- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1430 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
57 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
July_6_BcN
1
@Batys Nie mam, na pewno koło połowy sierpnia, a gdzie i z kim to nie mam pojęcia.
102 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1430 Culés
38
Piszecie tu trochę tak jakby Rakitic nagle stracił swoje umiejętności, tymczasem on zawsze był piłkarzem skrajnie ograniczonym. Widoczny brak orientacji w przestrzeni (nie odwraca głowy, nie zbiera informacji o sytuacji na boisku), z którego wynikają te rozpaczliwe podania do tyłu, gdy jest pressowany. Zamknięte ciało, którego nie dostosowuje do wolnych przestrzeni z przodu, ale do tego, by mieć zawsze możliwość zagrania do Ter Stegana/obrońców; brak tzw. przyjęcia kierunkowego. Bardzo słabe prowadzenie piłki, podczas którego można martwić się wręcz, aby nie upadł; nie przypominam sobie, aby Rakitic przyjął piłkę, podprowadził ją trochę, szukając przestrzeni z przodu i zagrywając tam - zawsze jest przyjęcie, kilka sekund zastanowienia i podanie, w dodatku rzadko agresywne, przez linie.
Jego zalety też są niejako mitem. Strzały z dystansu? Jeden ładny gol na sezon, doprawdy nie ma się czym zachwycać. Praca w defensywie? Największy mit. Często wracał truchtem, unikał pojedynków, a jak nie unikał, to zwykle przegrywał (można sobie sprawdzić, statystyki z Juventusu, Romy, LFC...). Gra tzw. wertykalna? Od kilku lat prezentuje niemalże zero gry tzw. wertykalnej, spowalniając kontrataki, klepiąc w poprzek, tracąc piłki.
Wszystko zaczęło się, gdy w latach 2016 i 2017 zaczęto go wycofywać do pierwszej fazy rozegrania i robić z niego deep-lying playmakera. To był bardzo duży błąd, przez to staliśmy się znacznie bardziej podatni na pressing, tracąc też zawodnika do gry w ostatniej tercji. Dopóki właśnie Chorwat był zawodnikiem tej roli, można było przymknąć oko na jego ograniczenia, ale już 3-4 lata pełni inną rolę.
To wręcz skandal, że taki piłkarz w pewnym momencie dorobił się statusu nietykalnego startera, zarabia 9M/sezon i chodzi po mediach, aby narzekać na swoje ucięmiężenie w tym sezonie. Dobrze, że to się latem skończy...