- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1563 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
78 odpowiedzi
Kgorecki2500
10
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
PIWOSZ89
4
Jak tam zbudowaliście formę na lato? Ja nie bo 95kg tylko a miało być 100 może za rok się uda
23 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1563 Culés
0
Nie rozumiem tego, politycy- oczytani, wszechwiedzący, doświadczeni mówcy i porywacze tłumów, a nikt nie potrafi wyjść ponad natomiast, aczkolwiek, być może. Te trzy zwroty słyszę u każdego i zwykle po chwili zająknięcia. Każdy setki książek przeczytał i nie wie,że czasem zwykłe"ale" pasuję. A i również zauważyłem, że jakoś rzadko politycy próbują korzystać ze słowa "bynajmniej" ciekawe dlaczego...
Żeby nie było, że się czepiam,że coś, ale każdy powinien poczuwać się, żeby być wizytówką państwa, państwa które ma wspaniały i przeogromny wachlarz słownictwa, powiedzeń, przysłów itp, a używany zwykłe najprostszych i najbanalniejszych konstrukcji zdań.
Uważam, że pobieranie nauk u Kuby Wojewódzkiego czy Matiego Borka na temat, jak się powinno mówić, żeby chcieli cię słychać powinno być naturalne. Zarówno jednego jak i drugiego można nie lubić, ale nikt nie powie,że nie potrafią mówić. Artykułowanie na bardzo wysokim poziomie, czego często brakuje polityka, co przekłada się znów na zainteresowanie polityka.
Tak humorystycznie - wyobrazacie sobie Matiego Borka w sejmie?
" Witam Państwa, generalnie musimy sobie powiedzieć, że":D
Ciekawy jestem co myślicie, bo ja mam spostrzeżenia, że politycy nie umieją porwać za sobą tłumu... Tekstów typu " przyszłość brzmi POLSKA" nie kupuję, ani to prawdziwe ani dobrze nie brzmi, zwłaszcza z ust Andrzeja Dudy,który jest memem nie prezydentem.
0
@jeyx77x posłuchaj Brauna. :)
2
@koksik2700 miałem właśnie dopisać,że konfederacja poszła w tym kierunku a Bosak, Berkowicz i Braun to wysoka półka w tym aspekcie. Pan Grzegorz ma najlepszy głos na świecie;)
0
@jeyx77x Braun pod tym względem to jest mistrz. Ostatnio Cejrowski nawet mówił, że on się w ogóle nie myli, a składa tak długie i piękne zdania, że nie wiadomo czy jest geniuszem czy ma coś z głową. ;)
0
@koksik2700 Studiował polonistykę, może dlatego ;)
0
@koksik2700 Jeśli studiujesz polonistykę jak właśnie kolega wspomniał, to nie jest większym problemem ładnie składać zdania.
0
@Chwytliwy Myślę, że to nie tylko kwestia studiów. Wielu studiuje polonistykę, a nadal nie bedzie się w stanie tak dobrze wysławiać i wymyślać moim zdaniem tak dobrych metafor. W końcu tyle speców od PR itp. a politycy dalej brodzą w szambie słownikowym.
0
@koksik2700 No ja wiem, każdy mój nauczyciel który studiował polonistykę to świetny mówca, oczywiście że są przypadki gdzie nie każdy jest dobry mówcą, ale to mniejszość, większość wie co powiedzieć, tak samo osoby studiujące dziennikarstwo.