- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1567 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
99 odpowiedzi
Kgorecki2500
0
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
42 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1567 Culés
7
Messi ciągnie nasz zespół za uszy i ratuje skórę Valverde. A kiedy to Messi nie ciągnął nas za uszy? Był taki sezon w ostatnich 10 latach że nie strzelał po kilkadziesiąt bramek w sezonie? Jasne że kiedyś Messi miał obok siebie piłkarzy którzy bardzo mu pomagali. Był Alves na prawej obronie w środku był Xavi i Iniesta a na skrzydełku hasał sobie Neymarek. Niestety ale tych piłkarzy nie mamy i wcale nie jest tak że te nowe światowe gwiazdy choć trochę ich zastąpiły. Messi jest Messim ale czy Semedo jest Alvesem czy Arthur Xavim a de Jong Iniestą? No oczywiście że nie, tak samo jak Dembele nie jest wstanie zastąpić Neymara jak również i Griezmann tego nie zrobi.
Nagle mamy dużą dysproporcje umiejętności piłkarskich między Leo a jego kolegami. Jak jeszcze dodamy do tego Firpo który na ten moment może nosić buty Albie to mamy odpowiedź dlaczego Messi jest cały czas tak ważnym piłkarzem w Barcelonie. Czy ktoś zabronił wczoraj de Jongowi i Arthurowi zdominowania drugiej linii w Madrycie? Czy Griezmannowi ktoś kazał walić z woleja trudną piłkę po podaniu Suareza gdy mógł ją sobie spróbować przyjąc na klatkę piersiową zwłaszcza że stał w polu karnym i rywal musiałby na niego bardzo uważać? Jaramy się milionami euro jakie nasz klub wydaje ale jak widać te kwoty są nierealne do poziomu zawodników. Ile by dzisiaj kosztował 26 letni Iniesta, Alves czy też Xavi skoro ci chłopcy o których piszę kosztują ponad 60 mln? Powiem szczerze spodziewałem się że Barcelona w składzie z Arthurem, de Jongiem, Griezmannem będzie naprawdę dominować ale jak widać to nie jest takie łatwe ponieważ ich przewaga umiejętności nad rywalami jeżeli w ogóle jest to jest minimalna i dlatego tacy goście jak Messi, Suarez, Pique dopóki będą zdrowi to muszą ten zespół za te uszy ciągnąć no bo kto ma to robić?
5
@Janiama Z jednej strony masz rację, z drugiej jednak strony, czy zespoły z którymi gramy dysponują piłkarzami na poziomie Xaviego i Iniesty w środku, żeby nie można było ich zdominować? Nie, bo takich piłkarzy obecnie w składzie nie ma nikt, więc uważam, że "nawet" od de Jonga i Arthura można wymagać dominacji nad Herrerą, czy Thomasem.
0
@Janiama Sam sobie poniekąd odpowiedziałeś, kiedyś zespół pociągnąć potrafił Neymar/Iniesta/Xaxi, a teraz jest tylko Messi i MATS. Suarez w obecnej formie to pociągnie zespół co najwyżej raz na pół roku. A stwierdzenie, ze Pique to robi, to rozumiem, ze to zart. Bo o tyle co ostatnio zagrał przyzwoicie to zwykle zawodzi (sporo osób domaga się francuskiego duetu na so). A problem jest tego typu, ze Dembele, Griezmann, de Jong, Arthur to przecież zawodnicy klasy światowej, a jednak jakoś tego nie widać.
0
@skakun95 Dokładnie tylko jak widać po de Ligcie wcale nie jest łatwo zmienić Ajax na większy klub a zwłaszcza a Barcelonę. Ja napisałem różnicach w umiejętnościach między tymi piłkarzami a Messim w porównaniu do tego co było kilka lat temu.
2
@JohnA Bo taki jest po prostu poziom swiatowej piłki że jaramy się Arthurem
1
@Janiama De Ligcie, czy de Jongu? A co do różnicy to oczywista sprawa, Messi jest najlepszym zawodnikiem w historii tej dyscypliny i dopóki będzie grał, to nie znajdzie się ktokolwiek równy jemu. Chyba najbliżej tego był Neymar w swoim primie, choć i tak nie był decydujący tak regularnie jak Leo.
0
@Janiama Mamy prawdopodobnie najlepszy skład na świecie. I logicznym jest, że wymagania są dużo większe niż w Bilbao. A kilka lat temu, więcej ekip było mocniejszych jakościowo tak naprawdę. Więc Twój argument w moim odczuciu nie ma racji bytu. Messi nadal jest ponad Wszystkich, jednak to nie jest tak, że nagle nie ma klasowych kolegów. Wiadomo, że Ci wyżej podani, to tym z kadencji Pepa mogą buty czyścić (prócz Matsa i De Jonga w mojej opinii), ale to nadal najmocniejsza paka na świecie. Trener dostaje kogo tylko zechce. I koniec końców to on jest odpowiedzialny za całokształt. A Barca Valverde jest średnia. To za mało na ten klub.
1
@Janiama Jak zwykle celnie i na temat. Dodałbym tylko, że poziom piłki bardzo się wyrównał, niestety, ale w dół. Jest wielu piłkarzy o dobrych, nawet bardzo dobrych umiejętnościach, jednak brakuje wirtuozów podobnych choć trochę do Messiego.
0
@koksik2700 Ja myślę że ty nie do końca przeczytałeś albo zrozumiałeś mój tekst. Nie twierdzę że nie mamy najlepszego zespołu na świecie, ba ja uważam że wygramy LM w tym sezonie. Uważam tylko że Messi jest dużo lepszy od swoich obecnych kolegów niż to było 5 czy 10 lat temu. To nie jest spowodowane tym że Leo jest lepszy niż był wcześniej a spowodowane jest tym że koledzy są słabsi od poprzedników. I przez to właśnie jego geniusz jest nam tak bardzo potrzebny. Bo tak szczerze wystawmy z tego zespołu Leo to wcale aż takiego kosmosu nie ma w zespole zwłaszcza że my gramy non stop bez Dembele.