- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1754 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
149
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Conradxc
3
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
norbi77
12
I o tym kiedyś pisałem...Porównuje się obecne gwiazdy i ich dorobek strzelecki do gwiazd z... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1754 Culés
20
Za tak beznadziejną listę złotej piłki według mnie przemawia zły system wybierania najlepszych zawodników. Oprócz głosów dziennikarzy ( albo w ogóle nie brać ich pod uwagę) punkty powinne być przyznawane za zdobyte trofea i za roczne statystyki. Powinna zostać stworzona Klasyfikacja coś w stylu złotego buta. Zawodnik zdobywa dajmy, np: LM to dostaje 100 pkt, krajową ligę: 50 pkt a za roczną klasyfikacje statystyk kolejne punkty. Tak według mnie powinno to wyglądać
2
@Kuśmier Ja myślę, że FF musi w końcu ustalić konkretnie co brane pod uwagę jest. Bo takie hasła dla "najbardziej wyróżniający się piłkarz".
6
@Kuśmier "za roczne statystyki" ? całoroczne statystyki. Ogólnie pomysł bardzo fajny z tym, że w jaki sposób porównać obrońcę z napastnikiem? czy bramkarza z napastnikiem? Jakie kryteria przyjąć?? Czy w ogóle jest to wykonalne? Wg mnie powinno być wyróżnienie dla każdej pozycji na boisku wtedy miałoby to sens.
3
@Kuśmier Czyli już nigdy ZP nie zdobyłby bramkarz, obrońca czy nawet pomocnik bo w statystykach zawsze będę za napastnikami.
2
@Bobo25 Dla każdej pozycji mogłyby być inne kryteria przyznawania punktów.
3
@KamQiX Ciężko byłoby wtedy tak to zrobić żeby to było sprawiedliwe dla każdej z pozycji. Bo co dać obrońcom? odbiory? często pomocnicy mają ich więcej niż obrońcy. I inaczej ta statystyka prezentuje się u stoperów, inaczej u bocznych obrońców.
Bramkarzowi? czyste konta? często to zasługa całego bloku obronnego. Czasami bramkarz zachowa czyste konto, praktycznie nie broniąc żadnego strzału. Ilość dobrych interwencji? zawsze bramkarze z zespołów słabszych będa mieć ich najwięcej (patrz np Kamieni, Malaga).
To jest wydaje mi się nie du zrobienia w sprawiedliwy dla wszystkich pozycji sposób.
0
@sewerynVeB Bramkarzowi za obronione karne (taki Diego Alves byłby wysoko =D), za kluczowe interwencje (np: pamiętny obroniony strzał Lewego przez Ter Stegena) i czyste konta, obrońcom też czyste konta i można im dać współczynnik bramek razy 2 i dodatkowe punkty za kluczowe interwencje (wybicie piłki z linii albo inne sytuacje ratujące od bramki) pomocnikowi punktacja za udane odbiory i kluczowe podania.