La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1435 Culés

5

To mamy szlagier

Jannik Sinner - Novak Djokovic

W ogóle oba półfinały zapowiadają się ciekawie - jednak po parach 1/4 za dużo nie można było oczekiwać, a tutaj może być potężne granie.

@Encore @barcelonaLM @Popitek12 @Kessie @agaFCB @Lionel_Messi10

0

@mekston Sinner w 4, Alcaraz w 5

Finał Alcaraz w 4

1

@Barca_Big_Moment czyli raczej tak nie będzie, bo jakkolwiek nie doceniam Twojej wiedzy tenisowej, to w Twoje typowania nie wierzę

0

@mekston Sinner i Alcaraz w 4 IMO

0

@barcelonaLM czyli wypadałoby typowac +3,5 seta i tu i tu

0

@mekston Cóż szkodzi się zabawić w typowanie? Oczywiście może być, że Alcaraz wygra w 3 a Novak w 4 ale jakie to ma znaczenie?

Chociaż kurde chciało by się jeszcze zobaczyć Carlitosa na Novaka w finale, ale rozum podpowiada co innego. Będę kibicować Novakowi bo z takim Sinnerem po tym feralnym finale RG Alcaraz mógłby wygrać, ale na pewno by go to kosztowało fizycznie dużo więcej.

A mecz z Novakiem IMO powinien być dużo bardziej techniczny i przyjemny do oglądania.

0

@Barca_Big_Moment dla Serba idealny scenariusz to awans Fritza i wtedy moze isc po numer 25

0

@mekston Fritza typowałem wcześniej do finału, ale po tym co pokazał Carlitos z Norrim to według mnie grając w ten sposób nie może się wyłożyć chociaż mogą być tie-breaki i pójść w obie strony.

Będzie to cięższy półfinał niż na Meda w zeszłym roku, ale finalnie poziom gry Hiszpana powinien wystarczyć.

Nawet jakby doszło do piątego seta to raczej Alcaraz po ciężkim boju znajdzie receptę na agresywną grę Taylora i go w końcu przełamie!

Jednak Fritz na ten moment poza Sinnerem Alcarazem i Djoko to najlepszy gracz na trawie. Zawsze będzie groźny i trzeba się z nim liczyć. Myślę, że jakby przeszedł Alcaraza to Sinnera też by mógł ograć w rewanżu za finał USO!

0

@Barca_Big_Moment wssyzstko zalezy jaki Carlitos wyjdzie na kort, jak zagra swój level to ok, ale nie wiemy tego

On tez ma juz dluga serie spotkan wygranych, a to zawsze gdzie moze sie wywalic w koncu

0

@mekston Tak, ale mecz będzie rozgrywany przy upale co może pozytywnie wpłynąć na Carlitosa, a negatywnie Fritza, ale oczywiście wcale nie musi.

Także pod presją winstreak'u Alcaraz potrafi sobie poradzić.

Nie zapominaj, że może mieć ten odcisk na stopie a wraz z upływem meczu będzie go coraz to bardziej uwierało.

Tak czy inaczej długie wymiany z głębi na warunkach Alacaraza powinny być w jego interesie żeby Fritza oddalić z linii końcowej.

0

@Barca_Big_Moment z drugiej strony dostał extra dzien niz standardowo by mial

Bardziej Fritzowi odbiloby sie to na ew. finale, szczegolnie mecz na Alcaraza to bedzie walka

0

@mekston Dlatego najgorszym scenariuszem będzie jak dziś Fritz zagra mecz życia na Carlitosa, ale później zabraknie mu pary na Sinnera. To będzie niestety podobny przypadek co Roanica w 2016.

Sinner ma podobno wyjść bardzo agresywnie na Djokovica, a pod dachem warunki będą szybsze. Czytałem wywiad z Piattim przed meczem w półfinale.

0

@Barca_Big_Moment Fritz w finale bez szans

W meczu Sinner - Serb to raczej moze byc agresywny z obu stron

Taktycznie Serb tez moze czyms zaskoczyc

0

@mekston A nie uważasz, że Djoko będzie próbował zagrać taktycznie jak na Rafę w 2022?

Tam też Rafa się spodziewał szturmu od pierwszych minut bo Serb tak na niego zawsze grał, a jednak oddał mu inicjatywę całkowicie i grał bardzo w jego stylu?

Chociaż niby na Sinnera to nie musi się sprawdzić bo on zarówno w ataku jak i obronie gra na kosmicznym poziomie.

Może być tak, że Novak wyjdzie bardzo pasywnie i będzie przebijał a Sinner wygra łatwo pierwszego seta bo będzie bić winnery z linii końcowej a dopiero potem zobaczymy szachy 5D? Wiesz może mają jakieś poufne info, że jednak z łokciem coś dolega i jednak będzie chciał grać na czas? Jakby był zdolny wytrzymać fizycznie kilka godzin to może to nie być wcale głupie bo Rafa w 2008-2010 Novaka zajeżdżał fizycznie, im dłużej trwał mecz tym większą miał przewagę.

Być może Sinner jakby poczuł dużą przewagę to by mógł się rozluźnić bo podświadomie mógłby nie wierzyć, że 38-letni chłop da radę wrócić do meczu?

Novak też próbował grać agresywnie na De Minaur'a ale ten grał takie piłki żeby uniemożliwiać przejęcie inicjatywy i zmieniał tempo co odbijało się na UE Novaka popełnianych seriami.

Sinner też się wydaje mocniejszy gdy stoi dwa metry za linią niż musi atakować i nadawać ton.

Bardzo ciężko sobie zwizualizować tą rozgrywkę, ale mam pierwotne wyobrażenie jak to może wyglądać.

Wydaję mi się, że Sinner tak czy siak zgarnie pierwszego seta bo poza meczem z Dimą zawsze od początku grał najlepiej, a dopiero w kolejnych setach lekko obniżał poziom co było dość zrozumiałe bo chciał oszczędzić siły mając dużą przewagę.

A Novak jednak powolnie wchodził w mecz i jak dotychczas głównie reagował w trakcie jak przegrywał seta to dopiero podnosił poziom gry. Może być tak, że drastycznie przyspieszy od drugiego żeby zaszokować Włocha.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?