1

Poda mu, nie poda, usmiechnie, dziwnie sie spojrzy, odburknie, pominie... hmmm bedzie na co patrzec.

0

Dziś w Tuson oraz Soma FM
Steve Roach (Night of the Living Fest)
Presented by HOCO Fest

0

a na Pewno jest Przerysowane?

0

@SeeleyBooth "czostkowy"

0

@Nigaki kiedyś dużo pisałaś na te tematy

0

Coś dla Ciebie @SeeleyBooth "śmiać się do rozpuchu"

0

@marcin000019 a więcej polecam niż nie polecam - nie lubię aromatyzowanych
Długo czekasz

0

@Nigaki a "Super Drags" dobry ?

0

@marcin000019 jak tam yerba?

4

@SeeleyBooth Z innej dziedziny i raczej zwiazany tylko z pewna czescia tej dziedziny - Piotr Kosinski (rock, art rock, rock progresywny), Jerzy Kordowicz (muzyka elektorniczna), Marcin Kydrynski (Jazz), Piotr Kaczkowski oraz ten, ktorego nie ma, a dzieki ktoremu mamy wspaniale tlumaczenie min. Bondow i Pythonow - Tomek Beksinski - rowniez zwiazany z muzyka (Joy Division, La Crimosa, Genesis, Legendary Pink Dots, van der Graaf Generator, PInk Floyd, King Crimson , Camel, Anathema, Dead Can Dance itd.)

0

@krzychu1526 "Mendl's "

3

@kenneth99 Polska Maszyna.

9

@Hushovt polecam Hepaslimin

0

@SHIBA Ale Mieszka I to chyba kazdy zna, no i Ojca Chrzestnego?

0

@SHIBA z pamieci?

0

0

John Frances Dooley (DCD)
http://tiny.cc/vjhkfz

0

@zadafcb Tanczac w Ciemnosciach, a moze A.I.?

0

@krzychu1526 Tego filmu nie znam, chociaz dla samego Duvalla trzeba pewnie obejrzec. Phoenix w Walk the Line jako Cash swietny.

0

@Colon Gospodarz: To nie jest odpowiedni moment.
Gospodyni: Ależ prosimy. Niech pan wstąpi na drinka. (otwiera szerzej drzwi) Proszę.
(akcja przenosi się do wnętrza domostwa, gdzie przy zastawionym stole siedzą goście)
Gospodyni: (do gości) Przyszedł człowiek z wioski. (do Śmierci) Proszę wejść.

(przedstawia gości) Pan Howard Katzenberg z Filadelfii, jego żona, Debbie. A to Jeremy i Fiona Smythe z Portland.Fiona: Dobry wieczór.
Gospodyni: (przedstawiając) To pan Śmierć.
(Śmierć podchodzi do stołu, na twarzach gości widać zdziwienie)
Gospodyni: (do męża) Nalej panu drinka, kochanie. (do gości) Pan Śmierć jest kosiarzem.
Śmierć: Ponurym Kosiarzem.Gospodyni: (żartując) Nic dziwnego, przy takiej pogodzie. (śmieje się wraz z gośćmi)
Howard: Chyba niewiele pan dzisiaj skosił, panie Śmierć.
Śmierć: Jestem Ponurym Kosiarzem
.Gospodarz: (do gości) Niezbyt rozmowny. (do Śmierci) Pański drink.
Gospodyni: Proszę usiąść.
Debbie: Rozmawialiśmy właśnie o problemach trzeciego świata...
(Śmierć przewraca kieliszek z winem, na twarzach gości pojawia się zdziwienie)
Gospodyni: (lekko zaskoczona) Woli pan białe? Niestety, piwa nie mamy.
Jeremy: To naprawdę dobre wino.
Śmierć: Nie jestem z tego świata. (mówiąc to, prznika przez stół i staje w jego środku)
Goście: Wielki Boże!
Śmierć: Jestem Śmierć.
Debbie: Niesamowite. (pogodnie, jakby traktując całe zdarzenie w kategoriach żartu) Dopiero co rozmawialiśmy o śmierci.
Gospodyni: Właśnie. Czy śmierć to naprawdę koniec?
Debbie: Tak twierdzi Howard, mój mąż. Nie lubi podpierać się słowami takimi jak „dusza” czy „duch”.
Śmierć: Nic nie rozumiecie.
Debbie: No, nie. Faktycznie nie.Howard: Coś panu powiem.
Śmierć: Wy nie...
Howard: Chwileczkę. Pragnę podkreślić niezwykłe znaczenie tego doświadczenia.
Gospodyni: Bardzo się cieszymy, że pan wpadł.
Howard: Pozwolicie mi skończyć?
Debbie: Panie Śmierć, czy istnieje życie pozagrobowe?
Howard: Kochanie, pozwól mi...
Gospodyni: Może napije się pan sherry?
Howard: Chcę coś powiedzieć...
Śmierć: (zdenerwowanym głosem) Cisza!
Howard: Czy mogę coś powiedzieć?
Śmierć: (krzycząc) Milczeć! Przyszedłem po was.
Gospodyni: (niepewnym głosem) To znaczy...
Śmierć: Zabieram was. Przybyłem tu w tym celu. (gospodyni łapie się za pierś i siada) Jestem Śmierć.
Gospodarz: On wyraźnie psuje nam wieczór.
Howard: Nie sądzę. Pozwól, że powiem, co myślę. Moim zdaniem to bardzo pouczające doświadczenie.
Śmierć: (ze zdenerwowaniem) Zamknij się! Milcz, Amerykaninie! (wskazując kością palca wskazującego na Howarda) Bez przerwy gadacie, wy Amerykanie. Gadacie i gadacie. Mówicie: „pozwól, że coś ci powiem” albo: „chcę właśnie powiedzieć”. Teraz jesteście martwi, więc stulcie gęby.
Howard: (z niedowierzaniem) Martwi?
Śmierć: Martwi.
Gospodyni: Wszyscy?
Śmierć: Wszyscy.
Gospodarz: (ze zdenerwowaniem) Słuchaj pan! Wchodzisz tu nieproszony, tłuczesz kieliszki, i oznajmiasz, jakby nigdy nic, że jesteśmy martwi! Przypominam, że jesteś gościem w tym domu!
Śmierć: (wsadzając gospodarzowi palec wskazujący w oko) Siedź cicho! Wy, angole, jesteście tacy, kurwa, pompatyczni. Żaden z was nie ma jaj. (gospodyni, grana przez mężczyznę, otwiera usta ze zdziwienia)
Debbie: (pogodnie) Mogę o coś spytać? Jak mogliśmy wszyscy umrzeć jednocześnie? (na twarzach pozostałych maluje się to samo pytanie)
Śmierć: (wskazując palcem przyczynę) Sałatka z łososia.
Gospodarz: Kochanie, czyżbyś podała łososia z konserwy?
Gospodyni: Jest mi śmiertelnie głupio.
Śmierć: Czas nadszedł. Chodźcie. Chodźcie za mną.(Śmierć wychodzi ze stołu i udaje się w kierunku wyjścia; gospodarz wyciąga z komody pistolet i strzela do Śmierci, ta obraca się do niego)
Gospodarz: (przestraszony) Chciałem tylko sprawdzić. Przepraszam.
Śmierć: Chodźcie za mną. Natychmiast. (przesuwa ręką w powietrzu, goście opadają, po czym z ciał wychodzą dusze) Idziemy.
Dusza gospodyni: Sprzedawca obiecał załatwić świeżego łososia. Zawsze był bardzo solidny.
Dusza Debbie: Ale ja nie jadłam sałatki...

Jest Gwiazdka w niebie,słychać dzieci śpiewJest Gwiazdka w niebie,dźwięk dzwonów niesie sięJest Gwiazdka w niebieI choć z góry pada śnieg,
jest ciepła noci każdy gość w krawacie bawi sięJest Gwiazdka w niebie,w telewizji leci film Musical co godzinę, oraz Szczęki, części trzy
Prezenty dla każdego sąi niespodzianek moc –Walkman Sony, słuchawki hi – fii gier video stosJest Gwiazdka, jest Gwiazdka w niebie! Hip, hip, hip, hip hurra! Codziennie jest Gwiazdka Jest Gwiazdka w niebie, hip, hip, hip, hip hurra! Codziennie jest...
Opis: piosenka finałowa, śpiewana w niebie, gdzie znaleźli się wszyscy bohaterowie filmu. W czasie jej wykonywania powracający dzwon przewraca anioła, podnoszona przez Józefa Maria dziurawi głową dach szopki betlejemskiej, trzej królowie wędrują z wózkami sklepowymi pełnymi prezentów, a wykonawca piosenki chwyta kobiety grające aniołki za plastikowe piersi oraz klepie po pośladkach.

ps. bardzo lubie moment, gdy oprocz dusz bohaterow ulatuja tez duszyczki samochodow, ktorymi przjechali....

@Ratamahatta slucham?

1

SPOJLER, "Sens Zycia".
Wietrzna pogoda, personifikacja Śmierci puka do drzwi domostwa; po dłuższej chwili otwiera gospodarz)
Gospodarz: Słucham? (patrzy na kosę) Chodzi o żywopłot? Przykro mi, ale...
Śmierć: Zbieram czarne żniwo.
Gospodarz: Co?
Śmierć: Jestem Ponurym Kosiarzem.
Gospodarz: To widać.
Śmierć: Jestem Śmierć.
Gospodarz: Tak, ale mamy gości z Ameryki na kolacji.
Gospodyni: (z głębi domu) Kto to, kochanie?
Gospodarz: Jakiś pan Śmierć przyszedł coś skosić. Chyba nie potrzebujemy jego usług.
Gospodyni: (podchodząc do drzwi) Witamy. Nie każ mu tak stać. Zaproś go do środka.

https://geekoutsw.files.wordpress.com/2016/04/maxresdefault1.jpg?w=640&h=360

0

@Kajtek77 elegancko

1

@kerouac Carrillo, dobry avatar!

0

@kerouac brzmi troche jak zazdrosc.
Poczytaj o Kurtyce i stylu alpejskim.

1

@kerouac A ja czasami odpowiadam, jesli znam intencje pytania.
Nie musisz pamietac o polskich himalistach, nie musisz wiedziec, ze istnieli, mozesz tez uwazac, ze to sport dla zakompleskionych egocentrykow lub dla ludzi skrajnie nierozwaznych. Roznie to bylo oceniane.
To po prostu dyscyplina z najwieksza smiertelnoscia, ale jest tez masa innych, gdzie ludzie czesto umieraja.
Bylismy w pewnym okresie takim Ronaldinho wspinaczki i czasem mozna o tym przypomniec.
Lista w video nie jest pelna - niestety stale sie powieksza.

0

@kerouac A skad ja mam to wiedziec?

0

Polskie Himalaye, "Nie zapominajcie o tych, którzy w górach zostali"


6

"Nie stójcie nad moim grobem i nie płaczcie;
Nie ma mnie tam. Ja nie śpię.
Jestem tysiącem wiatrów, które wieją;
Jestem diamentowym blaskiem na śniegu;
Jestem światłem słonecznym na dojrzewającym zbożu;
Jestem łagodnym jesiennym deszczem;
Kiedy budzicie się w porannej ciszy,
Jestem śmigłym lotem cichych ptaków.
Jestem łagodną gwiazdą, która świeci w nocy.
Nie stójcie nad moim grobem i nie płaczcie,
Nie ma mnie tam."

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?