- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1671 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
114
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
macio_944
9
Jedna odpowiedź do tego komentarza i kupuję dzisiaj alkohol
10 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1671 Culés
12
Może i Argentyna nie powala swoim składem, ale widać po trenerze Scalonim, że ustabilizował skład i nadał kierunek zespołowi. Nie ma już trenerskich wynalazków, które dokonują szalonych ruchów i miotają się bezrozumnie oraz bez koncepcji.
Obecnie w kwalifikacjach do MŚ po 4 meczach Argentyna legitymuje się bilansem bramkowym 6:2 i rzeczywiście w ich meczach widać pewną solidność i powtarzalność, z dbałością o zabezpieczenie tyłów.
Oczywiście wiadomo, że ofensywnie nie wygląda to najlepiej, bo i materiał ludzki jest stosunkowo ubogi, ale ewidentnie dostrzeżemy, że dla Scaloniego ważna jest etyka pracy zespołowej i ewentualne sukcesy mają wynikać przede wszystkim z bezpiecznej gry z tyłu.
Najbardziej obiecujący był dla mnie półfinał z Brazylią w Copa przegrany 0:2, ponieważ z gry Argentyna była nieco lepsza, a i nie obyło się bez kontrowersji sędziowskich. Jednak było widać wtedy, że Scaloni chce by chłopacy zagrali z zębem i stworzyli zwartą grupę, której piłkarze nie odstawiają nogi.
Mnie cieszy ta sytuacja, bo po dekadzie marnowania potencjału Argentyny, czy to przez trenerów, czy federację, można stwierdzić, że mamy stabilizację i można skupić się na futbolu i rozwoju drużyny zamiast wylewania frustracji na około reprezentacyjną otoczkę.
1
@Comentateiro
jakaś solidność jest to fakt ale i w przodzie można poszaleć np. w 4-2-3-1
le celso (palacios)-de paul (paredes)
di maria (correa)- messi (gomez)-ocampos (g.simone)
marinez (alario)
nie wygląda to aż tak źle kadrowo, co to reszty absolutnie się zgadzam widać zwartą waleczną grupę
2
@Comentateiro nie wydaje mi się by lata 2014-2016 to było marnowanie potencjału, fakt że od 2017 wyglądało to kiepsko
2
@Comentateiro Po dekadzie? Przecież Tata Martino i Sabella to byli dobrzy trenerzy. Sabella był w sumie jedynym, który od wielu lat zamiast patrzeć tylko na Messiego, ogarnął obronę dzięki której doszli do finału MŚ. 14-16 To były nie najgorsze lata, ale zabrakło zadziora, by coś zdobyć i tak przyszły 3 przegrane finały z rzędu.
0
@BorzyKrzys Sabella był jedynym trenerem, który miał pomysł i ułożył reprezentację, ale Mistrzostwa Świata niestety uratował mu Messi, który za uszy wyciągnął z grupy bardzo słabo grający zespół. Zwróć uwagę jakich miał piłkarzy w ofensywie i jak tragicznie ta ofensywa funkcjonowała. Nie uruchomił całkowitego potencjału zespołu, wygrał defensywą (ta działała świetnie z hersztem Mascherano) i przebłyskami Leo oraz bardzo nielicznymi kolegów.