0

@patrickjacob
Dzięki za wyjaśnienie :)
To "świętowanie upadku" mi tu kompletnie nie pasowało.

0

"11 września 1714 roku wojska Burbonów zdobyły Barcelonę po czternastu miesiącach oblężenia. Nowa władza doprowadziła wkrótce do zniesienia wszelkich katalońskich instytucji."

To dlaczego Katalończycy to świętują?

0

@prestigiacomo
Do podziału minut na pozycji "10" doszedł Raphinha.

0

W tym sezonie dostanie jeszcze mniej minut, za rok odejdzie, a my dostaniemy za niego o połowę mniej niż mogliśmy dostać w tym roku..

0

@KrwawiaceoczyVEB
A masz pewność, że jakby wtedy nie wrócił to później nie miałby problemów?

0

@addept
1. Nigdy się nie należała, bo ZP to nagroda dla NAJLEPSZEGO PIŁKARZA, a on nigdy nie był umiejętnościami w nawet szeroko rozumianej czołówce. Dostawał nagrody dla najlepszego strzelca i tylko na takie zasługiwał.
Jak ktoś uprawia triatlon i jest genialny w pływaniu, ale słabiej jeździ rowerem i biega to nie może być rozważany jako najlepszy triatlonista, a jedynie jako najlepszy pływak wśród triatlonistów. Tak samo w piłce wykańczanie akcji jest tylko jednym z elementów i nigdy najlepszym piłkarzem nie może być nazwany ktoś kto tylko w jednym elemencie jest świetny, jeśli w pozostałych nie jest choćby dobry.

2. Neuer mógłby dostać, owszem, ale trafił na czasy genialnego Messiego i wszystkie ZP przez kilkanaście lat powinny trafić do Leo właśnie, bo nie było lepszego piłkarza na świecie w tym okresie, niezależnie od tego co kto wygrywał drużynowo. Ale Neuer mógłby być np. w pierwszej trójce i byłoby to ok, bo miał wszechstronne umiejętności bramkarskie. Buffon tak wszechstronny nie był.

3. Ja się zgadzam, są drużyny, do których taki wykończeniowiec pasuje idealnie, ale nie zmienia to faktu, że tego typu zawodnik nigdy nie może być rozważany jako najlepszy piłkarz. Nie wiem dlaczego idziesz w skrajności, albo strzelec na 9, albo brak 9 jak w PSG. Zobacz, nawet u nas, Henry, Villa czy Suarez, świetni strzelcy, a do tego robiący o wiele, wiele więcej, każdy przynajmniej poziom ponad Lewym jeśli chodzi o umiejętności piłkarskie, strzelali nieco mniej, ale całą resztą przewyższali Lewego kilkukrotnie. W ujęciu całościowym zdecydowanie lepsi piłkarze niż Lewy.

4. Byli pomocnicy notujący kosmiczne ilości asyst w sezonie, byli bramkarze notujący kosmiczne ilości interwencji, obrońcy z kosmicznymi ilościami odbiorów, ale za jeden element, nawet statystyczny nie byli uznawani za najlepszych piłkarzy. Zobacz przy ilu akcjach bramkowych miał kluczową rolę np. Alba.. ale słabo bronił. Co najmniej kilku zawodników miało ponad 20 asyst na sezon, tak z głowy.. Ribery, Muller, De Bruyne, Ozil, Fabregas, Di Maria, wszyscy oni poza asystami dawali też wiele więcej, który z nich ma ZP?
A jak Ci przyjdzie do głowy by porównać ilość goli Lewego do ilości asyst powyższych to porównaj sobie najpierw ile goli mają najlepsi w historii i ile asyst mają najlepsi w historii i zobacz jakie są proporcje i jak wypada np. 20 asyst na tle 40 goli.
Raphinha? 9 asyst w La Liga? No rewelacja..

5. Aż poszukałem z tym Stoiczkowem.. nie dość, że się nie znasz to jeszcze kłamiesz, w sezonie gdy dostał ZP 30 goli w 34 meczach ligowych plus 6 w 7 meczach MŚ dla Bułgarii. I on nie był dobijakiem, rozgrywał, pressował, dryblował, miał wielki, pozytywny udział w grze.
Zawodnik uniwersalny, tak, tacy zasługują na bycie nazwanymi najlepszymi piłkarzami, w przeciwieństwie do tych co są choćby i genialni, ale tylko w jednym elemencie gry.

Maldini genialnie bronił, Lewy świetnie wykańcza akcje, dlatego można o nich mówić jako o jednych z najlepiej broniących czy najlepiej strzelających, nigdy zaś jako o najlepszych piłkarzach ogólnie, bo jest cała masa lepszych, którzy potrafili czy potrafią znacznie więcej.
I jeszcze jedno, wyjaśnijmy to sobie, bo nie wiem skąd to bierzesz, że ja chcę tylko uniwersalnych zawodników.. można stworzyć świetną drużynę z zawodników, którzy nie są uniwersalni, ja tego nie wymagam żeby wszyscy tacy byli, ale.. my tu rozmawiamy o ZP, nagrodzie dla najlepszego piłkarza świata, a w tym ujęciu, tak, zawodnik musi być uniwersalny, a dokładniej wszechstronny. Nie musi umieć wszystkiego, ale musi umieć wszystko co przydatne na danej pozycji na boisku. Na pozycji 9 przydatnych jest cała masa umiejętności, nie tylko wykańczanie akcji. Na pozycji stopera poza bronieniem także choćby wyprowadzanie piłki czy ofensywne stale fragmenty gry.

6. Nie, odnoszę się do całej kariery Lewego, on nigdy nie był choćby średni w czymkolwiek poza wykańczaniem akcji. Czasy, o których piszesz to większa ilość goli Lewego, a nie lepsza gra w jakimkolwiek innym elemencie poza wykończeniem akcji.
Messi coś powiedział to znaczy, że tak musi być? :D
Widzę, że zaczynasz iść w dobrym kierunku, zauważasz, że Messi to wszechstronność, ale nie przesadzajmy, na boisku tylko, monopolu na prawdę nie miał i nie ma ;)

7. Ciągle coś wymyślasz, przypisujesz mi, a później próbujesz obalać.
Napisałem o Yamalu w kwestii dogadywania się Lewego z młodymi, nie pisałem nic o porównywaniu go do Messiego czy Lewego, a już tym bardziej w ujęciu całych karier. O co więc Ci chodzi? Ten punkt był po to żeby napisać o Fatim?

Ale odpowiadając, ZP jest nagrodą za wycinek kariery, za jeden konkretny sezon. Możliwe, że Yamal zniknie za sezon czy dwa (zresztą pisałem ostatnio o tym, że widać negatywną różnicę w jego sposobie wypowiedzi choćby i to dobrze nie wróży) , ale ten poprzedni sezon miał genialny i Lewy nie miał do niego podjazdu nie tylko w tym sezonie, ale także w tych, o których piszesz, że zasługiwał w nich na ZP.
Inna kwestia, że nie wiem gdzie Ty dziesiątki takich widziałeś, bo jednak dla każdego kto zna się na piłce jasne jest, że Yamal to talent epokowy. Pojawiały się chwilowe gwiazdki, ale tak wszechstronni gracze w tym wieku to wyjątek.
Choćby Bojan był wielkim talentem, ale nawet przez miesiąc nie stanowił o sile drużyny, a Yamal przez cały sezon wiózł Barcelonę na swoich barkach, gdy go zabrakło jak złapał kontuzję to regularnie traciliśmy punkty.

0

@addept
Ty mógłbyś politykiem zostać, wszystko odwrotnie przedstawiasz.
Ja właśnie jestem tym, który widzi to czego nie widać gołym okiem, widzę wpływ na grę drużyny, a nie tylko suche liczby.
Lewy to praca dla siebie samego, na własne statystyki, a nie dla drużyny, on poza golami przeszkadza drużynie, traci masę piłek, spowalnia akcje, upraszcza grę przez co przeciwnikom łatwiej ją odczytać.
ZP dla bramkarza? Jasne, jestem jak najbardziej za. Tylko nie dla takiego co np. świetnie broni na linii, a nie potrafi grać na przedpolu, ma problem z dośrodkowaniami i nie umie grać piłką, a jedynie dla takiego, który jako bramkarz jest świetny we wszystkich elementach potrzebnych na tej właśnie pozycji.
Napastnik to nie tylko gole, musi też umieć grać piłką, pracować w pressingu, grać kombinacyjnie czy tworzyć przestrzenie kolegom. Lewy nie jest i nigdy nie był nawet w czołówce na swojej pozycji, a co mówić ogólnie.. on był przez długi czas jednym z najlepszych, a nawet najlepszym z wykończeniowców, strzelców, ale nigdy napastników, bo był zbyt słaby w pozostałych elementach właściwych napastnikowi.
Było w historii wielu np. świetnie dośrodkowujących skrzydłowych, ale słabych w dryblingu, w grze kombinacyjnej czy defensywie, albo świetnie grających głową stoperów, ale mających problem z kryciem i powolnych, albo np. środkowych pomocników, którzy w defensywie nie mieli sobie równych, ale piłka w grze im przeszkadzała.. nikt o tego typu zawodnikach nigdy nie wspominał w kontekście nagród indywidualnych dla najlepszych piłkarzy świata, bo najlepszy piłkarz świata musi być świetny w wielu elementach gry, nie tylko jednym. Gole są jednak medialne i.. proste, bo każdy głupi oglądający mecz zobaczy kto strzelił gola, ale już żeby zrozumieć kto miał największy udział w tym, że dany gol padł trzeba się znać na piłce. No i Lewy ma świetnych PRowców, jeszcze z mało kim w Barcelonie się rozumiał (zanim nauczył sie języka), a już była masa, nomen omen lewych, informacji jak to się świetnie dogaduje z nowymi kolegami, jaki ma świetny wpływ na młodych, jak są w niego zapatrzeni.. a później machał łapkami do Yamala chociażby bo mu raz czy dwa nie podał, jak zaprosił wszystkich na grilla to połowa nie przyszła, a druga połowa wychodziła z imprezy z minami jakby ich tam torturowali, albo z ulgą na twarzy, że to już koniec i ani razu nie zyskał uznania w oczach niby tak nim zachwyconych kolegów w głosowaniu na kapitanów.

0

@addept
Widzisz, źle myślałeś. Gra w piłkę polega na właściwym wykonywaniu wielu elementów tejże gry. Mecze wygrywa ten kto strzeli więcej, natomiast drogą do strzelenia więcej jest wykonywanie szeregu zadań na boisku, z których sam strzał jest ostatnim (z ofensywnych) elementem i by do niego mogło dojść potrzeba wielu różnych umiejętności wielu zawodników.
Jak nie będzie w drużynie komu podawać, dryblować, a nawet robić kółeczek to i goli nie będzie, choćby wszyscy potrafili świetnie wykańczać akcje, tak jak w koszu można wystawić 5 super rzucających nie potrafiących kozłować czy podawać i nic nie rzucą bo im nikt pozycji nie wypracuje. W drugą zaś stronę.. ktoś zawsze strzeli czy rzuci, choćby z najbliższej odległości jak będzie komu wypracowywać sytuacje.

I tak, zgadza się, często lepiej zagrać bez przyjęcia ale do tego wymagana jest odpowiednia technika i wiedza taktyczna, czyli kolejne elementy, które Lewy ma na bardzo niskim poziomie.

0

@catalanian09
PRowców od Lewego niech sobie podbierze, on ma jednych z najlepszych na świecie. Są tak dobrzy, że wiele osób mu chciało ZP dawać chociaż ma np. problemy z przyjęciem piłki.
To jakby najlepszym koszykarzem został ktoś kto ma problemy z kozłowaniem.

4

@mmaciass
Odklejeńcy zmyślają te wiadomości o Ukraińskich dronach, żeby je później wykpić, standard.

Generalnie dla każdego myślącego człowieka mającego jakiekolwiek pojęcie o sytuacji na Ukrainie jasne jest, że są co najmniej 2 możliwości, albo testowanie przez Putina, albo celowe wpuszczenie przez obronę Ukrainy dronów przypadkowo przelatujących za teren ich kraju, która w ten sposób chce wymusić zwiększenie pomocy, choćby ulokowanie dodatkowej obrony antydronowej na terenie ich kraju, która miałaby zapobiegać przedostawaniu się dronów do Polski, a jednocześnie pomagać zestrzeliwać te wymierzone w Ukrainę.
Możliwe jest też połączenie obu wariantów, tzn. Ukraina mogła wykorzystać testy Putina, dla własnych korzyści celowo nie zestrzeliwując dronów wymierzonych w Polskę.

0

@BHAFCB
Orientujesz się skąd ten pomysł o zakazie?
Bo taki zakaz mediów społecznościowych to w sumie nie głupi pomysł, a już influencerka uprawiana za ich pośrednictwem z pewnością powinna być zakazana albo przynajmniej robienie dzieciom wody z mózgów przez influencerów powinno być karane.

0

@Damiain
Obecnie Lautaro Martinez, idealna "9" dla nas.

0

Te wyceny nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Przykładowo jakby Lewemu dali rzeczywiste wartości techniczne, taktyczne czy szybkościowe to miałby ocenę maks 70, a wtedy mimo wykręconych pod maksa parametrów strzeleckich ciężko by było nim cokolwiek w tej grze strzelić.

0

@michal26
Pogoń to akurat 2 fajnych napastników kupiła, tam braki na innych pozycjach są duże, ale Koulourisa zastąpili odpowiednio.

0

@gumaz
Jakie na priv? Za mną tu kilku stalkerów otwarcie po komentarzach lata, prawie każdy mój wpis komentują, a jak żadnego przez dzień nie dodam to stęsknieni sami mnie oznaczają byle tylko kontakt nawiązać. Co prawda propozycji wprost nie składali, ale to na bank tęczowi. Jeden teraz chyba na banicji, ale ten drugi zapewne i ten mój wpis zaraz skomentuje :)

1

No dobra, ale co to za substancja, dlaczego jest zabroniona, co powoduje w organizmie piłkarza, na co wpływa, jakie wymierne korzyści miał z jej zażycia?
Jeśli były tego śladowe ilości, w zasadzie nic na tym nie zyskał i zostało potwierdzone, że nie zrobił tego celowo to kara zupełnie nieadekwatna.

6

Tylko co w takiej sytuacji mają powiedzieć inne kluby, których zawodnicy tam zagrają? Im to można do woli zajeżdżać zawodników?

0

Niezależnie od koloru skóry dziecka, które zostało pominięte zgadzam się w pełni, że "Ten pracownik to śmieć, idiota".
Podziwiam też spokój i cierpliwość opiekunów dzieciaka..

0

@wielofish
Frenkie w końcu gra jako DM i gra genialnie, tylko jak w przypadku Busquetsa kiedyś, trzeba się znać na piłce żeby to widzieć. Wielu tutaj oczekuje od DMa asyst, goli, widocznego udziału w akcjach ofensywnych, bo nie rozumieją czym jest gra pozycyjna, czym jest właściwie wykonana robota na pozycji DMa. Tak samo nie widzą 10 dobrych ustawień się w defensywie, zażegnanych kontr, czasem nawet właśnie dzięki samemu świetnemu ustawieniu i sprawieniu, że rywal nie może posłać podania w daną strefę, widzą jedynie pojedyncze straty czy braki powrotów, nie rozumiejąc, że straty te wynikają np. z niewłaściwego ustawienia któregoś z pozostałych zawodników i braku opcji do podania, a brak powrotu nie jest w rzeczywistości błędem Frenkiego, tylko brakiem asekuracji ze strony zawodnika, który w danej akcji miał mu tą asekurację zapewnić.
To takie proste, prymitywne ocenianie, kompletnie bez zrozumienia, na takiej samej zasadzie jak uznanie, że gol to wyłączna zasługa tego, który go strzelił, a utrata gola to wina bramkarza, bo przecież mógł obronić.
Frenkie za mecz z Rayo został wybrany do 11 kolejki według Sofascore, ale tutejsi "znafcy" ocenili, że zagrał fatalnie, tak to właśnie wygląda.

0

@partymaker
Chyba szatnię po meczu ;)

0

@AbdulWisimuel
Mimo wszystko nieco mniej niż Martinez jak teraz poszedł do $zejków.

0

@KibicBarcy84
Messi musiałby być Polakiem żeby zyskał szacunek tych cebulaków. To nie są kibice Barcelony, to nie są ludzie znający się na piłce, to są fanboje próbujący leczyć kompleksy dzięki człowiekowi, z którym nie mają nic wspólnego, poza narodowością.
Dokładnie na tej samej zasadzie mogliby się utożsamiać np. z jakimś żulem spod sklepu, dokładnie tyle samo maja z nim wspólnego co z Lewandowskim.

0

@Ramon_Villaverde
Albo jeszcze lepiej Lautaro :)

0

@Czarny_ck
Bo 90% roboty robił za niego De Jong, to on sprawiał, że nawet tak słaby zawodnik jak Romeu wyglądał całkiem nieźle.

0

A Tebas czyta i zaraz nie pozwoli na to by grał w pierwszej drużynie będąc zarejestrowany w drugiej..

1

Standard, w prawie każdym meczu jest jednym z najsłabszych na boisku jeśli chodzi o grę, czy to w klubie czy w reprezentacji, jedynie gole podnoszą mu oceny.

0

@barejant
Wciąż suche statystyki, wciąż nie rozumiesz jak wiele Yamal robi swoją grą, sciąganiem na siebie po kilku rywali, jak wiele akcji zakończonych golem tworzy, choć ostatecznie sam nie ma w nich nawet asysty.
Stwierdzenie, że bez Yamala Lewy miałby 2 gole mniej mógł wymyśleć jedynie ktoś kompletnie nie rozumiejący piłki.

0

@DONANDRESINFINITY
No i to jest zdrowe podejście, Twój pierwszy komentarz tutaj miał jednak zupełnie inny wydźwięk, dokładnie ten, który przejawia tu lwia część chwalących Garcię za ostatni mecz. Im nie chodzi kompletnie o to, żeby pochwalić Garcię, tylko żeby pojechać po Ter Stegenie, dlatego po jednym meczu robią z Joana boga, tak jak po jednym słabym meczu po długim okresie bez gry "robili" z Ter Stegena bramkarza co najwyżej na naszą Ekstraklasę.

0

@barejant
Zabierz ze składu Yamala i zobacz ile mniej tych goli strzelą Raphinha czy Lewy, zabierz Raphinhę i Lewego zostawiając Yamala i zobaczysz, że te gole strzeli po prostu ktoś inny.



Tutaj według Twojego rozumowania ważniejszą rolę odegrał Dampier pakujący piłkę do kosza, a nie James, który zrobił całą akcję?
Dokładnie tak to wygląda w przypadku goli Lewego, ostatecznie to on dostawia nogę czy głowę, ale praktycznie całą robotę przy tym robią inni.

0

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?