- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1195 Culés
Gorące dyskusje
Arkon
1
Tak z ciekawości czy przekraczacie drugi próg podatkowy i na kogo będziecie chcieli głosować w... » Czytaj dalej
77 odpowiedzi
Arkon
7
Kiedyś dzisiejsza para fazy play off pewnie by nawet nie grała na mundialu. 32 drużyny grające... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Sulimo
7
A jutro blisko 40 stopni.Kur mac. Dzis ze 4x prysznic brałem... Dajcie kuzwa deszczu z tydzien...
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Czy zamierzasz śledzić dokładnie występy Lewandowskiego w Chicago Fire?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1195 Culés
3
Widzę, że już wielki płacz o prawdopodobny wybór Ronalda Koemana na trenera zespołu. No cóż, to bardzo dobrze świadczy o nowym trenerze. Zwłaszcza mając w pamięci jak uwielbiany był tutaj Setien.
Zacznijmy od tego, że Koeman to nie przypadkowe nazwisko. Jest jedną z prawdziwych ikon tego klubu. W dodatku nie jest trenerem z przypadku. Oczywiście, ktoś zaraz powie, że jego klubowe przygody były raczej przeciętne. No i będzie miał rację. Jednak liczy się tu i teraz, nie to co było 10 lat temu. Gdyby tak było to Luis Enrique po epizodzie w Rzymie nie miałby prawa trafić na Camp Nou. A chyba wszyscy pamiętają, że to był strzał w "10".
Jak więc wygląda reprezentacja Holandii? Pod jego wodzą zespół Oranje znów zaczął się liczyć w Europie. I spora w tym zasługa trenera. Holendrzy zdobywają w ostatnim czasie sporo bramek, niezależnie od klasy rywala. 4 bramki z Niemcami? Dwa razy po 3 bramki z Anglia? Żaden problem.
Warto też wyróżnić, że jego zespół oddaje bardzo dużo strzałów na bramkę, również celnych. A to miła odmiana patrząc na zespoły Setiena... Kolejną ważną sprawą jest brak przywiązania do jednej formacji. Koeman grywa 4-2-3-1, 4-3-3 ale i ma spore doświadczenie w grze trójką z tyłu. Ale i pod względem taktycznym nie jest przywiązany do jednego schematu. Holandia potrafi zdominować rywala i trzymać piłkę na poziomie +70% ale nie ma też problemu by zagrać nieco szybciej.
No i chyba najważniejsze. Jeśli ktoś ma wyciągnąć z De Jonga maksymalny potencjał to w tej chwili jest to właśnie Holender.
Tylko na ile wierzyć obecnym doniesieniom? Za niecały rok czeka nas Euro, Holandia ma spore szanse na strefę medalowa. Czy warto to zamienić na tak niepewną posadę w Barcelonie gdzie do Euro może już ją stracić?