- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1466 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1466 Culés
7
Wczoraj było multum komentarzy, obwiniających Neymara, że zagrał słaby mecz i że był gorszy od Suareza.
No chyba jednak nie.
> W 14. minucie wypracował świetną okazję. Na początku ośmieszył dwóch zawodników Sevilli i na koniec wystawił Suarezowi praktycznie setkę, zakładając czwartemu siatkę. Suarez nie wykorzystał okazji, a mógł także podać Busiemu.
> W 22 minucie znowu wypracował świetną okazję. Podał Suarezowi, który znalazł się praktycznie sam na sam z bramkarzem. Co prawda Luis strzelił ale jak się później okazało, spalił całą akcję.
> W 24 minucie świetnie wykonał rzut wolny. Zabrakło jedynie szczęścia. Już pomijając Pique, który powinien strzelić to z zamkniętymi oczami spójrzcie, co zrobił Suarez. Chciał strzelić przy słupku z ostrego kąta, którego pilnował gracz Sevilli. A co wystarczyło zrobić? Podać do kompletnie niekrytego Busquetsa, który stał na piątym metrze.
> W 64 minucie świetnie poradził sobie z piłkarzami Sevilli (było ich ok. pięciu) i oddał naprawdę dobry strzał, tylko bramkarz świetnie zachował się w tej sytuacji.
>W 74 minucie wykorzystał rzut karny. Strzelił niepewnie ale wpadło.
>Pamiętacie akcję z 79 minuty? Suarez ładnie podał do Sandro, a ten trafił w słupek. Ale co to ma wspólnego z Neymarem? A to właśnie On posłał świetne prostopadłe podanie do Suareza, które otworzyło całą akcję.
Co prawda miał dużo strat(14) i to czasami bardzo narażało defensywę Barcelony ale to wiąże się z jego grą. Albo będzie się kiwał i wypracowywał sytuacje albo będzie się pilnował, by nie stracić piłki i wykonywał tylko bezpieczne podania. Wolę to pierwsze. Suarez miał 11 strat.
Dla mnie Ney może grać tak cały sezon.
Jedynie brakowało mi, że za mało pomagał w bronieniu.
Przy ocenianiu ważne jest to jak ktoś zagrał, a niektórzy oceniają Go po tym czy Go lubią czy nie. Zero inteligencji!
3
@Bartek110 Jako obiektywna osoba uważam, że Neymar wczoraj zagrał najlepiej z Barcelony, a na pewno już z ataku.
0
@Bartek110 Wreszcie bardzo dobrze zagrał! Czekałem na to. Oby utrzymywał wysoki poziom, musi być regularny. Na razie to był mecz z Sevillą w takiej-sobie formie, teraz czas na mocniejszych rywali. Chyba najlepszym testem będzie Villareal.
Brakowałoby mi tylko skuteczności. Ewidentnie nie miał szczęścia, ale też parę razy podjął kiepską decyzję. Na samym początku drugiej połowy miał sytuację 1 na 1 z obrońcą i dość dużo czasu, powinien go pokonać i strzelić. Przy tym "hattricku" obron Rico ta druga sytuacja była popsuta przez Neya, powinien od razu uderzyć, a tak dał czas na interwencję. Także drobne niedociągnięcia są, ale chyba jest w stanie to poprawić.
Oby szło mu jeszcze lepiej. Ma być liderem Barcy, musi grać nawet lepiej niż teraz i to regularnie, wtedy będzie super.
0
@Korbel Tylko niestety jak Neymar jest w formie to Suarez gra słabo, tak samo było z Las Palmas i Leverkusen Suarez był w formie, a Neymar grał kupę.