Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Messto Wstydź się zatem :)
Każdy może mieć swoje zdanie. Nikogo nie zmuszam żeby się że mną zgadzał. Tylko daruj mi proszę wstawiania niepowiązanych linków z miną znawcy jak naiwny kolega powyżej.
0
@kamilo0066 miałeś podać konkretne przepisy a podajesz linki do jakiś zupełnie nie związanych sytuacji i jeszcze wydaje Ci się że jestem mądry? :D
Dobre :D
Słowo klucz zamykające dyskusje to pozdrawiam a nie dziękuję.
Pozdrawiam ;)
0
@kamilo0066 które przepisy tak mówią panie ekspertę
0
@Bobo25 I znowu to samo. To jest właśnie głupie w porównywaniu takich sytuacji. Nani podniósł nogę na wysokość klatki piersiowej rywala. To jest bardzo niebezpieczne. Lenglet chciał wykopać spadającą piłkę i trafił rywala w udo - dużo, dużo niżej. Jeżeli twierdzisz że Lenglet za wysoko podniósł nogę i za to należy się kara - to tak - taki punkt widzenia ma sens. Ale sytuacja Naniego ma tyle wspólnego co tegoroczne Święta ze śniegiem.
1
@kamilo0066 Kolejny genialnie głupi komentarz :D
Porównujesz rzeczy nieporównywalne.
1
@qbsonFCBarca Książki były fajne. Gry też (choć w 3 nie grałem i bardziej mi się podobała 1 niż 2). Serial PL słabiutki ale widać że kasy nie mieli. Za to muzyka była znośna.
0
@Bobo25 Tyle że pryzmat "czy trafił w piłkę" ma znaczenie w zależności od sytuacji. W przypadku wślizgu od tyłu nie ma np. żadnego. A przypadku zwykłego wślizgu ma już decydujące. Czego Ty chłopie nie rozumiesz w piłce?
0
@Bobo25 I to sprawia że sytuacje są bliźniaczo podobne? :D
0
@Bobo25 Gdzie widzisz analogię w zaraniu Lengleta i wślizgach od tyłu?
1
@IronSanHybrid W końcowej fazie produkcji nie śledziłem doniesień ale z początkowych wynikało że adaptacja to to nie będzie. Zresztą po samych trailerach widać że historia luźno jest oparta na książkach.
4
@tadzik447 Serial jest ponoć luźno oparty na książce a z grami nie ma nic wspólnego, więc chyba jednak nie - przynajmniej taką mam nadzieję.
0
@Bobo25 Tylko że on się odniósł do tej konkretnej sytuacji a nie do ogółu...
0
Komentarz usunięty
0
@Kompletny Faktycznie ma to tutaj kluczowe znaczenie... Kajam się!
0
@Bobo25 Co jest analogicznego we wślizgu od tyłu z sytuacją Lengleta? Sorry ale jeżeli masz takie podejście to nie dziwię się że nie rozumiesz.
1
@lucca87 Nie przesadzajmy. Atak przez nogi, wślizgi dwoma nogami albo z podniesioną nogą, nakładki, nadmierna agresja itp. itd. to gruba przesada. Ale tutaj? Oglądam powtórkę i nie umiem sobie wyobrazić co miałby zrobić Lenglet żeby tego Varana nie skrzywdzić. Chyba musiałby być jasnowidzem. Albo w ogóle nie wyjść na boisko.
Nie róbmy se jaj - szkoda mi obrońcy Realu ale akurat ta sytuacja to jest czysty przypadek. Ile było takich akcji że ktoś robił wślizg, wywalał Leo piłkę z sprzed nóg a potem siłą rozpędu wpadał w Leo a ten zaliczał glebę a mimo to sędzia puszczał grę? Taka jest piłka - czasem się oberwie choć się nie powinno. Jeżeli ktoś atakuje piłkę (kluczowe) i ją wybija ale zachowuje min. ostrożność (to jest jedyne co można zarzucić Lengletowi) a mimo wszystko dochodzi do kontaktu z rywalem to przykro mi - odbiór był czysty choć pechowy dla jednej ze stron.
1
@Bobo25 "wyobraź sobie co by tu się działo gdyby takie wejście było w drugą stronę, gdyby w polu karnym np. Ramos wiejchał korkami w udo Messiego..."
W przypadku Ramosa celowość jest bezsporna ;)
Nie interesują mnie opinie "ekspertów". Mam swoją i nikt nie musi się ze mną zgadzać. Nie mam wątpliwości że Real powinien dostać karnego - ale za ściąganie do parteru Varana przez Rakitica - tutaj nawet nie ma o czym dyskutować. Ale Lenglet nie zrobił nic złego - nie mam pojęcia jakie środki ostrożności miałby podjąć aby nie zrobić krzywdy rywalowi w tej sytuacji - chyba musiałby w ogóle nie wychodzić na boisko.
Sorry ale powtórki to pokazują jak na dłoni i sam Lenglet powiedział to w wywiadach - to że trafił rywala to czysty przypadek. Nie da się w tak krótkim czasie powstrzymać nogi, która już jest w powietrzu a jednocześnie zagrać piłki głową. Varane miał pecha - szkoda mi go ale zdania nie zmienię.
0
@Danny Gaucho Przebudzenie mocy nabiera teraz zupełnie nowego znaczenia
1
@Danny Gaucho Czy mi się wydaje czy ten klon ma wielką pukawkę? ;)
0
@ukaszz Przepisy przewidują takie przypadki. Kiedyś widziałem testy dla sędziów gdzie było podobne pytanie ale odpowiedzi nie pamiętam. Może ktoś jest tutaj sędzią piłkarskim?
5
@Peciak Atak na klatkę i trafienie w udo to dwie zupełnie różne sytuacje. Lenglet widział przecież znakomicie Varana - ale to że go trafił nie wynika z tego że chciał mu zrobić krzywdę albo zachował się mega niedbale. Zwyczajnie była to stykowa piłka gdzie nie ma już czasu na myślenie i musisz ją wywalić. Tak się złożyło i tyle. Varane miał po prostu pecha.
Ale kluczowe jest tutaj właśnie to kto wywalił piłkę. Zawodnik Realu nie mógł do niej dojść przed Lengletem bo ten miał zwyczajnie do niej bliżej.Karnego możesz więc przyznać tylko za nadmierną agresję, za wysoko podniesioną nogę itp. - ale na powtórkach wyraźnie widać że nic takiego nie miało miejsca. Varane odwracając się znalazł się w bardzo złym miejscu w złym czasie. Ale to nie jest wina Lengleta. Inna sytuacja miałaby miejsce gdyby uznać zachowanie naszego obrońcy za celowe ale tutaj VAR też nic nie zmieni bo powtórki wszystko pokazują bardzo wyraźnie - polecam obejrzeć powtórki a nie skupiać się na wykadrowanych zdjęciach.
@Lucassito Piszesz o sobie czy o kim? Nie mierz ludzi własną miarą proszę.
23
"Do tego po jego faulu na Varanie w polu karnym arbiter powinien podyktować rzut karny dla Realu. Dlaczego tak się nie stało? To Hiszpania."
Przypuszczam że dlatego że tam faulu nie było. To Lenglet wybijał piłkę głową a ten - powiedzmy stempel - na nodze Varane był przypadkowy co widać na powtórkach. Za to jak się popatrzy na piękne zdjęcia - szczególnie jak się wykadruje piłkę do której obrońca Realu nie miał szans dojść - to można wmówić faul każdemu.
Skoro Lenglet był pierwszy przy piłce to niby dlaczego sędzia miałby gwizdać faul na Varanie? Przecież to bez sensu. No chyba że się założy celowość ataku na zawodnika Realu ale na powtórkach widać że celowości tam nie ma.
0
@norbi77 cyżby słuchacz Atora?
2
@Tom0VeB Akurat tutaj ironii nie było wcale. Jestem 100% Cruyffista i cytat
"Statystycznie udowodniono, że grając mecz, masz piłkę przy stopach przez średnio trzy minuty gry. Więc najważniejszą rzeczą jest to, co robisz przez pozostałe 87 minut gry. To determinuje, czy jesteś dobrym bądź złym piłkarzem."
to dla mnie świętość :)
1
@Tom0VeB Matko jedyna! Wreszcie! Wreszcie ktoś kto zauważył że gra bez piłki jest ważna! Już Cię lubię kolego :)
0
@MesQueUnClub_87 Żeby dostać takie podanie trzeba wychodzić na pozycję. Alba to robi a reszta jakoś na to nie wpadła.
1
@kubusnitecki W bulbulatorach różnej maści od zarania dziejów był montowany przyczłap. Po stronie bulbulatora na turbonapawatorze (albo elektro-hydro-gumo-napawatorze) jest przyczłapka pod przyczłap.
Sprawdź czy dobrze styka.
0
@norbi77 huncwot? Przez ch? ;)
5
@kkbarca Oczywiście że realne - sami nas wykopią jeżeli tylko pojawi się realne zagrożenie tego że Ruscy nas najadą...
2
Grając 442 taki zawodnik jak Vidal/Paulinho ma sens. W 433 nigdy nie będzie podstawowym zawodnikiem w Barcelonie. Dobry zmiennik i zadaniowiec. Jeżeli tak rola jemu nie leży to niech idzie gdzie chce. Bylebyśmy nie byli stratni.