- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1380 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
65 odpowiedzi
Roobo
14
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
July_6_BcN
14
Całkiem przyjemna dziś pogoda, nie pozdrawiam tych, którzy marudzą :D
16 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1380 Culés
0
Ogarnia ktoś Blendera? Chce sobie kupić laptopa i zacząć się w nim bawić, a potem, jak dobrze pójdzie, może renderować już filmy animowane. Czy 8 GB ram, i5 siódmej generacji, GTX 1050 czterogigowa wystarczą do ładnych renderow? A może lepiej zainwestować i wziąć np. i5 ósmej generacji, lub i7 siódmej, GTX 1050 Ti czterogigowa no i 16gb Ram? Dodam, że laptop chciałbym żeby slużył mi na lata i nie ograniczał mnie :D
2
@Filip_10 Raczej 16 GB i i7 to podstawa. GTX 1050 ti to to minimum.
0
@FC1899Barca :/
Chociaż i5 ósmej generacji jest lepsze niż i7 siódmej, nie?
2
@Filip_10 Na stronie blendera masz wymagania podane.
www.blender.org/download/requirements
Ja bym brał drugą opcję.
1
@Filip_10 Na początek, to myślę że taka konfiguracja Ci wystarczy. Później jak już będziesz bardziej ogarniać i tworzyć coraz bardziej skomplikowane rzeczy, to będziesz potrzebować mocniejszego sprzętu. Więc myślę, że jeśli chcesz mieć laptopa na lata, to lepiej zainwestować w coś mocniejszego, 1070, i7 (procek bardzo ważny!).
2
@FC1899Barca Blender nie jest jakiś ciężki i i5 7 generacji w zupełności wystarczy. Karta grafiki to wiadomo jak najlepsza, poszedłbym już w tą Ti, a ram z kolei można dokupić w każdej chwili
0
@Striker Ok, dzięki bardzo! Zaraz podeśle laptopa, który i tak wykracza trochę poza mój budżet, ale no... Jakoś się może dozbierać.
0
@Striker https://pl-store.acer.com/aspire-7-laptop-a717-72g-czarny#specifications
Tutaj bez Ti niestety :/
1
@Filip_10 Najlepiej zapytaj na jakimś forum typowo komputerowym, albo typowo gdzieś w dziale Blendera. Skoro zakup ma być na kilka lat to najlepiej sięgnąć po jak najwięcej opinii
0
@Striker Ok, dzięki :).
0
@Filip_10 Hm, do blendera nie lepsze będą Ryzeny od AMD?