La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1269 Culés

0

Arthur z Gremio ? Wart zachodu? ?

13

@kkbarca 50 milionów euro klauzuli. Brak europejskiego paszportu. Całe jego doświadczenie w dorosłym futbolu, to 40 spotkań dla Gremio. Ja jestem bardzo sceptycznie nastawiony.

0

@hen0x Też nie jestem przekonany, ale pytanie z ciekawości. Czemu jego nie chcesz, a Minę już tak. W końcu Żery też gra w lidze brazylijskiej, też nie ma paszportu, a do tego w odróżnieniu od Arthura nie pasuje do Barcy(a na pewno znalazłoby się wielu lepiej pasujących). Co sprawia, że chciałbyś transferu Miny, a Arthura już nie(poza ceną).

0

@Bartek22 Latem trzeba będzie dwóch stoperów. Cena za dobrego obrońcę z Europy to obecnie jakieś 40+ milionów euro (za de Ligta Ajax ma sobie życzyć 50). Nie wyobrażam sobie, że Klub znajdzie ok. 80 baniek na wzmocnienie defensywy, kiedy potrzeba też zmian w innych formacjach. Dlatego właśnie warto zdecydować się na Minę, za którego Barcelona będzie musiała zapłacić tylko 9 milionów euro. Idealny materiał na 3/4 środkowego defensora.

0

@hen0x Nie chcę być czepliwy, ale nie o to chodziło. Napisałeś o cenie, chodziło mi o czynniki poza ceną.

0

@Bartek22 No ale to się wszystko łączy. Jeśli mają dać 40+ milionów za może nieco bardziej pasującego do stylu de Ligta, to lepiej dać 9 za Minę. Poza tym Yerry też całkiem dobrze operuje piłką. Jest fajnie usposobiony ofensywnie. Umie zachować się pod bramką rywala. Liga brazylijska nie jest może jakaś super, ale czy holenderska jest? Pół roku tam jeszcze pewnie pogra, potem pojedzie z Kolumbią na mundial. Zobaczymy jak się tam zaprezentuje. Umtitiemu też EURO pomogło wskoczyć na wyższy poziom.

Dać 9 milionów euro za niedoświadczonego piłkarza, to nie to samo, co dać 50 milionów euro za niedoświadczonego piłkarza. Dlatego bardziej optuje za wzmocnieniem środka obrony Miną niż za wzmocnieniem środka pola Arthurem.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?