La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1211 Culés

7

Dlatego my nigdy nie dogonimy TOPki bo w tych Francjach, Holandiach etc co roku wyskakują gracze gotowi grać na najwyższym poziomie, bez czekania na jakieś wielkie mecze. Wchodzą i pokazują dobry poziom. Nie ten to następny jak w fabryce. U nas podniecamy się jednym gościem 10 lat i liczymy, że w koncu odpali. Do tego szybka weryfikacja talentów na zachodzie i tak to się żyje

7

@Katalończyk 99 no bo w Polsce jest szkolenie jakie jest, "nie kiwaj się", "tylko dwa kontaky", "podaj" i potem wychodzą piłkarze którzy z piłką przy nodze nic nie umieją

5

@Katalończyk 99 Jaka Francja? jaka Holandia? My musimy mieć jeden cudowny turniej(patrz Euro 2016) gdzie musi zagrać wszystko włącznie ze szczęściem aby coś osiągnąć na wielkiej imprezie.Regularnie to My nigdy tych reprezentacji nie dogonimy.Zwłaszcza z wpajaniem wyniku od samego malca.

5

@Katalończyk 99 ale to się nie bierze z powietrza. Te kraje mają szkółki, akademie, łowców talentów i można wymieniać w nieskończoność. My mamy orliki. Wszystko zaczyna się u podstaw.

4

@Katalończyk 99 w ogóle ja to sobie przed chwilą przypomniałem o Moderze, młody talent i wszyscy czekają aż odpali, a chłop ma już 27 lat. Z Zielińskim to samo przez lata było, on odpalił tylko szkoda, że tak późno.

Zresztą ja bym chciał, żebyśmy byli przynajmniej na poziomie takiej Szwajcarii czy Szwecji (chociaż po tym meczu śmiesznie to może zabrzmieć).

4

@Konradowskyy Kapustka, Urbanski tak samo zweryfikowani

1

@Katalończyk 99 Na zachodzie byli i już zakładam że tam nie wrócą.Tak samo Kacper.

2

@FcPortoFan1999 Ośki nie żebym ci słodził,ale masz 100% racji

2

@Adi123456789 Szkoda że nasi piłkarze nie mogą mieć 100% racji na boisku.

2

@Katalończyk 99 Marchwiński, Kozłowski i pewnie jeszcze kilku zawodników by się znalazło. Jeśli już któryś się wybije, odejdzie z Ekstraklapy i dobrze sobie radzi w porządnym klubie to zaraz łapie poważną kontuzję (Milik i Moder).

2

@FcPortoFan1999 No niestety dopóki najmłodszym będzie odbierana kreatywność i fun z gry to nic nie osiągniemy

2

@Adi123456789 U nas wciąż "myśl o wyniku, po co tyle krzyku"

1

@Katalończyk 99 Jak niby to zmienić? W piłce j od lat dominują kraje, w których futbol jest niemal dodatkową religią. Dotyczy to zarówno państw Ameryki Południowej czy części Afryki, gdzie piłka często jest jedną z najlepszych dróg do awansu społecznego, jak i krajów Europy Zachodniej, które przez dekady budowały kulturę piłkarską, infrastrukturę i szkolenie, dysponując przy tym silnymi gospodarkami. Ta przewaga raczej się powiększa niż maleje.
Jest też czynnik klimatyczny i geograficzny. W Polsce przez kilka miesięcy w roku warunki do treningu są gorsze, więc potrzebowalibyśmy ogromnej liczby krytych boisk i hal, aby zniwelować tę różnicę+reformy szkolenia o których już tutaj inni wspominali. Tymczasem konkurencja nie stoi w miejscu – inne kraje również rozwijają szkolenie i stają się coraz lepsze.
Dodatkowym atutem wielu krajów Europy Zach w kontekście tworzenia talentów jest ich wielokulturowość, wielonarodowość . Korzystają z potencjału ludzi o bardzo różnych korzeniach, w tym afrykańskich. Dzięki temu mają szerszą pulę talentów i większą konkurencję już na etapie szkolenia młodzieży. Nie chodzi jednak wyłącznie o kwestie fizyczne, ale także o liczebność populacji, system szkolenia, kulturę piłkarską i możliwość wyłowienia większej liczby wyjątkowych jednostek. Niektóre warianty genów u ludzi pochodzenia afrykańskiego(szczególnie zach), np. genu ACTN3, są częściej spotykane u elitarnych sprinterów i sportowców bazujących na eksplozywności.
Dlatego uważam, że topowe ligi i największe piłkarskie potęgi są dziś praktycznie nie do dogonienia. Realistycznym celem dla Polski powinno być regularne granie klubów w europejskich pucharach, wychodzenie z faz ligowych i jak największy eksport talentów do silniejszych lig. To z kolei pomaga reprezentacji, która dzięki temu może regularnie kwalifikować się na wielkie turnieje.
Nawet przy zwiększonej liczbie uczestników mistrzostw Europy i Świata naszym realnym sufitem jest raczej regularne wychodzenie z grupy niż walka o końcowy triumf. Przypomina mi się zresztą wypowiedź Kevin De Bruyne, który mówił o „złotym pokoleniu” Belgii. Tyle że największe reprezentacje niemal zawsze mają swoje złote pokolenia – różnica polega na tym, że u nich pojawiają się one jedno po drugim, a nie raz na kilkadziesiąt lat.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?