- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1452 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
67 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
clyde
8
https://zapodaj.net/plik-Jl3iBFqwZPTo by było na tyle jeśli chodzi o moje postanowienia i... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1452 Culés
6
Jestem pod wrażeniem tego co 10 lat temu stworzył Guardiola - twórca fałszywej 9.
Prawdziwa innowacja, która zapoczątkowała koniec gry na dwóch napastników ( np Rooney - Berbatov) co było w tedy bardzo modne. Można powiedzieć,że Leo wyprzedził piłkę o ere bo tak naprawdę od paru lat dopiero mamy wysyp piłkarzy o charakterze " napastnik rozgrywający" tacy piłkarze jak Firminho, Depay, Lacazette, Griezmann dziś są normą ale po Messim 2011-2012 długo takich nie było.
W przeszłości było paru piłkarzy którzy w tym systemie dziś odnaleźli by się świetnie - Cantona, Cruyff czy chociaż Romario
1
@jeyx77x Falszywa ‘9’ stworzyl (a dokladniej, to przywrocil ja) we wspolczesnym futbolu Luciano Spaletti, a nie Guardiola.
0
@YoNoEntiendoNada myślę, że inspiracja Pepa nie przyszła ze strony Włocha i ówczesny model False 9 jest dzięki Leo i Barcelonie. Tak mi się po prostu wydaje, mimo to Spaletti też na to poniekąd wpadł:)
0
@jeyx77x Aczkolwiek duzo osob kredytuje Spalettiego za to, co pozniej graly Barcelona, czy nawet Man Utd (troche bardziej zmodyfikowana wersja 4-6-0). Chociaz po porazce 1-7 z tym drugim zespolem, Spaletti byl krytykowany za dobor taktyki, wiele osob zauwazylo, ze trio Rooney-Tevez-Ronaldo wymienialo sie pozycjami u gory i kazdy atakowal z glebi/ze skrzydel, podobnie jak przez 3 lata grala Roma. Ferguson zaczynal mecz z Rooneyem na 9, ale pozniej cofal go robiac miejsce dla Ronaldo i Teveza (troche inne zastosowanie tej taktyki, obecnie uzywane miedzy innymi przez Liverpool).
Spaletti zaczal tak grac w 2009 i pomiedzy spektakularnymi zwyciestwami, pojawialy sie tez wielkie kleski. Guardiola udoskonalil to, co proboeal robic Spaletti, gdyz ten pierwszy staral sie przedluzyc kariere starzejacego sie i coraz wolniejszeho Tottiego, a Guardiola mial do dyspozycji coraz lepszego, 21-letniego Messiego ktory byl blyskawica. Duzo osob zapomina o Romie przez to, jak grala i ile wygrala Barca Pepa, ale bez dwoch zdan przygladal sie on Spalettiemu i Tottiemu. W koncu Pep to ‘filozof futbolu’.