La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1338 Culés

3

Podrzucam bardzo ciekawą nitkę na tt :)


6

@IronSanHybrid bardzo jestem ciekaw czy jeśli parę lat temu by rządziła PO to czy by zrealizowała inwestycje morskie związane HUB'em bo coś mi mówi że uśmiechnięci niewolnicy i inne żugajki ich popierające zapewne by uważały że to megalomania i Polska tego nie potrzebuje :)
Fajnie opisane nieco inne spojrzenie, mniej techniczne: https://www.money.pl/gospodarka/polska-rzuca-wyzwanie-niemcom-wzmacnia-porty-ale-musi-zadbac-o-bezpieczenstwo-7027445332986848a.html

0

@JarekS Ogólnie mam wrażenie, że rządzący kto by nimi nie był bardziej działają na niekorzyść niż na korzyść kraju… smutne to bardzo.

2

@IronSanHybrid dużo w tym prawdy - mamy pecha do rządzących, ale wyborcy to też jakby z syndromem sztokholmskim - zamiast patrzeć na program to skupiają się na wyborze strony wojenki politycznej. Ja PiS delikatnie mówiąc wręcz nienawidzę, ale obiektywnie jedyna rzecz która różni ich od PO to że pomysły inwestycyjne mieli, ale nie umieli się za to zabrać lub sprzedać tego medialnie. Można powiedzieć że ułamek wyszedł, ale spora część była dobra bo regularnie czytam Gazetę Prawną i na kilku płaszczyznach widać efekty.

2

@JarekS To z wyborcami fakt, niestety klasa polityczna odzwierciedla suwerena. Przykre jest to, że dla niektórych nie jest ważne co dany polityk ma do zaoferowania, a ważna jest jego przynależność polityczna. Już pal licho jego nazwisko ważne, żeby logotyp był zgodny z naszym.

Cały czas się łudzę, że może kiedyś dojadą do głosu rozsądni ludzie, którzy nie chcą być podnóżkiem dla innych państw i nie mają kompleksów w rozwijaniu siebie i kraju.

Bardzo podoba mi się określenie projekt godnościowy w odniesieniu do CPK, bo ok jest on ważny gospodarczo etc. Jednak jest to też przejaw jakiejś naszej ambicji i chęci udowodnienia, że my też potrafimy i możemy.

3

@IronSanHybrid Również podoba mi się projekt CPK, ale powiedzmy sobie szczerze - nie będzie go, bo o ile większość partii politycznych się przekonało to PO po prostu kłamie że jest na tak, a fakty są takie:


Można powiedzieć że każda osoba, która chociaż minimalnie interesowała się tematem CPK to wie że bezsensowna rozbudowa Chopina, mówienie o triporcie oraz o nowych latach realizacji 2032-2035 właściwie sprawia że temat jest zamknięty. Szczerze jestem w szoku że aż tak otwarcie może PO pluć w twarz m.in. większej części swoich inteligentniejszych wyborców. Projekt CPK jest ambitny i mogący otworzyć Polskę na świat zarówno gospodarczo jak i kulturalnie, a wiele wskazuje że PO raczej zainteresowane jest kładkami, przyklepywaniem każdego głupiego prawa jakie w UE zostanie do podpisania, dzieleniem się PKB z Ukrainą oraz pierdołąmi jak wdrażanie procedur dzięki którym do sejmu można przyjść z pieskiem. Trudno znaleźć kraj w UE, który ma mniejsze ambicje rozwojowe.

konto usunięte

0

@IronSanHybrid @JarekS
CPK powstanie, bo nasi mocodawcy chcą aby powstał. Tutaj jakikolwiek rząd w Polsce nie ma nic do gadania.

Jeśli rząd Tuska będzie podstawiał nogę, to zostanie ona złamana w taki czy inny sposób.
.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?