- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1580 Culés
Gorące dyskusje
Arkon
1
Tak z ciekawości czy przekraczacie drugi próg podatkowy i na kogo będziecie chcieli głosować w... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
GreenNinja55555
18
Hej hej. Jestem tutaj właściwie od już dłuższego czasu, ale zarejestrowałem się dopiero... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Lanosss
13
no i here we go, kierunek średni jednakhttps://x.com/FabrizioRomano/status/2071285448727462392
13 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1580 Culés
24
Dokładnie 48 lat temu swój ostatni mecz w zawodowej karierze rozegrał najprawdopodobniej najlepszy bramkarz w historii - Lew Jaszyn (w tamtych czasach sezon ligowy w ZSRR trwał od lutego do grudnia).
Sukcesy:
-mistrzostwo ZSRR, 5x,
-wicemistrzostwo ZSRR, 6x,
-puchar ZSRR, 3x,
-mistrzostwo Olimpijskie,
-mistrzostwo Europy,
-wicemistrzostwo Europy,
Wyróżnienia:
-zdobywca Złotej Piłki (jako jedyny bramkarz w historii),
-najlepszy bramkarz ZSRR, 3x,
-bramkarz stulecia FIFA,
Statystyki:
-813 meczów w karierze (480 czystych kont),
-326 meczów dla Dynama Moskwa,
-78 meczów dla ZSRR (70 goli wpuszczonych),
-150 obronionych rzutów karnych (średnio bronił co trzeci rzut karny).
Co ciekawe, przed karierą piłkarską, Jaszyn był bramkarzem hokeju na lodzie. Żeby tego było mało, w 1953 roku sięgnął po mistrzostwo ZSRR ze swoim klubem. Lew jest pierwszym, ofensywnym bramkarzem w historii, który ubarwił tę pozycje. Potrafił złapać bardzo mocne strzały (ponoć bardzo mu w tej umiejętności pomogła sztuka bronienia w hokeju). Wyróżniał się niesamowitym refleksem. Na jego cześć została nazwana nagroda dla najlepszego bramkarza. Nazywany Czarnym Pająkiem (czarny odnośni się do koloru stroju, w którym najczęściej występował, zaś pająk, ponieważ bronił jakby miał sześć kończyn).
A tutaj filmik z jego paradami (weźcie pod uwagę fakt, że to nie są tylko najlepsze parady. Wiele obron zapewne nie zostało nagranych):
Nadal przecieram oczy przed paradą z 2:59...
0
@Hiacynk Nie, żeby coś, ale pająki mają 8 kończyn.
15
@CatalanVeBFCB W takim razie bronił, jak pająk bez dwóch kończyn.