2

Manchester United widzę, że stabilnie. Na tę chwilę 7 pkt nad strefą spadkową

3

Robert Lewandowski miał pecha urodzić się w kraju, który nie należy do ścisłego piłkarskiego topu. Tym samym nie miał realnej szansy na osiągnięcie wielkiego sukcesu w piłce reprezentacyjnej. Powoduje to, że na koniec jego kariery piłkarskiej pytanie czy był najlepszym środkowym napastnikiem w historii będzie kontrowersyjne. Pewnie wielu powie "nie był, bo nie można stawiać go w jednym szeregu z Ronaldo (prawdziwym) czy Gerdem Müllerem, którzy wygrali Mistrzostwo Świata". Niektórzy jeszcze wspomną Van Bastena, bo będą mieli w pamięci słynnego woleja w finale Euro 88. Gdyby tylko Robert osiągnął jakiś sukces reprezentacyjny, to odpowiedź na to pytanie byłaby prosta - tak był najlepszą 9 w historii. Na poziomie ligowym w golach ustępuje tylko Messiemu i Cristiano (którzy są poza jakąkolwiek konkurencją, trochę jakby uprawiali inną dyscyplinę sporu). Na poziomie Ligi Mistrzów ustępuje tej samej dwójce. Wygrał potrójną koronę. W tym samym sezonie zdobył też potrójną koronę króla strzelców. Taka sztuka udała się jeszcze tylko Cruiffowi. Tytułów mistrza kraju i króla strzelców rozgrywek krajowych nawet nie liczę. Ale... No właśnie nie ma sukcesu reprezentacyjnego, choćby mistrzostwa kontynentu jak Van Basten. Pomimo, że pozostali środkowi napastnicy nie dorównywali Lewemu skutecznością, utrzymaniem poziomu przez lata, sukcesami klubowymi, to dla niektórych zawsze będzie "ale" przy pytaniu o najlepszą 9 w historii. To pokazuje, że miejsce urodzenia też jest ważne przy takich rozważaniach. Gdyby urodził się po drugiej stronie Odry to miałby Mistrzostwo Świata i pewny tytuł najlepszego środkowego napastnika w historii. Przed Robetem byli zawodnicy którzy mierzyli się z tym samym problemem (np. Hagi czy Stoiczkow) i będą po nim (np. Haaland), ale u Lewego to chyba najmocniej widać. Chyba jednak, patrząc na całokształt kariery, to moim zdaniem jednak najlepsza "9" w historii, nawet przy całym "ale" o którym wspomniałem powyżej.

1

Oglądam powtórkę wczorajszego meczu. Wszyscy mówią, że Lucas Vázquez jest beznadziejny. Ale moim zdaniem on jest jeszcze słabszy niż się o tym mówi. Przy pojedynkach z Raphinią przy 3 i 4 bramce to taki poziom 1 ligi polskiej.

0

@tbas Stąd napisałem, że wielu zastanawiało się jak można zmieścić Mbappe i Viniciusa na boisku i póki co odpowiedź brzmi "nie można".

3

Wczorajszy mecz podkreślił to co było wiadomo od początku, mianowicie Mbappe nie nadaje się na pozycję nr 9. To świetny piłkarz, ale nie na tej pozycji. To skrzydłowy, czy schodzący napastnik (nawiązując do pozycji z Football Managera), ale nie śroodkowy napastnik. Ta pozycja nie tylko zabija jego naturalne atuty (szybkość, dynamika), a wręcz powoduje, że przynoszą one szkody. Bo tyle spalonych w jego wykonaniu wynika, że od początku kariery zaczynał rajdy z piłką z głębi pola i naturalnie musiał szybciej zarywać się do piłki, żeby na pierwszych metrach zyskać przewagę nad przeciwnikiem. W przypadku środkowego napastnika, balansującego na linii spalonego, ta reakcja nie może być tak dynamiczna, bo inaczej dzieje się to co wczoraj, czyli spalony za spalonym. Dlatego jak przychodził do Realu wielu mówiło, że może być problem, aby zmieścić jego i Vinicjusa na boisku. Wszyscy byli jaki plan na to wymyśli Carlo Ancelotti. Póki co nie wymyślił żadnego i te problemy Mbappe są takie jak się spodziewano. A nawet większe, bo Mbappe nie daje rady na wielu płaszczyznach. Zobaczymy jak będzie później.

0

@Kondziu_FCB Myślę, że to unikalna szansa, aby po tylu latach znowu obrońca dostał Złotą Piłkę. Nie wydaje mi się, aby w kolejnych sezonach była równie słaba konkurencja

1

Umówmy się, w tym sezonie cały środek pola Realu trzyma się jako tako dzięki Valverde i krótkimi wejściami Modrica. Reszta na poziomie środka tabeli. I to niekoniecznie La Liga.

0

@Herato "Środkowy pomocnik nowego typu" Tchouaméni zatrzymał się w rozwoju i niewiele daje poza siłą fizyczną oraz ostrymi faulami. Zamiast kupować go za 80 milionów euro mogli wziąć Jacka Góralaskiego za dwie skrzynki wódki.

0

@Irmscher10 gość za dwa miesiące będzie miał 26 lat. W swojej grze opiera się głównie na szybkości i dynamice. Taki średni następca Leo i Cristiano bym powiedział

0

@Zieliniak Tak będzie!

4

Wszyscy zachwycają się tym jak Lewandowski gra pod Flickiem. Ale to można odwrócić i pokazać jak Flick funkcjonuje mając w składzie Lewandowskiego. Wszyscy Flickowi wypominają porażkę z reprezentacją Niemiec. Fakt, że Niemcy odpadli w grupie Mundialu 2022, co było kompromitacją. Tylko paradoksalnie na tamtych Mistrzostwach Niemcy wyglądali bardzo dobrze do momentu wykończenia akcji. Tworzyli mnóstwo sytuacji tylko brakowało skuteczności. Brakowało klasowego napastnika, typowej 9. Po prostu Flickowi brakowało takiego Lewandowskiego. Z nim w składzie Niemcy mogłyby namieszać na tamtym Mundialu. Czyli to uzależnienie na linii Lewandowski - Flick jest obustronne.

1

@J4no jak z Osasuna czy Monaco?

2

BTW, Pena dziś zamknął mi mordę

0

Tak jest!!!

0

1

Prawdziwa Barcelona wraca kiedy po 4-0 na Bernabeu masz niedosyt, bo tu powinno być 6-0

0

Dawać manitę!!!

1

To jest czerwona kartka

1

@macio_944 Należy się wszystkim którzy zostali z Barceloną pomimo puszczania sobie słynnego wywiadu Grzegorza Skwary po niemal każdym ważniejszym meczu w ostatnich latach.

4

Chcę, żeby rozwalili ten Real w drobny mak. Po meczu z Romą słuchałem You will never walk alone. Rok później w rytm tej piosenki przeżyłem klęskę na Anfield. Później historyczne upokorzenie z Bayernem. Potem wpier... od PSG, Benfiki i innych, dwa razy bez awansu do fazy pucharowej LM, a potem znowu wpiernicz od PSG. I po każdej porażce siadałem znowu przez telewizorem, zakładałem barwy, pisałem, że jeszcze wrócimy. Chyba mi się k...a coś należy!

0

@partymaker Oj stresik jest...

0

Goooool dla pastuchów grających z innymi pastuchami u których gra też Cristiano Ronaldo. Przełączałem programy i trafiłem na mecz Ligi Wielbłądów i postanowiłem coś obejrzeć. Jako Ekstraklasa nie powinniśmy mieć kompleksów

1

@Eto'o9 R10 Ciężko mi zliczyc ile razy wysyłałem ten filmik znajomym. Tym którzy też są za Barcą i tym którzy się z Barcy śmiali. Mam nadzieję, że to jest TEN sezon

1

Dobra, to kiedy przychodzi ten Nico?

1

Najlepszym znakiem czasów jakie nadeszły jest to, że pierwsze co poczułem po ostatnim gwizdku to lekkie rozczarowanie, że nie było manity

0

Wydaje się, że to stłuczenie

1

Lewy okradł z asysty Lamine

0

TO JEST RONALDINHO

0

W tej chwili mam 21 zielonych herbów. Przydałoby się 37 komentarzy.

0

@dzefrej234 2015 rok i rozpędzone MSN w drodze po potrójne koronę. To ten mecz w którym Messi wkręcił Boatenga w ziemię

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?