0

Pierwszy raz nie wystawię bo zawalili absolutnie wszyscy . Rashford nie nadaje się na lewe skrzydło , Torres przestawiany przez obrońców dramatycznie , Lewandowski katastrofa . Jedyna opcja to gdy wróci Yamal i Rapha , spróbować Rashforda na 9!tce

6

Karny kompletnie z czarnej dziury . Ronald włożył nogę za nogę napastnika a nie przed a napastnik koncertowo się wywrócił . Niemniej wiadomo, jak sędziowie podchodzą do Barcy a Ronald dał sędziemu pretekst .

2

@TheBigShow trzeba było . Zgadzam się

8

Żeby wygrać z Realem trzeba zawsze pokonać sędziego . Kamery, tłumaczenia a oni i tak robią co chcą.

0

@pax napiszę tak , załączasz swoje opracowania historyczne jednocześnie przypisując sobie monopol na prawdę . Każdy ma prawo do swojego zdania ale kompletnie nie wiem dlaczego ty uważasz że twoja prawda mojsza . Zgodnie z przyjętą przez ONZ w 1948 Konwencją w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobòjstwa , punkt 5 , za ludobojstwo uważa się przymusowe przekazywanie dzieci członków grupy do innej grupy . Vide tysiące ukraińskich dzieci ukradzionych przez Rosję . Szach i mat . Pouczasz wszystkich tutaj o tym czym jest ludobojstwo a chyba czegoś nie doczytałeś. Polecam opracowanie dr hab. Marcina Marcinko z Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego UJ, choć nie sądzę, żebyś był w stanie przyznać się do błędu . Masz prawo do odrzucania racjonalnych argumentów , ja mam prawo do własnego obiektywizmu . I z grzeczności nie napiszę, co jest obrzydliwe …. Z mojej strony koniec dyskusji .

0

@pax nie można przyjąć tylko trzeba przyjąć . Zagłodzono na śmierć kilka milionów Ukraińców . Więc wszystko to co wpisałem w 1 wpisie jest prawdą a jestem tu odsądzany od czci i wiary nie wiadomo dlaczego . Doceniam , że pojawił się ktoś kto przedstawia wreszcie jakieś konkretne argumenty . I żeby była jasność : jestem po stronie Palestyny a nie Żydów . Niemniej bezpośrednią przyczyną wojny był atak N bezbronnych , niewinnych cywili . Chyba nie muszę przypominać kto obwoził zgwałcone i zamordowane kobiety na pickupie jako trofeum. To naprawdę obrzydliwe . Mój wpis wg Ciebie obrzydliwy wg mnie nie , bo akurat MC to klub mający sponsorów arabskich . Wg jednych będzie to miec oczywisty związek wg drugich nie . Definicję ludobojstwa i zbrodni wojennych są określone więc nie ma co manipulować przekazem że to jest ludobojstwem a to nie jest . Obie wojny są też wynikiem absurdalnych błędów przywódców , którzy myśleli że będzie inaczej a potem już się nie mogli wycofać . I dziś nawet nie chcą bo wiedzą że są kompletnie bezkarni . Wg mnie obaj powinni skończyć tak samo . Ale moje oburzenie wewnętrzne co do pewnych postaw jest absolutnie zasadne : wielu nie protestowało gdy mordowano Ukraińców . Dziś wielu oczekuje że wszyscy zaprotestują przeciwko działaniom Izraela . No nie wszyscy , bo jest światowa polityka i wpływy interesów .

0

A gdyby tak Real Madryt poprosił …. Oj nie , przecież tam mało Hiszpanów w składzie , więc prosić łysego nie mają o co

3

@Kgorecki2500 bo to kluby płacą zawodnikom ogromne pensje a nie reprezentacja

0

@pax zgadzam się z Tobą w 100%. Eksterminacja Ukraińców zaczęła się w 1932 roku . Była znacznie dłuższa i znacznie większa w zakresie ofiar niż ta w Palestynie . Tak jak napisałem wcześniej . Więc jeśli rozpatrywać samą wojnę , trwa ona dłużej na wschodzie , jeśli rozpatrywać cały cykl eksterminacji również trwa dłużej na wschodzie . Gdzieś napisałem nieprawdę? Pozdrawiam

0

@addept jak już piszesz o kompromitacji to Holodomor rozpoczęcie 1932 , powstanie państwa Izrael 1948 . Zdecydowanie eksterminacja Ukraińców ma dluzszą historię i znacznie więcej ofiar . Dokładnie tak jak napisałem na samym początku . Koniec dyskusji bo zmierza to kompletnie donikąd i jeszcze mnie ktoś weźmie za rzecznika którejś ze stron toczących wojny . A ja kibicuję pokojowi na świecie . Pozdrawiam

0

@asaf zgadzam się z Tobą w 100%. Sowieci rozpoczęli ludobojstwo Ukraincow na wielką skalę gdy Izraela nawet nie było ( powstanie 1948 ), Holodomor ( 1932-1933 ).

0

@partymaker przeczytaj dokładnie to co napisałem: ludobojstwo trwa dłużej a jego skala jest znacznie większa. Dokładnie tak jest . W kwestii okrucieństwa chyba jednak Izrael nie dorówna Sovietom , choć to już jest kwestia ocenna nie dająca się sklasyfikować więc w tym zakresie nie będę polemizował czy bombardowanie dzieci jest bardziej okrutne od strzelania do nich . Tu już dyskusja zmierza w złą stronę . Generalnie przywódcy za to odpowiedzialni powinni zawisnąć by było to przestrogą dla innych . Niestety nic takiego się nie wydarzy, ale ludzie będą się mordować bez końca .

0

@Thiaggo wskaż gdzie skłamałem czy podałem nieprawdę. Poczytaj wyżej o czym napisał adept o Holodomorze na przykład . Kilka milionów ludzi zginęło śmiercią głodową . Jak chcesz to porównać do Gazy ? Historia to nie dziś i teraz , historia to cały cykl zdarzeń na przestrzeni lat , wieków czy tysiącleci . Ludobojstwo Rosji wobec innych narodów także wobec Polski jest znacznie większe i znacznie dłuższe niż ludobójstwo Izraela wobec Palestyńczyków . I dokładnie o tym napisałem . Nic innego . Ps widzisz ze żołnierze izraelscy strzelają do cywilów i słusznie cię to dotyka , mnie też . Ale mnie też dotknęło ludobojstwo gdy jedna bombą zamordowano matki z dziećmi w Mariupolu .800- 1000 osób w jednym miejscu . Izrael chyba do takich sk… jeszcze nie dotarł . I żeby było jasne , wcale nie przepadam za Żydami .

0

@partymaker no zgadzam się z Tobą , ale jaką moją tezę podważasz ? Gdzie napisałem nieprawdę lub niezgodność z faktami ?

0

@addept aż sprawdziłem definicję ludobójstwa i zgodnie z nim cała wojna na Wschodzie podlega tej definicji zgodnie z tym co Putin wielokrotnie mówił o Ukraińcach . Dokładnie tak samo jest w wojnie Izraela. Delikatną różnicą jest fakt że samą wojnę jednak zaczął palestyński Hamas. Że przypomnę nagie ciało Żydówki obwożonej na pickupie jako dowód zwycięstwa . Dziś jednak I tu i tu chodzi o wyniszczenie obu narodowości . Rosja zaczęła to dużo wcześniej , dobrze że przypomniałeś Holodomor, tego sympatycznego dziadka z wąsami - mordercy wszechczasów. Dobrze się dyskutuje z kimś kto ma wiedzę i logiczne argumenty zamiast inwektyw .

0

@addept w 90% się zgadzam . Niemniej eksterminacja w Buczy i Mariupolu nie była ludobojstwem ??? Atak na ponad 1000 matek z dziećmi w Mariupolu nie był ludobójstwem??? To jest w ogóle nieporównywalne z Gazą. Wywiezienie dziesiątek tysięcy dzieci przez Sowietów to wojna ? Zamordowanie tysięcy cywili ? Ludzie , co z Wami ? Obie te wojny są straszne i obrzydliwe a 3 przywódców powinno wisieć . Jeden z nich nie żyje , wątpię czy pozostałym dwóm spadnie włos z głowy

0

@KamilS689 mowa o ludobojstwie . Nie , nie trwa w c… dłużej . W drugim poście przytaczam konkretne daty.

0

@clyde ok , mógłbym odpowiedziec równie niegrzecznie , ale kulturalnie spytam się o konkrety . Bo wg Wiki wojna Izraela trwa 2 lata a wojna Putina 4 . Żydów bronić nie zamierzam bo nie przepadam , ale przypomnę że to palestyński Hamas rozpoczął ludobojstwo na obecną skalę zabijając setki cywili żydowskiego pochodzenia. Fakty

1

Z jednej strony ma rację . Z drugiej istnieje ludobojstwo za naszą wschodnią granicą, które trwa znacznie dłużej a jego skala jest niewyobrażalnie większa . Aaaaa czekaj bo MC to arabski sponsor …. Ale generalnie ma rację : mordowanie ludzi powinno nie istnieć a ewentualni mordercy powinni wisieć jak szyszki na sosnach .

0

@Greenalley masz racje , rzecz jasna . Tylko jeśli robi coraz mniejszą różnicę to go puszczą . Zaoszczędzą 9-10 milionów euro . To oczywiście nie nastąpi bo z Ferranem nigdzie nie zajadą

0

@BORO_12 jeszcze tydzień temu bym się z Tobą zgodził . Ale teraz Lewy mógł odebrać ruch Flicka jako votum zaufania . I jeśli tak to jak go znam jest już głową poza Barceloną. Lewy został w Barcie bo tak jak piszesz chciał wygrywać z Barcą i ponoc odrzucił giga kontrakt od Arabów . W zamian dostaje ogony od Flicka. Ja bym chyba podziękował . Cała ta nasza pisanina to spekulacje , czas pokaże jak będzie . Dobrego weekendu

0

@BORO_12 czekaj bo wydawało mi się że odniosłem się bardzo szczegółowo . Zgadzamy się że Ferran sam nie pociągnie bo wg mnie to gość który ma siły na 45 min a duzi obrońcy zgniotą go jak przepiórcze jajko. Po drugie napisałeś , że Lewy będzie jako rezerwowy grać dużo ogonów . A ja napisałem, że mam olbrzymie wątpliwości czy będzie mu się chciało grać te ogony . Jest wielką gwiazdą a ma kończyć jak jakiś cienias ? Ja bym na to nie poszedł , wszystko albo nic . On ego ma większe niż moje . Z drugiej strony mówi się że jest hiperprofesjonalistą, bierze kasę to będzie wypruwał żyły . Stąd moja myśl że w styczniu może spróbować zejść z okrętu . Flick powinien znać doskonale swojego zawodnika więc może ma jakis plan . Oby ten plan pasował do planów Lewego bo Barca zostanie z jednym przeciętnym napastnikiem.

0

@BORO_12 wiem że Ferran nie da rady . Ale patrząc na cały przebieg kariery Lewego od 1go meczu w Lechu to już jest po ptakach . Flick wyciął go z najważniejszego meczu sezonu . Jeden z dziennikarzy polskich który był na tym meczu opisał, że Lewy bardzo źle to zniósł . Zastanawiam się jak ja bym podszedł do tego zagadnienia gdzie trener daje mi kopa w zad i pokazuje , jesteś teraz drugi …. A Lewy ego ma wielkie . Więc niech się teraz Flick martwi żeby mu się Lewy już w styczniu nie spakował

0

Jednym słowem Ferran 5 x droższy od Lewego …. El Nacional czyli wieści z czarnej dziury informują że Lewy zapowiedział odejście z Barcy … niby plotki ale po meczu z PSG wcale bym się nie zdziwił . Flick stawia na Rekina to Lewy musi odejść . Ciekawe na ile znajdzie motywację by wypruwać sobie żyły w tym sezonie . Bo jak nie znajdzie to Barca wygra co najwyżej Puchar Tymbarka .

0

A mnóstwo inteligentnych inaczej pisze dziś tutaj, że jak najbardziej Yamal powinien wypruwać żyły w reprezentacji! Bo kibice chcą oglądać ! Wuj że chłopak padnie na pysk ! Kibice chcą i tyle

0

Spoko. Z Valencią nie zagra ale mnóstwo dziwnych ludzi tutaj twierdzi że w reprze powinien grać ile się da . Pozdrawiam serdecznie niezbyt ogarniętych ps pisze o zajechaniu młodego organizmu już od kilku miesięcy - nie cierpię mieć racje w takich sprawach ….

1

@polcza i dlatego prowadząc 3:0 Yamal grał nadal na środkach przeciwbólowych , de facto kontuzjowany . A potem nie zagrał w 4 meczach u swojego pracodawcy . Koniec dyskusji

2

@kanver_ nie dyskutuj z nim…nie ma sensu . To musi być fan Realu skoro chce zamordować FC Barcelona . Bo na przykład mnie kadra Hiszpanii interesuje znacznie mniej niż FC Barcelona

0

@danijacek Chodzi o to że musi grać w kadrze bo takie są przepisy . Choćby k…. nawet nie chciał . Gra za darmo a jego pracodawca ma z tego same kłopoty

0

Łysy wuj . Gaviego wykończył , Pedriego prawie teraz weźmie się za Yamala . Mógł szczerze powiedzieć, że nie lubi Barcelony , woli Madryt i zrobi wszystko by zajechać jej graczy …

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?