- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 2088 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
148
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
Conradxc
3
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
norbi77
12
I o tym kiedyś pisałem...Porównuje się obecne gwiazdy i ich dorobek strzelecki do gwiazd z... » Czytaj dalej
12 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 2088 Culés
7
Guardiola z obecną kadrą Barcelony nie zrobiłby w sumie nic ciekawego. Prawda jest taka, że w erze Pepa, to zawodnicy pasowali do niego tak samo, jak on do zawodników. Pod daną filozofię musisz mieć odpowiednich graczy. Jak Guardiola pójdzie do Korony Kielce, to nagle ten zespół nie będzie dominował wszystkich, mając po 70% posiadania piłki, bo tam nie ma odpowiednich zawodników. Zmieniłyby się delikatnie niektóre aspekty gry, ale to tyle. Większego oddźwięku na wynikach by nie było. To samo jest z Liverpoolem. Klopp przychodząc do The Reds miał przede wszystkim szrot do dyspozycji. Bez transferów piłkarzy, którzy pasowali do jego taktyki nie wygrałby Ligi Mistrzów, ani nie zdobyłby Mistrzostwa Anglii. Nie umniejszam oczywiście obu trenerom, bo to też nie jest tak, że masz świetnych piłkarzy i sami Ci wygrają wszystko. Trzeba umieć ich poustawiać, musisz dobrze reagować w trakcie meczu na wszystko. Dlatego też ważne jest, żeby w pierwszej kolejności poleciał Bartomeu, a potem się trzeba postarać o odpowiednie wzmocnienia (piłkarzy, których potrzebujemy, na których mamy pomysł) i zatrudnić tutaj kogoś doświadczonego z jakimikolwiek osiągnięciami w dużej, europejskiej piłce.
3
@Hiacynk bzdura. Sam autorytet Guardioli zmieniłby dużo-inne podejście Pique, Messi czy Busquets mają do kogoś jak Setien, a inne do żywej legendy klubu jak Pep. A to już bardzo dużo, o jego charyzmie której tak brakuje na ławce od czasów lucho, oraz zdolnościach taktycznych wspominać nie trzeba. No i zapewne Guardiola sprowadzałby normalnych zawodników, albo potrafił wymusic na klubie takie transfery które są rzeczywiście potrzebne, a nie kupno 5 napastnika kiedy gramy z jednym skrzydłowym który ma 17lat. Wiadomo, nic nie zmieniłoby się w ciągu miesiąca, ale długofalowo Guardiola naprawiłby ten klub, jestem tego pewien.
0
@busquets5 A skąd wezmiesz kasę na zachcianki Guardioli? xD
0
@busquets5 Przecież napisałem wyraźnie, że z OBECNĄ kadrą, po co schodzisz na kompletnie inny temat? Logiczne, że transferami piłkarzy, którzy pasują do stylu gry Guardioli gralibyśmy lepiej, ale obecnie zbyt dużo by nie zmienił. Nie wygralibyśmy z taką kadrą trypletu, bo to wszystko jest zbyt zardzewiałe, przeterminowane, a niektórzy piłkarze są po prostu za słabi i nie mają jakiejkolwiek motywacji do gry.
5
@busquets5 Bzdura. Tak jak @Hiacynk pisze. Pep potrzebuje zawodników do swojej filozofii dlatego po tym jak odszedł z Barcelony (tam gdzie takich zawodników trafił) przechodzi do klubów z dużymi środkami żeby kupić takich zawodników jakich potrzebuje.
1
@Hiacynk Mozna jeszcze dodac, ze tam tez byla inna metryka naszych kluczowych graczy.
Roznie sie na nasz zespol mowi, ale pojawiaja sie okreslenia takie jak
- pudrowanie trupa
- roztwor nasycony
- syte koty z rodzinami na glowie
Trzeba przebudowac - tylko jest wlasnie ryzyko, ze nie bedzie wynikow.... a Messiego zegar tyka.