mln, a co innego wydać więcej niż się posiada w oknie transferowym
0
@MOLESTA 1) 5 wersji komentarza napisałeś a i tak bez sensu no chyba że leków zapomniałeś. Zmień pieluchę i po męsku oceń rzeczywistość - gdzie jesteśmy, jakie mamy możliwości oraz ile czasu potrzebujemy aby widoczne były efekty pracy i rozwoju. Przyszły sezon idzie na straty bo po 2.5 sezonu niczego nie robienia z zespołem Flick zaczyna budować zespół totalnie od początku.
2) Co dla ciebie znaczy gonić Real? Czy Barcelona nic nie wyda w okienku czy rozwali 100mln to jeden kit bo cele będą te same, czyli 1/4 LM, walczenie do końca w lidze o mistrzostwo bez dużej straty punktów do Realu oraz dużo lepsza gra dla oka. Aby gonić sportowo Real potrzeba czasu, pracy oraz rozwoju piłkarzy i zespołu. Szybciej będziemy gonili Real rozwijając zespół i piłkarzy niż rozwalając pieniązde na niepotrzebne transfery lub niepotrzebnie drogie transfery oraz kolejny raz odkładając splaty zobowiązań na później i tak za rok znowu będzie trzeba coś sprzedać aby zmieścić się w FFP - a tak, nie pomyślałeś...
6
@BKSChemik haha kocham sekcję komentarzy na tym portalu - nawet nie pytam się czy to trolling czy tak na serio :))))))))
0
@goryllo Szczerze ja nie wierzę w doniesienia o Diazie - Barcelona nic nie zyskuje, Laporta nic nie zyskuje, Mendes nic nie zyskuje.
@Litman Zapewniam Cię że nie ma opcji aby nie wiedział :)
2
Super turniej Nataliego - pięknie zarządzał blokiem obronnym, pokazał świetne czytanie gry i rozgrywanie piłki, a w 6 meczach Włochy straciły tylko 2 gole co jak na futbol młodzieżowy jest naprawdę wielkim osiągnięciem.
13
Ja już nie wierzę w te wszystkie doniesienia - to jeden wielki żart - Diaz, SIlva, Williams itd. za ciężkie pieniądze. Ja rozumiem, że jeśli Barcelonie uda się wrócić do zasady 1:1 to Laporta będzie chciał przewalić każde możliwe pieniądze na wzmocnienia (zamiast trwale poprawić sytuację finansową), lecz jeśli z góry z klubu idą doniesienia że nie będzie wielkich sprzedaży to nie ma mowy aby kontraktować nowych piłkarzy - wielu zawodników otrzymuje nowe kontrakty, a i tak nie mieścimy się na dzień dzisiejszy w FFP.
Można by było zadać pytanie co w takiej sytuacji by zrobił Perez - obstawiam że trzymałby się kadry jaką posiada, nawet nie sprowadzał pivota promując Casado, a w ratach sprowadzał jedynie talenty uznawane za epokowe, aby cała stosunkowo młoda kadra wspólnie się rozwijała (doświadczonych piłkarzy stanowiących wzór i pomoc przy rozwoju już mamy). Tak by zrobił mądry zarządca balansując spłatę długu i rozwój zespołu.
Już widzę jak Deco dzwoni do agenta Raphinhii, którym jest Raphinha i pyta się go czy chce odejść z klubu - nawet nie chce mi się już śmiać z ludzi którzy wierzą że zostanie sprzedany jak zapewne dla Flicka będzie bardzo możeliwe, że starterem oraz odciążeniem Yamala jednocześnie (wierzę że trener będzie szanował zdrowie piłkarzy).
Ja jestem zwolennikiem aby Barcelona nie posiadała klasycznego skrzydła na lewej stronie, a uniwersalnego ofensywnego pomocnika który odnajdzie się w każdym możliwym zestawieniu taktycznym włącznie z nowoczesnymi formami ataku oraz będzie potrafił budować przewagi jednocześnie nie zapominając o bronieniu. Przykładowo Diaz nie rozwiązuje problemu bo gdyby Raphinha grał w LFC to by wykręcał bez problemu dużo lepsze liczby - to system Xaviego ograniczał Raphinhę, a Flick to nowe rozdanie.
Śmieszą mnie trochę mity o dryblerach, których potrzebuje Barcelona - ja cenię sobie bardziej uniwersalność piłkarza niż szarpacza, który w momencie trafienia na ścianę nie będzie miał nic więcej do zaoferowania, ale przyjrzyjmy się skuteczności dryblingu w sezonach ligowych 23/24 poszczególnych piłkarzy:
Yamal - skuteczność 55% (1.9 na mecz)
Raphinha - skuteczność 56% (0.9 na mecz)
Nico - skuteczność 48% (2.8 na mecz)
Diaz - skuteczność 54% (1.9 na mecz)
Silva - skuteczność 64% (1.2 na mecz)
To pozory że Nico jest wybitnym dryblerem - bardziej to kwestia ilości prób.
----
Jakich piłkarzy by sprowadził Perez do Barcelony na miejscu Laporty?
Nusa - skuteczność 52% (2.1 na mecz) - wielki talent 3 lata młodszy od Nico
Doue - skuteczność 67% ( 2.1 na mecz) - największy talent ze wszystkich wymienionych i najlepszy drybler top5 lig w Europie - nikt nie jest bardziej skuteczny, na każdej przestrzeni jest w stanie przedryblować przeciwnika (nie tylko wyjście na wolne pole), może grać na 3-4 pozycjach na równie wysokim poziomie, jego pik rozwojowy nawet jeszcez nie jest na horyzoncie a jest tak samo jak Nusa 3 lata młodszy od Nico.
Perez by się zastanawiał pomiędzy Nusą i Doue w zależności od kontaktów, ale zapewne byłby to Doue ze względu na możliwą płatność ratalną, przystępną cenę i Cruyffa, który m.in. zapraszał go do Barcelony.
1
@BIGCULES sam sprawdziłem swego czasu wszystkie doniesienia na temat SImonsa bo nie kleiła mi się narracja że mógłby trafić do Barcelony na wypożyczenie bo inny piłkarz był grany do sprowadzenia przez PSG i miał zapewnienie że Simons będzie albo sprzedany albo zostanie w PSG (bez wypożyczeń) - okazało się że totalnie wszystko oparte było na tej samej wymyślonej historii.
Simons nie udzieli wywiadu ani nic nie powie na temat Barcelony bo jest prowadzony przez agencję i nie będzie zachowywał się jak frajer, żeby tracić reputację i możliwości rynkowe aby odpowiadać na takie pytania, których nikt od niego i tak nie oczekuje. Nikt tak nie robi, a trudno mówić aby był zdesperowany jeśli może dowolnie decydować o swojej przyszłości - nie ma szans aby agencja nawet zasugerowałaby aby cokolwiek powiedział gdzie chciałby grać w sytuacji w jakiej się znajduje.
Rok temu była opcja go kupić za 10-12mln euro bo Cruyff miał załatwiony dobry układ, ale Laporta go nie chciał bo zablokowałby wypożyczenie Felixa, a i tak kasy było mało. Dzisiaj to spalona ziemia i nie wiem czemu grzany jest ten temat jeśli od samego początku było wiadomo że nic z tego nie będzie - wiele tygodni o tym pisałem i 1:1 dzisiaj się tak właśnie dzieje.
10
@BIGCULES nie ma dowodu na to że SImons chciał wrócić do Barcelony - dziennikarze stworzyli narrację na podstawie wspólnego zdjęcia z La Masii na IG oraz twitterowego komentatora, a sam piłkarz nic nie powiedział. Artykuł trafił na fcbarca.com i wszystko łykający kibice zaczęli wierzyć że Simonsowi zależy na Barcelonie, a rok wcześniej był za prawie darmo do wzięcia :)
1
@Rewolucja123 @Litman @Loszo Gdybym miał obstawiać to temat Roque, Casado, Felixa i Cancelo mógł być grany. Nie wierzę w to aby nagle Lewy czy Araujo mu podpadł, ale piłkarze Mendesa plus talenty mogły być problematyczne dla Laporty jego "przyjaźnie" kosztują.
Chciałbym się mylić, ale istnieje ryzyko że Flick zgodził się na kreowanie polityki transferowej przez Laportę aby dostać pracę. Nagle dowiadujemy się że Roque się nadaje do gry, Casado może być przydatny, a totalnie niepasujący do taktyki Flicka Felix. Temat Cancelo to też ciężki przypadek bo na lewej obronie może grać Balde, Valle i Fot - każdego trzeba rozwijać i każdy w odróżnieniu do Portugalczyka potrafi bronić. Tak jak w zakończonym sezonie Felix miał wpływ na marnowanie potencjału rozwojowego naszej kadry tak w nowym sezonie bardzo możliwe że będzie to robił jeszcze Cancelo.
33
Merino to świetny piłkarz w idealnym wieku - dużo bardziej wartościowy od takich piłkarzy jak Zubimendi czy Onana. Jeśli Kimmich nie podpisze kontraktu z Bayernem to i tak przechwyci go Real, zatem lepiej medialnie nie ponosić porażki, a z dostępnych na rynku defensywnych pomocników, którzy mają stosunkowo wysoką jakość to Merino z rocznym kontraktem brzni niezwykle kusząco.
3
@IronSanHybrid Również podoba mi się projekt CPK, ale powiedzmy sobie szczerze - nie będzie go, bo o ile większość partii politycznych się przekonało to PO po prostu kłamie że jest na tak, a fakty są takie:
Można powiedzieć że każda osoba, która chociaż minimalnie interesowała się tematem CPK to wie że bezsensowna rozbudowa Chopina, mówienie o triporcie oraz o nowych latach realizacji 2032-2035 właściwie sprawia że temat jest zamknięty. Szczerze jestem w szoku że aż tak otwarcie może PO pluć w twarz m.in. większej części swoich inteligentniejszych wyborców. Projekt CPK jest ambitny i mogący otworzyć Polskę na świat zarówno gospodarczo jak i kulturalnie, a wiele wskazuje że PO raczej zainteresowane jest kładkami, przyklepywaniem każdego głupiego prawa jakie w UE zostanie do podpisania, dzieleniem się PKB z Ukrainą oraz pierdołąmi jak wdrażanie procedur dzięki którym do sejmu można przyjść z pieskiem. Trudno znaleźć kraj w UE, który ma mniejsze ambicje rozwojowe.
3
Zastanawia mnie czy ten fragment nie ma drugiego dna odnośnie Xaviego: "pojawiły się pewne wypowiedzi, które zmieniły jego dyskurs, oraz spotkanie z dyrektorem sportowym, podczas którego zmienił swoje prośby [co do składu], co skłoniło mnie do ponownego przemyślenia sprawy".
Może jednak impulsem do zwolnienia Xaviego nie były tylko wypowiedzi medialne, które nie spodobały się Laporcie, ale również być może innych piłkarzy niż tylko Mendesa mógł chcieć lub jeszcze innych chciał się pozbyć. Nie muszą to być piłkarze, którzy pojawiają się w medialnych doniesieniach. Rozumiem że Flick chce piłkarzy, których chce Laporta? Jakoś dziwnie brzmi wydźwięk tej wypowiedzi.
2
@IronSanHybrid dużo w tym prawdy - mamy pecha do rządzących, ale wyborcy to też jakby z syndromem sztokholmskim - zamiast patrzeć na program to skupiają się na wyborze strony wojenki politycznej. Ja PiS delikatnie mówiąc wręcz nienawidzę, ale obiektywnie jedyna rzecz która różni ich od PO to że pomysły inwestycyjne mieli, ale nie umieli się za to zabrać lub sprzedać tego medialnie. Można powiedzieć że ułamek wyszedł, ale spora część była dobra bo regularnie czytam Gazetę Prawną i na kilku płaszczyznach widać efekty.
6
@IronSanHybrid bardzo jestem ciekaw czy jeśli parę lat temu by rządziła PO to czy by zrealizowała inwestycje morskie związane HUB'em bo coś mi mówi że uśmiechnięci niewolnicy i inne żugajki ich popierające zapewne by uważały że to megalomania i Polska tego nie potrzebuje :)
Fajnie opisane nieco inne spojrzenie, mniej techniczne: https://www.money.pl/gospodarka/polska-rzuca-wyzwanie-niemcom-wzmacnia-porty-ale-musi-zadbac-o-bezpieczenstwo-7027445332986848a.html
11
@Pawlak1992 A kto ma się nim interesować? To wielki sukces Marqueza jeśli prowadząc słaby zespół w 3 lidze hiszpańskiej może zrobić przeskok na poziom LaLiga po pierwszym pełnym przepracowanym sezonie. Zapewne tego nie wiesz, ale to nie jest częsty obrazek.
Guardiola prowadził rezerwy grające w 4 lidze, a gdyby Barcelona nie dała mu szansy być może również by prowadził jakiś zespół LaLiga2.
Mówimy o Marquezie pod kątem trenera z wielkim potencjałem - Kompany, Xavi Alonso czy Motta również musieli od czegoś zacząć.
Marquez byłby poważnym kandydatem na trenera Barcelony gdyby nie został zatrudniony Flick lub gdyby brakowało pieniędzy na innego trenera z większym nazwiskiem. Zapewniam cię, że po 1-2 sezonach o Marqueza będą biły się wielkie kluby bo ja widzę w nim coś co ma właśnie Alonso czy Motta, czyli genialne przygotowanie taktyczne, mentalne, fizyczne, grę z pierwszej piłki i nowatorskie rozwiązania pod względem ustawiania zespołu, a właśnie ten kolejny klub pozwoli mu doskonalić warszat bo w rezerwach pokazał więcej trenerki w ostatnich miesiącach niż Xavi przez 2.5 sezonu prowadząc pierwszy zespół.
@Rivaldinho11 hahaha:) powiedz tylko czy trollujesz czy piszesz poważnie bo ubawiłem się niesamowicie :)
0
@MaroBrd moim zdaniem Barcelona nie ma szans na Kimmicha, a stosunek jakości do ceny Zubimendiego jest niekorzystny. Gdyby nawet Kimmich nie dogadał się w temacie przedłużenia kontraktu z Bayernem to nawet jeśli Barcelonę by było stać na niego to ofertę zrówna Real i w takiej sytuacji niepodważalnie wybierze zespół z Madrytu. Ja traktuję wypowiedź Laporty jako jednoznaczne powiedzenie że temat jest nierealny dla Barcelony i że lepiej coś takiego powiedzieć niż potem w mediach żeby przewijało się że piłkarz zrezygnował z Barcelony na rzecz Realu.
0
Najważniejsze w skrócie: niemal oficjalnie można powiedzieć że Casado awansuje do pierwszego zespołu (brawo dla Marqueza bo jeszcze na początku sezonu już był spisywany na straty i wielu wręcz uważało że zatrzymał się w rozwoju) oraz że Barcelona nie interesuje się Kimmichem i Zubimendim, zatem połowa dyskusji na temat pivota trafia do kosza.
0
Szczerze to liczyłem na więcej - przecież Real 5 lat temu podpisywał krótszy kontrakt (8 lat), sprzedaje mniej koszulek niż Barcelona, a siła nabywcza euro była zdecydowanie większa niż dzisiaj.
Real w kwocie podstawowej miał zawarte 120mln +20% prowizji z koszulek (szacowane 30mln) + 9mln w sprzęcie. Mam nadzieję że Barcelona będzie miała jakąś sensowną prowizję ze sprzedaży koszulek, a nie że zostało to zawarte w premii za nowy kontrakt bo wyjdzie na to że podpiszemy słaby kontrakt aby tylko dostać pieniadze teraz i będzie jak z lożami na nowym Camp Nou że w hurcie miały iść za pół ceny.
4
Śmiesza mnie te zestawienia - nie wchodzę w tematykę kto powinien być wyżej lub niżej, a kogo brakuje, ale patrząc na dopiero zakończony sezon i widząc tam Pedriego, Araujo i ter Stegena śmiem twierdzić że to magia marki Barcelony bo za sezon 23/24 nie zasłużyli aby być w tych zestawieniach (chodzi mi o top10, nie top100 - przykładowo uważam że w samej LaLiga Simon, Oblak, Gazzaniga, Mamardashvili czy Remiro zagrali dużo lepszy sezon od ter Stegena, a gdzie tu do zestawień z bramkarzami innych topowych lig).
0
@rodineusz Bo? Przepraszam ale ile masz lat? Jak idziesz na rozmowę kwalifikacyjną to prosisz o mniejsze wynagrodzenie niż może pracodawca ci zapłacić bo mniej ci wystarczy? Czasy Bartomeu jak piłkarze golili jak frajerów Barcelonę nie są takie odległe, zatem nie rób k*rwy z logiki bo każdy jak może zarobić więcej to stara się wykorzystać okazję bez względu na skalę zarobków.
Zadaniem agentów jest negocjować możliwie duże kontrakty i wykorzystywać wszelkie sposoby do tego aby ich klienci zarabiali możliwie dużo - TO JEST ICH PRACA, zatem logiczne jest że jeśli Araujo jest profilem poszukiwanym i wymaganym m.in. przez Flicka, a idiotyczna drabinka płacowa Laporty sprawiła że jako młody piłkarz zarabiał miliony to ma możliwość wykorzystania okazji na podbicie swojej pensji kolejny raz (przy poprzednim przedłużeniu umowy podbił pensję ofertą MU).
Tak samo będzie z innymi piłkarzami, szczególnie tymi którzy reprezentowani są przez Mendesa (bardzo wielu piłkarzy Barcelony), który słynie z tego że jest w stanie wycisnąć na różne sposoby totalne maksimum ile się da. Nie po to młodzi piłkarze Barcelony wiążą się z Mendesem, aby godzić się na pierwsze lepsze oferty. Mają rodziny, mają marzenia i nigdy nie wiadomo kiedy kariera się skończy, zatem walczą o pieniądze i to jest normalne. Nienormalnym jest tworzenie drabinek płacowych w klubie, gdzie dzieciaki zarabiają grube miliony, a potem dziwienie się gdy piłkarz kończy U23 i chce zarabiać więcej.
5
@Chaoss Kościuszko też mieszkał za granicą :) Nie ma różnicy właściwie gdzie mieszkam jeśli często jestem w Polsce, mam rodzinę w Polsce i prowadzę działalności płacąc podatki w Polsce. Jako obywatel Polski i człowiek który czynnie uczestniczy w wydarzeniach POLSKICH za granicą mam prawo do swojego zdania jak każdy. Wg mnie określenie "mają do powiedzenia ci którzy dawno temu wyjechali z naszego kraju" jest bardzo przestrzelone.
@Amigo_Blanco a nie zauważyłeś że w Polsce zestawia się flagi lub godło Polski z różnymi rzeczami niegodnymi? Od flagi Polski w kupie w TVN, godła LGBP i inne wynalazki, a kończąc na złym ustawieniu flag w miejscach do tego godnych. Widziałem ostatnio konferencję w jakimś urzędzie i flaga Ukrainy była obok Polskiej po lewej stronie - tak jakby Ukraina była gospodarzem, a osoba prowadząca monolog i tak nic nie mówiła o Ukrainie. Te "inne kolorowe szmaty" to przenośnia, ale widzę zły wydźwięk obrała - chodzi o to że dla każdego kraju ich symbole narodowe to świętość i nie zestawia się na równi z czym sobie ktokolwiek wymyśli.
@Recha_0684 w tym przypadku cieszy mnie to nawet jeszcze bardziej!
7
@krzakov Przecież prawie cała aktualna sietka płac naszej kadry jest dziełem Laporty. Czyli uważasz że to nie Laporta dał przykładowo Fatiemu 14mln euro na sezon i innych piłkarzy U23 to nie on zasypał kontraktami na dziesiątki milionów euro?
Barcelona miała świetną okazję grać kartą "dostajesz szansę w pierwszym zespole, ale masz proporcjonalny do doświadczenia kontrakt", a zagrała kartą "płacimy gwiazdorskie kontrakty za sam talent" przed pokazaniem jakości w kilku sezonach. W czasach gdy podpisywaliśmy kontrakty na dziesiątki milionów euro z piłkarzami którzy stawiali pierwsze kroki w dorosłej piłce to tacy piłkarze jak poniżsi w 2022 roku zarabiali tyle i godzili się tyle zarabiać bo mieli zagwarantowany rozwój:
Bellingham - 850tyś euro netto (do 2025)
Reyna - 70tyś euro netto (do 2025)
Wirtz - 800tyś euro netto (do 2026 świeżo podpisany kontrakt)
Doku - 460tyś euro netto (do 2025)
Wydłumacz mi jak Laporta mógł dać Fatiemu 14mln euro brutto na sezon i to w czasach oszczędności? Masz odpowiedź: Mendes, mózg zniszczony przez narkotyki i krótkowzroczność bo czasy się zmieniły w stosunku do tego gdy był pierwszy raz prezydentem.
0
@Soetie Trochę nie wiesz o czym piszesz.
Jacy piłkarze zostali znalezieni i sprowdzeni przez Deco?
Chyba nie sugerujesz wymienionych piłkarzy bo to nie jego kompetencje i nie jego zasługi - to wspólna praca jego poprzedników bo jeszcze go nie było w Barcelonie a klub ich śledził. To dzieło także takich ludzi jak szef skautingu Araujo, kierownik skautingu młodzieżowego Fernandez i reszta skautów, a przede wszystkim Sergi Barjuan otworzył szkółkę na Afrykę bo Deco dalej by chciał sprowadzać i polecać do Barcelony taki szrot jak Matheus Fernandes i inne wielomilionowe wynalazki.
18
@Comentateiro Hahahahaha - tak boję się obcych i mieszkam lub mieszkałem w najbardziej wielokulturalnych krajach Europy :))))))))
Po prostu nie rozumiesz że dla wielu Polaków Polska to coś więcej niż wzmianka w dowodzie osobistym, a coraz więcej Polaków ma możliwość podróżowania po świecie, czytania zagranicznej prasy czy konfrontowania poglądów z ludźmi różnych kultur, religii czy spojrzeń gospodarczych. W dzisiejszym świecie jest coraz więcej Polaków którzy od życia chcą więcej niż miska ryżu od bezideowego barana popierającego PO-PiSy. Nowocześni Polacy chcą się rozwijać, chcą czuć się dumnie z bycia Polakami z poszanowaniem polskiej historii i takich symboli jak flaga czy godło.
Może tego nie rozumiesz bo jesteś niewolnikiem, chocaiż uśmiechniętym niewolnikiem bo skończyłeś podstawówkę lub szkołę średnią i już możesz traktować isę jak inteligencja popierająca PO-PiSy, ale tacy bezideowi ludzie nie odnoszą sukcesu nigdzie jeśli sami siebie nie szanują.
Mieszkam od kilku lat w Rennes - Polonia de Rennes et de Haute-Bretagne nawet Polskiej flagi nie może powiesić na budynku bez pozwolenia władz i to w Polskie większe święta bo Bretończycy uważają że to może mieć zły wpływ na postawy patriotyczne ludności, a jak już flaga wisi to musi być z oznaczeniem że chodzi o przyjaźć polsko-francuską. Tak samo było w UK, Belgii, Holandii, Luksemburgu i innych krajach w którym mieszkałem - władze lokalne szanują swoje barwy, swoją historię i robią wszystko aby symbole narodowe nie było rozmieniane na drobne.
Domyślam się że zaraz powiesz że cała zachodnia UE to ksenofowy... podkreślam zobacz jak świat wygląda, a potem osądzaj - bez oficjalnych wizyt państwowych nie zestawia się flag czy herbów nawet jeśli mowa o miastach partnerskich. W wielu miejscach wiszą flagi Ukraińskie w Polsce - często bywam i widzę w miejscach turystycznych - to plucie na swoją historię i poddaństwo. I nie umniejszaj mi że mieszkam za granicą - prowadząc kilka działalności w Polsce rocznie odprowadzam więcej podatków i zatrudniam więcej ludzi na umowę o pracę niż zapewne uda ci się zarobić przez najbliższe 10 lat.