- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1393 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
48 odpowiedzi
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1393 Culés
10
Bundesliga przypomina mi ligę hiszpańską z okresu 2008-2012. Uproszczając - rywale zostawiający olbrzymie przestrzenie, ciąg na bramkę, otwieranie się w zależności od wyniku. Oglądam średnio trzy mecze na weekend z Bundesligi i czasami aż w oczy razi niekompetencja taktyczna - nawet tych silniejszych - drużyn. Daleko nie szukać, wystarczy cofnąć się do ostatniego meczu BVB i zobaczyć bramki Haallanda.
Takiego stanu nie doświadczymy już w la Liga. Kiedyś tak, dzisiaj nie. Wszystko zmieniło się wraz z przyjściem Mourinho i jego pasywnej defensywy, która momentalnie przybierała formę błyskawicznych kontrataków. Szybko podłapały to słabsze zespoły i zaczęła się era autobusów, którą uświetnił Simeone. Przypomnijcie sobie jak często lobowaliśmy kiedyś bramkarzy, gdzie dzisiaj od święta. Mówimy zwykle: Barca musi wrócić do takiej gry, jak kiedyś. Ale to nie takie proste, bo rywale zostają z tyłu. Tiki taka nie stępiła się ot tak, z lenistwa. Przeciwnicy zagęszczali pole do granic możliwości, zatem gra kontaktowa przybierała formę sztuki dla sztuki.
Natomiast w Niemczech wygląda do nieco inaczej. Wprawdzie przeciwko Bayernowi rywale przyjmują podobną pozycję, ale w szerszej perspektywie gra jest bardziej otwarta. Na tym korzystają JESZCZE drużyny świeże pokroju Lipska. Werner gra dobrze, bo ma do tego miejsce. Dembele był najlepszym zawodnikiem BVB, bo miał do tego miejsce. Gnabry przeżywa renesans, bo ma do tego miejsce. Nawet Coutinho gra lepiej, mimo nadal przeciętnej postawy.
Zobaczcie jak szybko spiłował zęby Jović. Nie każdy przypadek jest taki sam i nie można oceniać zawodnika wyłącznie po lidze, w której gra, bo inaczej nie moglibyśmy kupować nikogo spoza Hiszpanii, ALE to nie jest tak, że Werner jest sztabką złota wyrzuconą na śmietnik i którą Barca musi koniecznie zdobyć. Moim zdaniem jest on zbyt cichy, pokorny, za mało charyzmatyczny i przebojowy. Dochodzi do tego jego fobia przed nadmierną presją, a przecież gra w Barcelonie to ciężki chleb.
Preferuję Lautaro nie dlatego, ze nagle zrobił się wokół niego szum. On zwyczajnie ma w sobie to coś. Doskonale szuka sobie miejsca, mimo postury jest silny, cechuje go świetny doskok do rywala i gra kombinacyjna. Także #teamLAUTARO i wobec ewentualnego fiaska, biorę na klatę gromy zwolenników Wernera.
3
@kerouac ten post powinien być obowiązkowy do przeczytania dla każdej osoby która na tej stronie pisze "Werner"
0
@Avada Kedavra Nie chcę generalizować, ale podobnie było w przypadku Jovicia, gdzie wiele osób hypowało tego zawodnika widząc wyłącznie kompilacje na yt.
1
@kerouac Może Jovic zawodzi, nawet na pewno, ale nie ma się zbytnio jak pokazać jak w zasadzie chyba ani razu nie zagral pełnego meczu. A więcej minut dostał dopiero w superpucharze
0
@JohnA Nie zmienia to faktu, ze przyszedł jako czołowy napastnik Bundesligi, a siedzi na ławce więcej niż Ansu. I to raczej nie bez powodu. Chyba, że Zidane jest sabotażystą.
2
@kerouac Przestałem czytać po Bundesliga
Za całą resztą się zgadzam z Tobą mój Ty drogi @kerouacu
1
@kerouac Zgadzam się, z reszta bliżej mi do stwierdzenia, ze zawodzi niż daje radę. Nie mniej jednak w Realu kto by nie przyszedł to i tak Benzema gra zawsze, wiec tam się chyba żaden napastnik nie odnajdzie.
1
@JohnA To też prawda. A chciałbyś tutaj Wernera?
1
@kerouac Szczerze mówiąc nie oglądam kompletnie Bundesligi, a nie chce się wypowiadać skoro niewiele na ten temat wiem. Czytałem tylko tu o jego statystykach, w akcji go nie widziałem. Ale wydaje mi się, ze może być podobnie jak z Joviciem, tzn wróci Suarez i będzie grał cały czas, a Werner jakieś ogony i mała liczba minut spowoduje, ze przepadnie. Na pewno nie widzę tego Rodriego z Valencii. Widziałem tu pomysł z wypożyczeniem Girouda, wydaje mi się to nie takie głupie, czasami na autobus mógłby się przydać na jakieś wrzutki (jak Real), a i mysle, ze coś by poklepał. Tylko czy to nie skończyłoby się podobnie jak z Princem. Z kolei płacić kolejne 100+ baniek za Lautaro? No nie wiem nie mam jakoś jasnego zdania kogo najlepiej ściągnąć.
2
@kerouac Nie jestem fanem Jovicia, ale akurat będę bronić. Real tak naprawdę nie miał pojęcia jakiego napastnika kupił z Eintrachtu. Jovic był tylko dodatkiem do gry Hallera, który wykonywał całą robotę za Serba. Jak ważny był Haller pokazuje moment w sezonie, gdy Haller wypadł na kilka miesięcy i Jovic grał jako wysunięty napastnik. Przegrali sezon wtedy