- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1380 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
125
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
macio_944
10
Jedna odpowiedź do tego komentarza i kupuję dzisiaj alkohol
13 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1380 Culés
9
Jeszcze odnośnie Marii Curie - Skłodowskiej. W dniu, gdy zdobywała po raz drugi nagrodę Nobla :
- nie mogła oddać głosu w wyborach w Polsce
- nie mogła się kształcić na ziemiach polskich
Te przywileje były zarezerwowane jedynie dla mężczyzn.
Była obywatelem drugiej kategorii. Co ciekawe, Polska nie była wyjątkiem, na palcach jednej ręki można było policzyć wówczas państwa, gdzie kobiety mogły głosować i się kształcić w pełnym znaczeniu tego słowa. Także jeśli ktoś mówi dawniej to było, zawsze w głębi duszy się uśmiecham. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma i nigdy nie będzie ;)
0
@MESSIah16 ave Sufrażystki! No i lubię Cię kolego.
0
@MESSIah16 Jak widać nie przeszkodziło jej to w osiągnięciu sukcesu Znasz jakąś Polkę która mając pełnię praw obywatelskich zapisała swoje nazwisko na stulecia w annałach historii?
4
@MESSIah16 może dlatego, że jak zdobywała tego Nobla to Polski nie było na mapie świata?
A zaraz po uzyskaniu niepodległości kobiety w Polsce mogły głosować, w odróżnieniu od Francji, dzię prawo wyborcze kobiety uzyskały w 1944.
0
@maroon nie przeszkodziło, owszem, bo miała talent, odwagę i charakter. Całe szczęście dzisiaj już nie muszą tułać się po świecie, by osiągnąć sukces. Mogą, ale nie jest to warunkiem koniecznym w wielu wypadkach.
0
@maroon Marta Linkiewicz.
0
@aldewir zamień sobie na *terytorium Polski, bo to miałem na myśli.
Ogólny stosunek do kobiet i ich praw w tamtym czasie w ogromnej większości państw świata.
0
@Nonameforlife Chodziło mi o samice gatunku homo sapiens a nie o brakujące ogniwo ewolucji
0
@maroon i know, wydurniam się. Eaasy :)
1
@Nonameforlife Spoko Ja tez