La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 758 Culés

2

Wszystkie info przy transferach Barcy, Realu, Atletico to doniesienia medialne i pewnie marny procent to prawdziwe informacje. Jednakże, co można wysnuc z ostatnich akcji na rynku? Barcelona jest nadal w du*ie jeżeli chodzi o finanse. Zawodnicy nie chcą odchodzić, mają za wysokie kontrakty. Ci co odejdą, zostaną sprzedani za czapkę gruszek bo po prostu są słabi i nikt nie wywali za nich dużego hajsu. Jestem ciekaw jak z kadrą, odejściami poradzą sobie w Realu

1

@mercurial2000 ja jeszcze wysnułem takie kwestie:

1. jest połowa czerwca
2. trwają MS - wiec zawodnicy mają inne kwestie na głowie
3. okienko nawet się nie otworzyło
4. okienko potrwa do 31 sierpnia

ale moze masz rację i rozbija sie wszystko tylko i wyłącznie o pieniądze

0

@mercurial2000 zaraz pewnie się znajdzie jakiś jeleni klub który da za Mendyego czy Frana gruby hajs. A my mamy problem z Casado za 25mln

1

@Kidd owszem zgadza się, tylko Cucu Real podpisał na mistrzostwach a wydaje mi się, że mając hajs to działasz szybko, żeby właśnie nie podbić sobie ceny tymi mistrzostwami, trener już wtedy ma spokojną głowę. A w Barcelonie jest tylko Gordon, brak konkretów względem Fatiego, Matsa, Dunczyka. Czyli Deco ch*** może i odejście Lewego zrobiło miejsce na Angola. Nawet na Rasha nie ma pieniędzy
PS czerwiec i zamknięte okienko zgadza się. Ale mamy MŚ, a sezon klubowy zakończony, po mistrzostwach zaczną się presezony. Zazebia się to tak, że piłkarze są w ciągu grania i nie ma zbytnio czasu na klubowe kombinowanie nad transferami

1

@mercurial2000 Ale jakie chcesz konkrety? Jak Mats dopiero wrócił z wypożyczenia, połowa klubów jest na urlopie, druga połowa ma kadry na MŚ? Nikt nie planuje teraz kadry bo nie wie kogo musi kupić? Jakie ruchy zrobił Liverpool, City, Atletico, United, Juventus, Inter, Napli itd?

przytaczasz jeden Real, który jest rządzony przez dziadka z demencją. Dziadek obiecał kokosy w zwołanych przed siebie przedterminowych wyborach i teraz zasypuje skład kolejnymi nazwiskami. Przecież Konate i Dumfriesa potwierdził, zanim potwierdził Mourinho.

Przyjdzie koniec MŚ, wszyscy wrócą i zacznie się dopiero budowanie kadry.

PS. Zawsze jest czas na kombinowanie z transferami. Dlatego właśnie okienko trwa do 31 sierpnia. Żeby kluby miały czas robić sobie transfery w ciszy i spokoju, a nie rzucać się w połowie czerwca jak szczerbaty na suchary

0

@Kidd jakoś Cucurelle, Bernardo, Dumfriesa, Konate dało się ogarnąć w czasie mundialu, czemu zatem z inny zawodnikami miałoby być inaczej? :)

1

@Dankho94isback przecież napisałem wyżej, że to przykłąd tylko z Realu, który po sezonie blamażu i zapaści musiał coś zrobic, bo by Pereza spalili na stosie.


1

@Kidd ale ten przykład pokazuje właśnie że w czasie mundialu i przed okienkiem można i warto zrobić transfery. Piłkarze którym kończy się kontrakt nie będą czekać aż Barca wykona ruch ;)

1

@Dankho94isback jak "ktokolwiek wykona ruch" , nie tylko Barca.

Przecież jak pisałem, największe kluby na razie nie ruszają tematu wzmocnień, chyba że coś nagrane było szybciej.

Przecież jeszcze trwają zgodnie z terminarzem lig, chociażby wypożyczenia. Wiec kluby dopiero zaczynają myśleć o tym, jak budować drużynę.

Czasami pośpiech jest złym doradcą. Masz przykład z Silvą. Wszyscy się napalili na niego, wylądował w Realu a z informacji jakie płyną, dostał kontrakt, za który w Barcelonie wszyscy by Laportę wywozili na taczkach.

Przyjdzie 30 sierpnia i jak dalej będzie tylko Gordon to bedzie można sie martwić, a nie lamentować na dwa tygodnie przed OTWARCIEM okienka transferowego.

0

@Kidd poniekąd masz rację, jednak w klubie od kilku lat wiedzą, jakie pozycje mają wzmocnić i sam Flick też powinien to wiedzieć. Wcześniej nie było kasy ok, zaciskamy pasa i tyle. Teraz kupili Gordona i stanęli jak widły w gnoju. Jeżeli Barca miałaby pieniądze to ten Cucu wróciłby do Barcy i problem z LO byłby rozwiązany. Nikt nie wie co z Cancelo, Rashforda nie wykupili. A tu sie okazuje, że Fati nic z nikim jeszcze nie dogadał, z Matsem problem z za wysoką pensja i innych klubów nie stać, Dunczyk który całe sezony się leczy i ma mieć przedłużony kontrakt, nie mówiąc o deJongu który gra kiedy chce, pielgrzymie czy cienkim Balde. Mało śledzę inne kluby, ale to w Barcelonie co roku cyrki, bo nikt nie chce odchodzić, piłkarze dostają wielkie kontrakty i zapominają jak się gra w piłkę. Może i owszem, to jest początek okna,ale na razie brak przesłanek, żeby było lepiej. Wygląda to tak, że Silvy nie kupili, bo nie sprzedali Casado. Gordon przyszedł tylko dlatego, że Lewemu skończył się kontrakt. Na LO nie ma pieniędzy, gdzie sam Cancelo nie rozwiązuje problemu. Ferran zaraz dostanie nowy kontrakt i braknie kasy na napastnika. Stąd wnioski, że budżet Barcelony to kupa obornika, konto premium na Spotify i trochę cegły z Camp Nou. Real ma pieniądze, bierze tych co są potrzebni i wydali mniej niż my na Gordona (tak wiem, że druga strona to kontrakty).

0

@mercurial2000 a skąd wiesz, ze stoją jak widły w gnoju? Bo media o tym nie piszą?
Przecież mogą spokojnie prowadzić rozmowy z otoczeniem zawodników, na których im zależy. Nie wiemy też kogo wskazał Flick jako wzmocnienie. Może współpracować z Deco i tworzyć listę potencjalnych wzmocnień.
Silva nie przyszedł, bo nie dostał takiej kasy i roli w pierwszym zespole. Co zagwarantował mu Real. Zarzucasz, że mamy piłkarzy z dużymi kontraktami, którzy nie chcą odchodzić, a wskazujesz Silvę, ze nie kupili go. No to w końcu czego oczekujesz? Bo Silva dostał gwiazdorski kontrakt, jak na to co pokazuje od kilku miesięcy. A za rok będzie nie do sprzedania. I uważasz, że to źle, że odpuścili?
Od lata walczą, żeby uzdrowić drabinkę płacową, a teraz mieli ja rozbijać tylko dlatego, że Silva, który miał słaby sezon w City chce więcej pieniędzy niż ma Pedri?
Czasami największą wartością jest umiejętność odpuszczenia i nie robienia pochopnych ruchów.

Żaden z wielkich klubów Europy, pomijając Real (powody wskazałem wyżej) nie ruszył mocno na rynek. Potwierdzane są tylko te nazwiska, które były dogadane w trakcie sezonu. Wszyscy spokojnie czekają na rozwój MŚ, na powroty z wypożyczeń, na ocenienie kadry.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?