La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1510 Culés

8

Najlepsze sezony w XXI wieku:
08-09 - kadra licząca 17 zawodników z pola: w tym takie "perełki" jak 34-letni Sylvinho, fatalni Hleb czy Caceres, 17 letni wtedy Bojan który był oficjalnie członkiem 1 drużyny, jeden PO (Alves) - na dobrą sprawę na boki obrony było 3 zawodników: Alves, Abidal i Sylvinho, pomicników nomialnie mieliśmy 4: Xavi, Toure, Iniesta i Keita
10-11 kadra liczy 17 zawodników z pola (+ Afellay w styczniu) tak naprawdę atak opierał się na 4 zawodnikach: MVP + Bojan tracący wtedy swój blask, był jeszcze w obwodzie Jeffren ale on grał mało, w pomocy aż 5 piłkarzy: Xavi, Iniesta, Busi, Mascherano i Keita.

no i teraz sezon 19-20:
16 zawodników z pola (plus 17 Braithwaite)
Nie liczę tu Fatiego i Puiga którzy oficjalnie są graczami Barcy B tak jak nie liczyłem np. Pedro w pierwszym sezonie.

Czy jest to różnica, aż tak znacząca? Nie. To dlaczego wtedy kadra była wystarczająca a teraz nie? Chodzi o braki kadrowe? Moim zdaniem nie. Bo:

Po 1. Wtedy nie było problemów z takimi kontuzjami i wykluczeniami na decydujące mecze LM. Wyobraźcie sobie sezon 10-11 gdzie wypada Villa (Suarez) i Pedro (Dembele) - atak składa się z Messiego, Bojana i Jeffrena (To teraz w ataku mamy jeszcze takiego cracka jak Antek, mimo, że wypadło 2 świetnych graczy - wtedy można było o tym pomarzyć). Wypada Alves (Roberto) i Abidal (Alba) - na bokach gramy Adriano i Maxwellem. Wygląda wystarczająco źle? Nie? To dodajcie zawieszenia za kartki dla Busiego i kogoś z dwójki Xavi/Iniesta. Guardiola miał troszkę szczęścia, lub po prostu świetnie przygotowywał ich fizycznie, że kluczowi zawodnicy nie łapali urazu.

Po 2. Pep miał fajną generację piłkarzy w Canterze, których potrafił wykorzystać i którzy potarfili coś wnieść do drużyny mimo, że obecnie grają w dużo słabszych klubach jak np. Montoya, Jeffren, Fontas, dos Santos, Tello..
Obecnie albo brak takich zawodników, albo nikt nie ma na tyle jaj żeby postawić na Cantere jako głownych rezerwowych. Czy tali Collado ma mniej talentu od Tello? Czy Morer jest słabszy niż był Montoya? Czy Araujo jest gorszy niż Fontas czy Muniesa? Nie sądzę, bo nie są to zawodnicy, którzy zrobiliby chociaż niezłe kariery w La Liga.

2

@messi564 świetnie napisane.

1

@messi564 Caceres to dobry zawodnik, ktory nie dostal prawdziwej szansy. Byl mlody i przerosla go presja po prostu.

0

@YoNoEntiendoNada też tak uważam, bo później we Włoszech udowodnił swoje umiejętności. Postawiłem go na równo z Hlebem bo przydatność obu była bardzo mała, a Hleb też przecież był dobrym piłkarzem.

0

@messi564 jakby w tedy ktoś wypadł to Barca by sporo przegrała, to jest roznica-szczescie

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?