La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1358 Culés

22

106 lat temu na mapy świata powróciła nasza ukochana ojczyzna. Wyrwała się z uścisku trzech zaborców: Rosji, Prus i Austro-Węgier. Pomimo jej absencji na mapach Europy nie zniknęli jednak Polacy gotowi kultywować swoje dziedzictwo i niejednokrotnie przelewać własną krew by znów żyć w niepodległym kraju. Wybitnych pisarzy jak Mickiewicz, Prus, Słowacki, Reymont, Żeromski, oficerów jak Haller czy Piłsudski czy działaczy emigracyjnych w postaci Ignacego Jana Paderewskiego i Romana Dmowskiego przedstawiać nikomu nie trzeba. Ci i wielu innych przyczyniło się do zachowania ducha w narodzie pomimo usilnych prób stłamszenia naszej tożsamości przez zaborców. W tym szczególnym dla nas wszystkim dniu powiedzmy wszyscy: "Kocham cię Polsko" i pamiętajmy, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze.



Zachęcam również do odsłuchania hymnu :)


@macio_944 @tomek8756 @Kondziubarca @barcelonaLM @Ojciec5tkidzieci @misterio @Comentateiro @michal26 @MesQueUnClub_87 @NeroTFP1

1

@Kgorecki2500 To jak? O której na ten marsz równości Jedziesz?

1

@Kgorecki2500 Warto też pamiętać, że dmowski w tym czasie wzywał do interwencji zbrojnej zachodu w celu nie przekazania władzy piłsudskiemu.

1

@FcPortoFan1999 Miałem jechać ale się rozchorowałem... :P

0

@Kgorecki2500 Dobra wymówka ;)

0

@FcPortoFan1999 Gdybym jeszcze nie jeździł w tych temperaturach można by tak uznać ;) Ale gdzieś mnie przewiało na rowerze no i... :|

0

@Kgorecki2500 To może za rok na marsz równości xd

0

@FcPortoFan1999 A to nie trzeba aż do Warszawy xd We Wrocławiu też robią

0

@Kgorecki2500 To Ja nie mówię do Wawy, wystarczy u siebie we Wrocku sobie pochodzić.Stolica, po wczorajszym meczu piłkarskim jest smutna ;(

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?