- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1050 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
16
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
55 odpowiedzi
Deathwing112
0
Nie uważacie, że nałożenie ograniczeń co do godzin pracy lekarzy jest głupie i bezsensowne?... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
FcPortoFan1999
1
Tak sobie uświadamiam patrząc na powtórki meczów IR Iranu że Oni to wygrywać nie... » Czytaj dalej
13 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1050 Culés
3
Zauważyłem, że Ney na każdym kroku tak podkreśla miłość do swojego ojca, a o matce w zasadzie zupełnie nic nie mówi. Ojcu dziękuje za wszystko, a matka, jakby była mało istotną postacią w jego życiu.
Tak zwróciłem uwagę na to, ponieważ u nas w Polsce jest odwrotnie i wiele ludzi wychwala matki, a o ojcach nic nie mówi. Widać to często po wpisach i memach na FB, a także w tekstach piosenek (gł. w patologicznym nurcie rapu typu RPK). "Kochaj matkę", "Pamiętaj słowa matki", "Matka jest najważniejsza", "Mam najlepszą mamę na świecie" itp itd.
Uważam, że jedno i drugie jest hmm dziwne (delikatnie mówiąc). Ja kocham tak samo mamę i tatę, a obojgu tyle samo zawdzięczam. Wiem, że zdarzają się rodziny, kiedy ojciec, albo matka ma w dupie swoje dziecko i zostawia najbliższych. Jednak nie rozumiem tego, dlaczego tak wręcz narzuca się miłość do matki, a ojca traktuje jako jakiś dodatek. Już nawet w starym kawałku Molesty leciało: "Kochaj matkę swoją, ona jest ostoją". A gdzie miłość do ojca? Co, ojciec mniej kocha? Ojcu mniej zależy? Dla mnie absurd.
Zapraszam do dyskusji (tak w oczekiwaniu na fichada) ;)
0
@LuisSalvano Wiesz pewnie inny wzorzec kulturowy niż u nas, no i nie wiadomo jakie między nim a matką panują relacje;)
0
@LuisSalvano https://www.instagram.com/p/BXfLELrDbgb/?taken-by=neymarjr
5
@LuisSalvano Moja matka wyrzuciła mnie i ojca z domu kiedy tata tylko z miłości do niej zapisał dom na nią i sprowadziła sobie kochanka który groził mi bronią. Do dziś robi mi problemy. To nie region świata a poświęcenie się liczy. Mój tata jest dla mnie wszystkim a matki w zasadzie wolałbym nie mieć.
0
@PiotrekVeB O proszę, jakiś ewenement. Chyba pierwszy raz widzę u niego tego typu zdjęcie. Z ojcem zdjęć wrzuca sporo i więcej o nim mówi.
0
@Eto'o9 R10 No więc właśnie. Nie ma reguły. Ojciec Cię nie opuścił, był i jest Twoim wsparciem. Razem idziecie przez życie. Takie słowa, które zacytowałem w pierwszym poście, zupełnie nie pasują do Twojej sytuacji. Dlatego też, uważam, że nie powinno się nikomu mówić, kogo powinien doceniać bardziej. Domyślnie, powinno kochać się i ojca i matkę tak samo. A to, że zdarzają się sytuacje, takie jak u Ciebie to już inna kwestia.
0
@LuisSalvano Może to dzięki ojcu zaczął trenować i jemu zawdzięcza to wszystko? Nie ma co się doszukiwać sensacji.
1
@LuisSalvano Istnieje też możliwość, że matka Neymara próbuje zachować swoją anonimość i prywatność.
0
@MontelQ Oj w dzisiejszym świecie to praktycznie niemożliwe, kiedy wścibscy ludzie z aparatami pchają się wszędzie i nie dają ludziom za grosz prywatności.