- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1383 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
71 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Eklerek
4
Vinicius powinien być na czele z Messim, okradli przyjemnego Brazolahttps://x.com/i/status/20699369... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1383 Culés
10
Kim była, ile dla świata zrobiła i jak ją szanowano niech świadczy to jedno zdjęcie.
Tu chyba nic dodawać nie trzeba...
9
@MESSIah16 Najwybitniejszy polski obywatel w historii.
7
@TheNekro94 chyba się trzeba zgodzić, chociaż bardzo cenie również Tadeusza Kościuszko, że żył i potrafił dać żyć innym. Człowiek, który poglądami i spojrzeniem na świat wyprzedził jemu współczesnych o całe pokolenia.
0
@MESSIah16 Kto źle mówi o tym panu, to powinien zrobić duży rozbieg i uderzyć ze łba w ścianę.
0
@TheNekro94 No dobra, ale wydaje mi się, że taki Chopin, czy Mickiewicz też swoje zrobili.
Jan III Sobieski uratował Europę przed atakiem Muzułmanów w XVII w. (pomijam, że Muzułmanie byli spoko do czasu krucjat, gdy ich wyżynano bez powodu).
Oprócz tego dodałbym wspomnianego Kościuszkę.
Zapewne jeszcze wielu było wspaniałych, znanych na całym świecie i wpływowych (na zmiany na lepsze tego świata). Skłodowska jak najbardziej do nich należy :)
0
@MESSIah16 Ten Compton pewnie niezły gangster był :D
0
@michal26 No z tym ratowaniem Europy przed Muzułmanami to gruba przesada ;) Chyba nawet nie postawił bym go na pierwszym miejscu wśród polskich królów. Ale dowódca wybitny bez dwóch zdań
@MESSIah16 Największy polski naukowiec i ścisła czołówka najwybitniejszych Polaków
1
@Bykunn oczywiście miałem na myśli tutaj Imperium Osmańskie a nie religię jako taką ;)
0
@michal26 Nie, nie, mi chodzi o ten mit husarii, która tam jako jedyna odegrała rolę. Na to zwycięstwo złożyło się wiele czynników, Husaria to właściwie tylko posprzątała. Gdyby nie doskonałe fortyfikacje i zaciętość obrońców nie mieli by po co tam podjeżdżać ;) Niemniej zwycięstwo wielkie (ale były bardziej widowiskowe victorie husarii)
1
@Bykunn Oczywiście, że tak.
Generalnie I Rzeczpospolita miała to do siebie, że wyolbrzymiała wszystkie wygrane (w przeciwieństwie do III RP, która czci porażki). Stąd mamy mylny obraz I RP.
Ot chociażby to, że "Polacy byli fantastycznymi królami". No nie do końca Polacy xD. Mało który Król KP był Polakiem!