- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1754 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
149
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Conradxc
3
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
norbi77
12
I o tym kiedyś pisałem...Porównuje się obecne gwiazdy i ich dorobek strzelecki do gwiazd z... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1754 Culés
2
Patrząc na obecną sytuację Barcelony coraz bardziej cenię jaja jakie pokazał Guardiola. Przyszedł z Barcy B, ale ewidentnie z pełnym wsparciem zarządu. Szybko pożegnał się z Ronaldinho, Deco i kilkoma innymi "nietykalnymi". W perspektywie 2-3 sezonów zupełnie odmienił naszą kadrę. To były kontrowersyjne decyzje i wielu łapało się za głowy, ale z perspektywy czasu widać, że uratował nam życie, bo skończylibyśmy jak teraz, czyli z przepłaconymi gwiazdami, które na boisku nie pokazują już niczego i nie ma co z nimi zrobić. Real jest w podobnej sytuacji obecnie, ale im wykruszyło się mniej graczy "w dobrym wieku" tak jak u nas Umtiti.
Coraz bardziej cenię też brutalną politykę Atletico i oferowanie graczom po 30stce rocznych kontraktów. Ewidentnie rozumieją tam, że z takimi zawodnikami nie znasz dnia, ani godziny kiedy ich poziom stanie się dramatyczny. Nie mają dzięki temu problemu z pozbywaniem się przebrzmiałych gwiazd zarabiających ogromne pieniądze.
0
@osa91 Real jest w podobnej sytuacji? Ramos może wiekowo podobny, ale poziom sportowy dużo wyższy niż u naszych dziadków, Benzema przeżywający drugą młodość w tym sezonie i Modrić gorszy niż kiedyś, ale no dalej klasowy pomocnik. Poza tym Varane, Casemiro, Carvajal, Kroos, Hazard (chociaż no to taki nasz Dembele tylko starszy) w sile wieku, oraz Mendy, Valverde, Vinicius, Rodrygo, Odegaard i Kubo jako przyszłość. Z czego każdy ich perspektywiczny gracz gra dość często niezależnie czy to w Realu, czy gdzieś na wypożyczeniu. Jeżeli u nas nic się nie zmieni to Real odskoczy nam na kilka lat i stwierdzam to z przykrością.
Edit: Poza tym ze wszystkim co napisałeś się w zupełności zgadzam.
0
@Oskar00 Ramos wiekowy, Marcelo wiekowy, Modrić też, Kroos też już po drugiej stronie "30stki", Bale wiadomo, Hazard tragedia obecnie, Benzema ma drugą młodość ale ona nie potrwa długo, Isco wypalony, James na wylocie, Varane coraz mniej pewny, Nacho jest słaby. Młodzież też ma swoje problemy, bo Asensio wiecznie się leczy, Brazylijczycy nie pokazują tego co na początku swojej przygody z Realem, Valverde obniżył loty, Jović zginął, a Mendy to jeszcze nie ten poziom.
Real ma lepszą kadrę, mniej graczy w wieku emerytalnym, więcej młodych z potencjałem, ale jego sytuacja wcale nie jest cudowna. Różnica jest taka, że Perez przynajmniej zdaje sobie z tego sprawę i stara się naprawiać problemy w dość kompetentny sposób.