Borneo
Dołączył/a: maj 2018
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@urbipl tylko przez ile sekund on go widzi jak mu wyszedł z za kierunkowskazu w praktyce.....to nie to samo co byłby caly czas widiczny a ma samochód też za sobą.Gdyby z tylu nie stal samochód to ok ale to spowodowalo że jechal za jego siedzenieniem nawet nie w środku....
Barszo niefortunna sytuacja...
0
@urbipl oczywiście dlatego widzę jakie problemy mógł mieć wychodzący.....
1
@Dari0G Może dykcje mam profesjonalnie zrobioną:)
0
@urbipl mysle ze jeski spojrzal w biczne lusterko ti nie bylo mowy o zobaczeniu riweru patrzył na samochody.Rower też przemieszcza się szybciej niz pieszy sztbko mu wyskoczył tak naprawdę.Gdyby jechał po lulicy hak hada samochody byłby widiczny.Gdyby go udeżył to mozna mu zarzucić ze noe oatrzył w lusterko.Pewnie był skupiony na bocxnym lusterku.
0
@Gaucho to zależy od kasy za ile mialby zostać on po chorobowym jest naszym najleoszym stoperem.
1
@Aragorn33 wątpliwa wygrana republikanow w wyborach....
0
@draxidox
Wprowadzenie drastycznych ceł: Parlament Europejski i Rada UE wynegocjowały porozumienie wprowadzające rygorystyczne bariery. Od 1 lipca 2026 roku roczny limit bezcłowego importu stali spoza UE zostanie obcięty aż o 47% (do poziomu 18,3 mln ton). Każda tona importowana powyżej tego progu zostanie obłożona podwojonym cłem w wysokości 50%.Zasada "wytopu i odlewu": Nowe przepisy wprowadzają system śledzenia pochodzenia metalu. Kraj, w którym stal została fizycznie przetopiona w piecu, uznaje się za kraj pochodzenia. Uniemożliwi to Chinom omijanie restrykcji poprzez wysyłanie surowca do montowni w Azji Południowo-Wschodniej i dalszy reeksport do Europy.Wpływ CBAM: Od początku 2026 roku pełną parą działa unijny mechanizm CBAM (cło węglowe). Chińscy producenci, których huty opierają się na wysokoemisyjnym węglu, muszą ponosić dodatkowe wysokie opłaty rekompensujące emisje CO2.
Indie
Europa jest kluczowym rynkiem dla indyjskiej stali, stanowiąc około 25% jej eksportu. Wraz z rozwojem mocy produkcyjnych w Indiach (cel: 300 mln ton do 2030 r.), napływ indyjskiej stali do UE staje się wyzwaniem dla europejskiego przemysłu hutniczego.Kluczowe informacje na 2026 rok:Zwiększony eksport: Indie intensywnie eksportują do UE stal, w tym głównie produkty o wartości dodanej, jak stal powlekana (80% dostaw) oraz blachy.Umowa UE-Indie: Nowa umowa handlowa wprowadza bezcłowy kontyngent dla stali z Indii, co niepokoi europejskich producentów, w tym polskich.Ochrona rynku: Od 1 lipca 2026 r. UE planuje podwoić cła na import stali, aby chronić rodzimy przemysł, co jest reakcją na presję konkurencyjną, m.in. z Indii.CBAM: Mechanizmy granicznej kompensacji emisji CO2 (CBAM) wpłynęły już na rynek, wymuszając dostosowanie indyjskiego eksportu.
Chiny
Unia Europejska ściąga ogromne ilości stali z Chin, co stanowi jedno z największych wyzwań dla europejskiego przemysłu hutniczego. Chiny zmagają się z potężną nadprodukcją wewnętrzną i masowo eksportują tani, subsydiowany surowiec na rynki zagraniczne.Sytuacja ta wywołała jednak zdecydowaną reakcję Brukseli, a rok 2026 przynosi fundamentalne zmiany w handlu stalą:Zalew tanią stalą: W ostatnich latach chiński eksport uderzał bezpośrednio w europejskie huty (w tym polskie podmioty jak Stalprodukt czy Cognor), drastycznie zaniżając marże i zmuszając lokalne zakłady do ograniczania produkcji.
0
@urbipl to są mrzonki kazdy uczestnik ruchu musi być ostrożny łącznie z pieszym na pasach. Jeśli pieszy na pasach czyta info na tel czy co kolwiek dostanie mandat jak go złapią.Tu masz za samichidem drógi samochód. Masz ograniczone pole w lusterku w samochodzie a on jechał dokladnie za fotelem kierowcy.Wyskoczył w istatniej chwili wyprzedzając samochód.To nie jedt sytuacja w której riwerzysta jedzie po ulicy i widać go w bocznym lusterku.On wyorzedza ten samochód.Absolutnie kierowca mógł go zwyczajnie nie widzieć.To mocno nieszczęśluwa sytuacja.
0
@pluszek co znaczy Europo dokąd zaszlaś!!!!!
Europa nie jest biedna wtęcz przecisnie.Nie przyoadkiem to do Europy emigrują.
Problem jest w energii i w tym ze putin zaatakował Rosje.A opec+ usa czy norwegia wykorzystaly sytuacje obecnie problem to Ormuz.
Zawsze jak kupujesz od kogoś ropę , węgiel, gaz musisz płacić marze i będzuesz o nia w gorszej sytuacji od państwa którego kupujesz.
To co robi Europa to stawia na odnawualne źródla i wchodzi w atom.Nikomu nie mususz płacic characzu.Ale aby system działał to musisz mieć
Sieci
Fotovoltaike
Turbiny wiatrowe itp....
Magazyny energii
Wtedy oze dziala - obecnie w europie problemy są z sieciami i magazybami energii
Rozwija sie kwestia atomu w Europie.
Ale całość pozamia fuzja czyli sztuczne slońce ale to pewnie za 10 lat.
Europa nie jest konkurencyjna ppd kontem energii i dlatego inne kraje się wynoszą.
Natomiast koszty wejścua do atomu i oze sa duże ale użytkowanie tanie bo nikomu nie płacisz characz.Natomuadt budowa systemu będzie trwala jeszcze z 10 lat.
Mówienie dokąd Europo zmierzasz jest tu nie adekwatne bo Europa swoje robi ale nie zrobi tego w 4 lata.Ppza tym podpuauje akternatywnw umowy od opec+ usa , chin .i to sa umowy japoni , Australi , ameryki płdn , Afryki , Indii na surowce ziem żadkich itp.pp to aby mieć micniejszą jarte przetargową.Ale cel to dyzerfikacja od krajow poza Europy i wlasna produkcja energii.
0
@MessiForeverTheBest
Jest wiele świetnych rzeczy ale mega fajną przyjemnością jest jak na 3 dniowy kongres salsy gdzie przyjeżdza po 3 tys osób z calego swiata. Masz 3 dni warsztatow z róznych styli , 3 imprezy do rana i koncert okiestry salsy kubańskiej na żywo do której mozesz sobie potsńczyć.
Super sorawa....polecam!!!!
0
@RoberDzik w sumie jesten zaskoczony ze nikt nie lubił Zidana facet pasował do nss nie do Realu a cuda robił w reorezentacji .Ale moze byl tez trenetem może to .Bo on powinien grać u nas.
0
@MessiForeverTheBest to może być mambo - cross body chodź on jest za bardzo przed nią.Taniec zajebisty temat.
0
@RosjaninBut ale wystarczyło że Jarosław sibie z brata na swoje podobieństwo chciał Króla zrobić.Zgoda w narodzie poszla .
Problem to uprawianie polityki na szukaniu wrogów zewnetrznych i weŵnetrznych.Kosztem tego to słabe państwo bo nie ma silnego państwa bez zjednoczenego narodu.Tu masz celowy podział narodu na lata.
Wrogowie zewnętrzni
Niemcy
Ue
Była Rosja - obecnie pis robi z nawrockim polityke pro rosyjska ( ppparcie dla orbana , blokada safe, blokowanie ustawy kryptowalut, brak nominscjibw slużbach czy wśród generalow, chęć ujawnienie rapotru wsi czylo zdradzanie kuch służb .Mówienoe o zadluzaniu to atak na kupno broni przeciw Rosji a sami zadłużali.
w powołanej przez prezydenta Karola Nawrockiego Radzie Nowych Mediów zasiada influencer Paweł Swinarski (Svinarski), którego polskie państwowe instytucje bezpieczeństwa wprost oskarżają o szerzenie rosyjskiej dezinformacji i propagandy.Dzialalność Antka , popirranie ruskiego kandydata ns prezydrnta Rumuni.
Nie zaliczam Rosji jako wroga pisu to się zmieniło.Wczesniej zbroili Polskę dostarczali broń ukrainie teraz nie można zaliczyć Rosji do wrogów.Zresztą Medvedev stwierdził w tej chwili jest wybór miedzy Niemcami a Rosją a pis atakuje Rosję i iprawia cała propagande anty Niemiecką.
Pis jeszcze finansowanie przez ruska mafoe zonda krypto zobry wiplera repibliki.2 weta nawrockoego.
Wrogie wewnetrzni to partie ktore rządzą,grupy spoleczne lekarze pielegniarki nauczyciele niepełnosprawni lgbt kobiety.
Jest to celowe pp to aby jednoczyc wyborców kosztem.wspolnej jedności
0
@stone80 on nie mial szamsy go nawet zobaczyć mial inny samochód za sobąa ten samochod jest troszkę schowany i w ostatniej chwili wyskoczył lustrko tu nic nie da
0
@urbipl nie ma szans aby go widział miał drugi samochód za soba i jechal w martwym punkcie
0
@Zoker ja myślę że Karol im powinien ustawki zorganizować;)
0
@RoberDzik jako zawodnik to Zidan i stary Ronaldo
1
Coco wygrala z Andreevą ale mecz trwal okolo 2:15 i dawno nie widziałem aby ktoś tak gonił Coco to dobrze bo może wyeliminuje ją Cristea która grała krótko.
0
Czyli perez nie mowi jak chce uzdrowić Real madryt, tylko że nie będzie czytał gazety , że nie ma raka i ze walczyvz negreidą.
Hm w sumie to dobrze że prezes bie ma raka .
Ta konferencja to dla nas dobre wieści .Tylko cxy oprócz info o rakau to cxy cala ra konferencja to dobre info dla kibicow RM.raczej powinni się martwic.Bo ze słow pereza wynika ze sa the best.....
0
@esem91 moze tak być nawueszchnia pomoże
1
@tomek8756 albo mu sie do końca w głowie przewróci ......albo to go zmieni....
0
@esem91 to prawda tylko czy da radę utrzymać taki poziom do finału.W drugim secie miała problemy.Nasza i tak musi pokonać Peguke to mega niewygodny przeciwnik.Potem Rybakina i raczej Switoline pokona dopoero potem Andreeva albo Coco lub Rumunka.Ale dojście do finalu to mega trudne zadanie.
1
Odpadła Ostapienko.O jedną trudną rywalkę dla Igi mniej.
0
@Marcelinho99
Pytanie jest kogo sprzedadzą i kogo kupią.
Do Realu pasuje
Vini
Mbappe
Tu pytania są 2 czy Mourinhio nad nimi zaoanuje.
Być moze sprzedanie 1 byloby dobre .
Mbappe tam gdzie vini sorzedać voniego i kupic halanda to byłby ideal fla nich.
Obaj w teirii do Rsalu pasują
Zosrawiłby Arde bo dobrze rizgrywa i strzela w polu i okolicach pola karnego.
Dalej na defensywnym pomocniku zostawiłbym Aurélien Tchouaméni
Na obronie Valverde jeśli Mourinhio nad nim zapanuje może być dka nich przydatny ma strzał.
Z obrony może jeszcze Asensio nie lubię go i dkatego do nich pasuje ale walczy .na koniec bramkarz.
Być może zostawiłbym na rok Huseina aby przyjrzał mu się inny trener .Jeśli nie to za rok sprzedać.
Reszta nie robi szału.
Trzeba kupić i sorzedać sporą liczbę zawodników.Pytanie czy są dostępni lepsi.Odbudowa to 2 sezony bo ci co orzyjda mogą nie wypalić.Nie wiadomo czy trener ma tyle czasu......U nas od odejścia do dzisiejszego czasu to na każdą pozycje kilku xawodników.Być moze musi to zrobić Real.
Czy Mourinhoo te rozkaoryszone gwiazdy ogarnie ciężko powiedzieć
0
@majkiii dalej nasi stoperzy nie konttoluja tego co jest z tyłu.zto musiałby zweryfikować w formie Mbappe.Chodź postęp zrobił
0
@Dankho94isback o i co sie wydarzyło w tej LM Cubarsi czerwona kartka Eric czerwona kartka co zrobił Cubarsi w mecxu z interem karny na Martinezie.....Pyfaniw jak Martin będzie biegał po 30.Chodź większy problem to Cubarsi Martin bardziej mo orzypomina stopera.Cuoarsi to kandydat na defensywnego pomocnika.Jak zagraja mu za plecy stoper to wyczyści.Nie grają za wysocy ani za szybxy.Jak coś spieorzy to obrona to naprawi.za pptrafi rozegrać czy wyprzedzić przeciwnika nie potrzeba tu szybkości a wyczucie rytmu.Przeciwnik noe wie kiedy reagujesz.To mu wychodzi.Dla mnoe Cubarsi tp życiowy błąd Flicka.Martin to nie mój ideał ale widzę go na tej ppzycjo wyżej niż Cubarsiego.
0
@Dankho94isback ma znaczenie bo to słabo o nim świadczy tak naprawdę ale i po reakcjach.
Człowiek zaczyna tracić na szybkości i sprawności fizycznej zazwyczaj po 30. roku życia, kiedy to procesy starzenia się organizmu (zmiany wsteczne) zaczynają przeważać nad procesami regeneracji.
0
@mientusek1407 to i tak dużo pytanie cxy wrócą cało.I kto za nich pojechał.
0
@olafadamski
Barca Ma problem za obroną Martin ppradzi soboe z wolnymi zawodnikami problem jest z sxybkimi.Martina wyprzedził 36 latek.Bastoni jest nuewieke szybszy może sie zdażyć że do tego systemu obaj się będą nie nadawąć
0
@BORO_12 to noe kwestia ryzykownego stylu.Cubarsi jest za wolny nie dogoni Mbappe czy innego topowego zawodnika nie wejdzie przed nuego nie przeochniego będzie oglądał jego plecy .U nas to mize zrobić Andreas albo w formie Araujo.
Maldiniego wyprzedził dziadek 36 letni i strzelił groźnie na bramkę.....tylko Garcia ktory wyszedł do niego sprowokował zły strzał obok.Cubarsi nie ma planu B a Martin to z sxybkościowcami będzue miał problem.A na poł finały LM graja zawodnicy szybcy.Cuvaesi noe na wszystkie zespoly la ligi się nadaje.Gdyby grał Mbappe strara 1 bramki prawdopodobma on nam nastrzelal q2 bramek biorac pod uwagę też psg w tealu 7 albo 8.nie jest to kwestia tylko stylu.Jest to kwestia posiadania wolnych obrońców ktorzy nie dadzą soboe przez to szansy na interwencje.Wystarczy że będzie sytuacja jak teraz bez Yamala i Raphini jak teraz ze Raphinia grał 20 min A zagramy z Bayernem i psg.Z nimi nie odrobimy wyniku.Bo teraz mialeś Real spóźniony bez walki.Tam tego nie dostaniesz.Dlatego mówię wysokim presingiem i z kontuzjami nie zalatwisz kwesti straty za plecami obrońcow to mrzonki.