- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1188 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
64 odpowiedzi
Roobo
13
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
July_6_BcN
12
Całkiem przyjemna dziś pogoda, nie pozdrawiam tych, którzy marudzą :D
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1188 Culés
5
-Wojska Obrony Terytorialnej
-Legia Akademicka
-Strzelnica w każdym powiecie
Można Macierewiczowi różne rzeczy zarzucać, ale trzeba przyznać że stara się dobrze działać dla armii. Ludzie przesadzają z krytyką pod jego adresem.
27
@Tomsoon Widziałeś "armię", którą on wypromował, albo widziałeś chociaż ich wyszkolenie, a raczej jego brak?
9
@Tomsoon Jego działania może i chwalić można, ale niestety chyba tylko w antycznej Sparcie. Dzisiaj armia, to nie tylko jej siła demograficzna, ale przede wszystkim potencjał technologiczny, a także doświadczona kadra dowodząca; co przy nominacjach generalskich dla „zasłużonych” jest chyba mocno wątpliwe... nie ilość, a jakość się dzisiaj liczy. Te wszystkie „strzelnice” i WOT, to tylko i wyłącznie odpowiedź na zapotrzebowanie elektoratu, który w duchu patriotycznym po prostu lubi czuć, że jest zdolny do obrony ;)
0
@Tomsoon W obecnych czasach liczy się bardziej technologia i nowoczesny sprzęt. Bardzo prawdopodobne, że za kilkanaście lat wojna głownie będzie miała swój przebieg w sieci. Nie zauważyłem by MON jakoś specjalnie przejmował się informatycznym bezpieczeństwem Polski.
1
@Tomsoon Sam lubię Macierewicza, ale jedno mu można zarzucić - nie jest dobrym strategiem. Wielu wyższych stopniem w wojsku, delikatnie mówiąc, nie przepada za jego metodami. I wiem to z życia, bo znam wiele takich osób.
6
@Tomsoon Przecież te oddziały nie mają większej wartości bojowej, w dodatku utrzymanie tego kosztuje państwo grube miliony (według rządu 500 milionów rocznie, według innych źródeł nawet miliard rocznie). Nam potrzeba zawodowej silnej armii, a nie ledwo przeszkolonych amatorów i niedouków, których jeden oddział ruskiego specnazu przerobiłby na mielonkę z palcem w dupie.
2
@Socjopata Znajomy bierze udział w WOT. Bardzo chwalil, jeśli chodzi o zaangażowanie i wyszkolenie.